şükela:  tümü | bugün
  • bir muhalif olarak hafiften işkellendirilen durum

en son vaka..mesela ince diyor ki
    --- spoiler ---
    çocuklarımıza 3 dil öğreteceğiz. dünyada 6 bin dil var 2 bini kullanılıyor. 2 bin dil 200 devlette kullanılıyor. 81 milyona çocuklarımıza resmi dilimizi öğreteceğiz. anasıyla babasıyla evinde konuştuğu bir dil var. bu kürtçeyse kürtçe, arapçaysa arapça hangisiyse, yani çocuğun evinde anasıyla konuştuğu dili öğreteceğiz.
    --- spoiler ---

hacı tamam da kürtçe seçmeli ders 5-6 yıldır var zaten.

ayrıca “anadilde eğitim” konusunda hdp’lilerin kastı kamunun eğitim dilinin kürtçe olması. yani diyarbakır’daki çocuk matematiği, fiziği, kimyayı kürtçe öğrensin.

bana kalsa anadilde eğitim yapmak isteyen özel okul açabilmeli ancak devlet bu işe karışmamalı.
  • liberal görünümlü şovenist sik kırığı seni...

he var kardeş seçmeli ders. en son 4-5 sene önce şırnak’a, hakkari’ye 5-6 öğretmen atadılar, iş çözüldü he mi?

anadil deyince kürt anlayan kulaklarının kepçesine de soğuk havada kot! diye parmak vurayım madonna...

lozan azınlıklarının var anadil eğitimi hakkı. kürtlerinki uygulanmıyor fiilen. başlangıç yaşı da geç.

ama arap da var, süryani de var, laz da var, çerkes de var, var oğlu var...

palyatif çözümler yerine, eğitim sistemine bütüncül bir şekilde bu ekleme yapılacak, yeterli eğitmen yetiştirilecek, vaat edilen bu.

anadilde eğitim de denmedi. onu telaffuz ettiği anda sen ve senin gibiler histeri krizine girip chp binası önünde kendilerini jiletlerler. “ıyı” yazarsın jiletle göğsüne sen, fonda da tempra marka arabandan ertuğrul dizisinin müziği çalar. ticaret meslek lisesinde ahmet altan okuyup entelektüel ayaklarına yatan ibiş...

tanım: kayıboi madonna’nın kendince saçmaladığı başlıktır.
  • --- spoiler ---

bir muhalif olarak...

--- spoiler ---