şükela:  tümü | bugün
 • agresif söylemlerin faydadan çok zarar getireceğini öngörmesi gereken muhalif bloğun artık sadece çıplak gerçekleri kamuoyunun takdirine bırakmak ''suretiyle'' başkanlık seçimine hazırlık sürecinde yol haritası olarak kendilerine belirlemeleri gereken politika.

  peki ne bu çıplak gerçeklik?

  adalet mi, değil.

  yolsuzluklar mı, asla.

  peki neden bunlar değil; çünkü iktidar mensupları her ne ahlaksızlıkları yaparlarsa yapsınlar kendilerini aklayacak ve 7/24 kendilerinin fedailiğini yapacak satılık medya ordusundan oluşan bir çeteye sahipler.

  muhalif kesim isterse ağzıyla kuş tutsun, kılıçdaroğlu münafıklara alevli top atan ebabil kuşlarının önünü kesti diye manşet atabilecek ve bu habere milyonları ikna edebilecek bir ruhu satılmış gazeteci sürüsü mevcut.

  dolayısıyla önce bu kangren olan uzuvların kesilip atılması; toplumu bu konuda aydınlatmanın önceliğinin öneminin vurgulanması gerekiyor.

  nasıl vurgulanabilir peki?

  kılıçdaroğlu, akşener ve hdp; her konuşma imkanları olduğunda şunları vurguluyacaklar, ''havuz medyası sadece üç gün doğruları yazsalar akp barajı geçemez''.

  evet, bu kadar. gerçeği de o değil mi? akp'nin yediği nanelerden toplumun bütünün haberi olsa hangi vatandaş seçimde akp'ye oy atar; akp ile maddi çıkarı olan satılıkların haricinde.
 • tanım: yatırım tavsiyesi
  muhalefet diye bir şey yok, olmadı da.
  akp'nin karşısında kimse yok. iyi kötü herkes destek veriyor. bu böyle.
  örneğin chp ne yaptı desem? 15 yılda bir kez yürüdü dostum. 15 aylık çocuk da yürüyor.
  arkadaş ben milletvekili olsam, kaybedeceğim ne olursa olsun, değerlerimi çiğnetmem. gerekirse mecliste dahi kalkar karşıdakinin kalbini gerekirse kafasını kırarım. o zaman herkes haddini bilir. ne olduysa geri adım atmayı "sağduyu" diye yedirmeleriyle oldu. bazen (kaçınılmaz olduğunda) kaba kuvvet çok şey anlatır. seçim kampanyasından da değerlidir.
 • fetö patlağından sonra türkiye'de pastanın tüm ortakları vatan haini ilan edilmemek için akape saflarına geçtiler. bugün muhalefeti destekleyecek bir ekonomik güç ve piyasa bulunmuyor. akp kapanmadan veya dağılmadan başka bir partinin iktidar olması mümkün değildir.
  bu yok oluş ise sanıldığının aksine halka dönük bir propaganda ile değil, iktidarın hareket alanını besleyen kanalları kurutmaktan geçiyor.

  t: imla
 • seçim kaybeden başkanların istifa etmesi bile büyük bir adım olacaktır.
 • şaşaalı kampanyalar değil, basit ve dobra bir politika izlenmesi gerekmektedir. halka aşılanmak istenen düşünce, halkın gerçekten istediği ve en önemlisi ihtiyacı olduğu bir olgu olmalıdır.

  muhalefetin sokaklara, mahallelere inmesi gerekir. muhtarlar ile buluşması, kıraathaneleri dolanması, hanelere girmesi gerekir. kendi düşüncesini bilen vatandaş* zaten oyunu lehine kullanmakta, önemli olan kararsız ve ön yargılı kesimin ikna edilmesidir.

  kendi halkı tarafından tanınmayıp, onları temsil edemeyen bir muhalefet asla baş olamaz. unutulmaması gereken şey avucundaki medya, ekonomik kuvvetinin dışında iktidarın en büyük şansı, ister kötü ister iyi ne yaparsa yapsın, koşulsuz ve hatta fütursuzca kendi kesimi tarafından desteklenmesidir. bu onların en büyük gücüdür.

  bu ülkede temsil yüzdesi ne olursa olsun güçlünün dediği olur ve geri kalan kesim kendini öteki hisseder ya da hissettirilir.
 • evet muhalefete seçim kazandıracak politikayı açıklıyorum.

  öncelikle tüm muhalefet partileri kendini feshediyor.

  daha sonra sokaktan herhangi bir adamı çevirerek yeni bir parti kurup kendisini de başına geçiriyoruz.

  partimizin adı tayyibi çok sevenler partisi (tçsb).

  partimizin herhangi bir programı olmuyor. tek bir sloganımız oluyor: tayyibi çok seviyoruz oyunuzu bize verin.

  türkiye'ye dair herhangi bir projeye şuna buna ihtiyacımız yok. sadece bu sloganla %50'yi geçeceğimizi düşünüyorum özellikle akp seçmeni sandık başına gittiğinde aa evet lan ben de tayyibi çok seviyorum o zaman oyumu bunlara veriyim diyeceğinden eminim. ilk seçimde iktidar kesin. bence muhalefet bunu bir düşünsün.
 • mitinge katılanlara 10 lira daha fazla ödeme yaparak başlayabilirler.