şükela:  tümü | bugün
  • kabak gibi duran gerçek

burada bile bir taraftan "ulan heriflerle papaz oluyoruz da dolar yükseliyor" deniyor, öbür taraftan "incirlik'i kapatalım, atara atar gidere gider yapalım" deniyor.

akp aynı anda abd'ye karşı hem fazla sert hem de fazla yumuşak olmakla suçlanıyor.
  • muhalefet diye tek vücut bir entity'nin olmamasıyla alakalı durum. (bkz: #66001531)
  • haklısın bazıları değil muhalefet milletvekili daha belediye başkanıyken amerika ziyaretleri yapsaydı.üst düzey yetkililerle görüşebilseydi.bir aylık hapis cezalarında tüm büyükelçiler ziyarete gelseydi. abramovitzler ile takılsaydı.üstelik tabanı da bunu normal görseydi.hiç ikircikli olmazdı.
  • iktidarın abd konusundaki ikircikli tutumundan daha vahim değildir.

bir yandan abd ile suriye’de iş tutup ruslar’a göz kırpmak, incirlik’i tepe tepe kullandırıp diğer tarafta amaçsız sınır öteis operasyonlara girişmek, f-35’leri almak için yalvarırken kullandığı silahların yüzde 70’inin nato imali olduğuna bakmayıp nato silahlarını düşman kuvveti olarak işaretleyen s-400 füze sistemi almaya çalışmak, amerika’nın ambargo uyguladığı ülkelerle iş çevirirken amerikan şirketlerine ülkeyi pazarlamak vs. vs.

bunlar ve daha niceleri ikircik değil de, muhalefetin ne yaptığınızın farkında mısınız uyarıları mı ikircik aq.
  • kafa karışıklığıdır o.

ama şunu diyeyim, muhalifler, iktidar yanlış yaptı, politik hamlelerde sıçtı diye hamasi bir şekilde akp'nin yanında durmak zorunda değil. yanlış yanlış ile temizlenmez.

akboylar öyle zannedebilir. ama onların ülkeye kazandırdığı "siz-biz" veya "size karşı biz" kavramı var. sözlükte bile defalarca tekrar etmiş ve bir müeyyide görmemiş, akp'li olmayanlara karşı nefret söylemleri var. adamların "siz vs biz"den kasdı, muhalif olmamız falan değil. adamlar bize yaşamayı çok görüyorlar. canımızı istiyorlar canımızı!!!

onlar hem bana canım pahasına karşı olacak, hem de uyarılara rağmen abd gibi taktikleri de kabak gibi belli ve ülkeyi zaten ahtapot gibi sarmış bir süper güç ile papaz olacak. zaten işid'i desteklemek, suriyeli muhalifleri besleyip salmak vb. durumlardan sabıkalılar (tam abd'nin istediği demokrasi getirme mazereti), ben de salak gibi bana yaşamayı çok gören akp'nin ve tabanının yanında olacağım öyle mi?

reisinizin deyimiyle: bana mı sordunuz işid'i, öso'yu desteklerken!? bana mı sordunuz nefret dolu söylemlerle insanları kendinizden uzaklaştırırken?! bana mı sordunuz insanların yaşamlarına şiddet uygulayarak müdahale ederken?!

çok beklersiniz!!!