şükela:  tümü | bugün
  • muhalefeti ve hatta potansiyel muhalefeti, hem partiler, hem medya ve hem de tek tek üyeleri olmak üzere işlevsiz hale getirmek.* aslında demokrasilerde kendi sonunu hazırlamak.* zaten demokrasi olmayan durumlarda meşrudur. *
  • siz hiç merak etmeyin, er ya da geç muhalefet konuşacak.

bugün mahir ünal, akp'nin 2002 2007 gibi seçimlerde ne dediyse arkasında durduğunu vaadlerini gerçekleştirdiğini söyledi.
    sorum şu, o dönem cemaat üstelik tam da terör örgütü olarak bitirilmiş, lideri yurt dışına çıkmışken birlikte yola çıkıp cemaati tekrar ücelten sizsiniz, e haliyle cemaat bir yıkım projesi mi? yıkım projesi...sizin yaptığınız gerçekte cemaatin yıkım projesinin politikaları mı, hiiiç edebiyat yapmaya gerek yok, ülkenin durumu ortada, evet.

siz kimsiniz biliyor musunuz? siz busunuz bakın, yılmaz özdil'in bir yazısından alıntıyla...siz busunuz...

''cemaatin ileri gelenleri, mensupları bugüne kadar ne getirdiler de bunu geri gönderdim, yapabileceğim ne varsa yaptım rabbim şahittir, ne istediniz de alamadınız diyen kimdi?

akp iktidara gelir gelmez''yurtdışındaki cemaat okullarını destekleyeceksiniz, ziyaret edeceksiniz, elçiliklerdeki resmi törenlere davet edeceksiniz'' diye genelge yayınlayan kimdi? abdullah gül, -hani chp lideri kılıçdaroğlunun da tarafsız bir cumhurbaşkanıydı dediği kişi-
    iktidara gelir gelmez 23 nisan'a alternatif olarak feto'nun türkçe olimpiyatlarını kutlamaya başlayan, hatta ilk olimpiyatı kendi himayesinde yaptırarak, ''milyonlarca insan şu anda gözyaşı dökerek bizi izliyor, bunların arasında birisi var ki, gurbette tek başına hüzünle bizi seyrediyor,televizyon başında bizi izleyen o güzel insana teşekkür borcum var'' diyen kimdi?

türkçe sevgi dilidir, barış dilidir, yunus'ın dilidir, mevlana'nın dilidir, aç herkese sineni aç, onun gibi ilaç diyen fetullan gülen hocaefendinin dilidir'' diyen kimdi?

cemaatin hedefleriyle türkiye'nin hedeflerinin ''tamamen örtüştüğünü''söyleyen kimdi? ahmet davutoğlu

bu yolu açan, bu ateşi yakan bu fikri veren muhterem fetullah gülen hocaefendiye gönül dolusu saygılar gönderiyorum, kendisine çete diye hitap edilmesi büyük vicdansızlıktır'' diyen kimdi? akp bakanı bekir bozdağ

cemaat hakkında '' faaliyetlerinin daha fazla arttırılması, daha yaygın hale getirilmesi, vatanseverlik görevidir'' diyen kimdi? akp bakanı numan kurtulmuş
    cemaate yönelik suçlamalar hakkında ''aynen 28 şubat gibi aynen 12 eylül öncesi gibi senaryodur, derin devlet harekete geçti, cemaati döverek, cemaate saldırarak türkiye'nin değişim yönünü etkilemeye çalışıyorlar'' diyen kimdi? akp bakanı süleyman soylu
    cemaati savunarak ''insan merkezli bir hizmeti esas alan insanlara ''hizmetlerinizi durdurun''denir mi? aksine teşvik edilir, desteklenir, elden ne geliyorsa o katkı sağlanır, bu gerçeği görememek ferasetsizliktir'' diyen kimdi? akp bakanı faruk çelik

feto'ya yönelik suçlamalar hakkında ''şiddetle kınıyorum, daha ağır kelime kullanmamak için kendimi zor tutuyorum, hayatı insanlığa hizmetle geçmiş bir büyük zat için suçlamalarda bulunmak, son derece çirkindir, kara lekedir, fettullah gülen hocaefendi hayatının her döneminde tertemiz kalmış bir kişidir, kendisine şükran borçluyuz diyen kimdi? akp bakanı recep akdağ
    feto için ''gönül dünyalarını imar eden, bu hizmetlere öncülük eden, gurbetten sılaya gelme özlemi çeken büyüğümüze saygı ve şükran hislerimi ifade ediyorum diyen kimdi? akp bakanı suat kılıç

fettullah gülen hocaefendi son 1000 yılın en büyük türk büyüklerinden birisidir, evrensel türk rönesansını başlatan türk mucizesidir, shekespeare gibi evrenseldir, ona düşmanlık edenlerin utnaması gerekir diyen kimdi? akp milletvekili hüseyin kocabıyık

vicdanlı bir insan olarak diyorum ki, bu hizmetlerin durdurulmasını isteyeceğinize, gölge etmeyin başka ihsan istemeyiz diyen kimdi? akp milletvekili ahmet gündoğdu

fetullah'a feto diyenleri azarlayarak ''terbiyeni takın, fettullah gülen'e feto diyemezsin, özür dile diyen kimdi? melih gökçek

fetullah gülen vatan hasretiyle dışarıda yaşıyor, ona karşı yapılanlar cezasız kalmayacak diyen fetullajh gülen hareketine yönelik düşmanca tavırları hiçbir vicdan sahibi onaylamaz diyen, benim ümidim fettullah gülen okulları diyen, demokrasi kıvılcımı diyen, vizyoner lider diyen, türkiyenin övüncü diyen, hocaefendi barışçı nazik çok naif bir insan diyen ceviz kadar beyni olanlar hocaefendinin büyüklüğünü anlayamaz diyen kimdi? yandaş medyanız
    mhp yöneticilerinin kumpas kasetleri piyasaya servis edildiğinde, devlet bahçeli feto'yu suçladığında, feto ya toz kondurmayarak ''mhp'nin fetullah gülen hocaefendiye saldırısı bana göre ihanet derecesindedir, hiç ahlaki değil, çok çirkin bir şey, yani hocaefendi işi gücü bırakmış da mhp'yle mi uğraşıyor, bir defa onun bulunduğu makam böyle bir şeye müsaaade etmez, onun meşgalesi böyle bir şeye müsaade etmez, çok çok çirkin, çok ayıp bir şey, ben bunu ihanet derecesinde kınıyorum diyen kimdi? asrın lideriniz.
    cemaat devleti ele geçirmiş, devlete sızmış filan, bunlara kargalar bile güler diyen kimdi? geçirmiş mi geçirmemiş mi? ee? demek ki siyasi ayağı sizsiniz? siz ne ayaksınız kardeşim?

bir de diyorlar ki kişisel menfaat şahsi hırs falan, ya tam ciddi ciddi düşüneceğim bir gülme geliyor,

nerenin iki kuruş için kalemini, vicdanının namusunu, hatta vatanınını satanı varsa karşı taraftaki eleştiren insanları şahsi çıkar menfaati için yapıyor diyerek suçluyor.

tek kelime etmiyorum, yorumu vicdanınıza bırakıyorum.

her şey ortadadır kanaatindeyim. bir uyarım da şudur, bu saatten sonra hala bu adamlarla iş tutanlar, kumpas videoların piyasaya sürülmesine alet olanlar, olacaklar, bakın kardeşim, gittiğiniz yol, yol değil. bir gün hesap sorulur cevabını veremezsiniz, nerenin iki kuruşa memleketi satanı var, kalemini satanı var, gelmiş karşı tarafı şahsi menfaat sağlamaya çalışmakla suçluyor. şu andan itibaren başka birşey demiyorum. bunca durum ortadayken hala duruma göre hareket ederim kendimi kurtarırım diye düşünüyorsanız, uyarıyorum, hesabını veremezsiniz. bu saatten sonra bunca şey ortadayken hala onların yanında olacaksanız bir gün sorulduğunda bakalım o ceviz kadar beyninizle ne saçmalayacaksınız ben de merak ediyorum. şimdiden kolay gelsin.