şükela:  tümü | bugün
  • son bir haftadır yaşadığımız durum.

sadece ohal ve sokağa çıkma yasağı değil, neredeyse konan bütün yasaklar başta insanların hükümete çağrı yapmasıyla oldu. belki de türkiye tarihinde ilk kez vatandaş hükümete yasak için çağrı yapıyor, hükümetse yasak koymakta direniyor.

bir yıl önce böyle olacağını söyleseler hepimiz gülerdik ama realite oldu.
  • keşke muhalefet istemeseydi aslında. iktidarın yapacağı varsa da yapmaz şimdi.
  • siz de beğenmiyorsunuz be, kendi ohalimizi ilan ettik ya, resmen devlet dedi ki ben sana ohal ilan etme yetkisi veriyorum *
  • ya artık şu 81 milyonu komple kurtarma planınızdan vazgeçer misiniz.. herkes kendini kurtarmaya baksın ve bu karantina konusu kapansın..

özel nedenlerle dışarı çıkmayın deniyor, haftasonu belgrad ormanı tıklım tıklım ?

ben bu adamı neden düşünüp karantina isteyeyim ki ? bilhakis corona olsun daha iyi.. bugün bunu yapan yarın başka kuralı da dinlemeyecek... bu kafa düzelecek diye yirmi tane salgın bekleyecek halimiz de yok.. o halde england rules diyorum..

topluluk halinde birlikte yaşıyoruz filan demeyin.. kendini koru, başkasını düşünme.. sadece kendini düşün.. yeter artık bencil olun biraz.. kendini koru canım.. etrafımdakiler kesin dangozdur bunlara bulaşmıştır diyorsan, kendini biraz daha koru...

yok ben güvenemiyorum diyorsan da evde kal.. eve servis yap marketlerden.. dışarı adım atma..
  • (#104188723) e be gerizekalı. ohal isteyen zaten genellikle bilinçli insanlar. özel sektör insanları zorla çalıştırıyor anlıyor musun? işe gitmek zorunda kalıyor insanlar. belgrad’a gidenleri düşüneceğine milyonlarca insanın para kazanmak için işe gitmek zorunda olduğunu düşün.
  • muhalefet şöyle deseydi: şimdi bu baskıcı parti ohal getirir. biz bunun önünde duracağız.

o zaman kesin olarak ohal gelirdi. cumhur ittifakının böyle bir salaklığı var. millet ittifakından ne gelirse kabul etmiyorlar.