şükela:  tümü | bugün
  • şu anda etrafımda gördüğüm net durum.

rte nin instagram paylaşımlarına bakıyorum “allah belanı versin”, “inşallah uçağın düşer”, “suriyeliler gitsin”, vs gibi her türlü muhalif yorum destek yorumlarını bastırıyor. hiç değilse “tamam” yazıp bırakmış insanlar.
    eskiden bunun tam tersi olurdu.

ince’nin mitingleri net bi şekilde gittiği illerde ya daha fazla kalabalık topluyor, toplamadığı yerlerde bile daha çok konuşuluyor, gündem yaratıyor.

rte cephesi gündem belirleyemiyor , dikkat ederseniz hep muhalefet üzerinden tartışma başlıyor. rte’nin gündem olduğu konular “buzdolabı”, “ben paşayım” gibi dalga geçilen konular ve hunharca gülünüyor.

peşin edit: devam edecek, o yüzden hemen kendi başlığına ikinci entry muhabbeti yapmayalım lütfen (gülücük).
  • akape camiası 16 yıllık söylemlerinin üzerine net bir umut ve gelecek vaad edemiyor.
    ekonomi çok iyi balon, doların yükselmesi ile patlayınca orada da bir dumur yaşadılar.

rte nin bazı mitinglerinde hatalar yapması, saçmalaması, zaten moralmen çöküş yaşadığının ıspatı gibi duruyor aslında.
  • muhalefet liderleri adına söyleyecek pek sözleri yok.
    genelde kozları ince ve akşener’in kendilerinin vermesini umuyorlar.

akşener hakkında “fetöcü” lafından başka bir şey diyemediler.

ince hakkında da “seloyu ziyaret etti” diyorlar.
    başka? başka argüman yok.

o yüzden ince’nin apolet tartışmasına çok takıldılar ama o da bir yere kadar.

rte ince’ye bi sataşayım dedi, meydanlarda video izletilince ağzının payını aldı ve sustu. sanki pişman gibi o hareketi başlattığına.

16 yıldır ilk defa rte’nin bir çekişmede pıstığını görüyorum.
  • onbir yıl önce abdullah gül'ün cumhurbaşkanı olmaması için ölümüne mücadele edenlerin, medet ummalarından belli: https://twitter.com/…010/status/1004320927948197888

ver mehteri:
  • siha ve ihalarla ilgili bilgi vermişler yorumda yüzde 98 i yerli imiş
    ağırlık olarakmı yüzde 98 :)
  • o kadar haklı bir söylem ki. artık gerçekten türkiye halkı ve muhalefet aç. fazlayız ciddi manada fazlayız. yorulduk tükendik sıkıldık bitti artık tamam. sürekli yalan söylenmesinden, torpillerden, kafasına göre hareket eden siyasilerden, dilediği yere at koşturan insanlardan gına geldi. ülke batıyor ama tv ye bir bakıyorsun her şey güllük gülistanlık, değil ulan değil. yurtdışındaki kuzenlerle konuşuyorum türkiye'de ekonomik çöküş diye haber veriyor burada diyor. ben bakıyorum ama tek bir ciddi haber göremiyorum.

insanlar özgür, refah bir toplum istiyor. barışmak istiyor. artık korkmadan gelecek inşa etmek istiyor. çocuğuna iyi bir gelecek hazırlamak istiyor.

işte bu yüzden muharrem ince sevginin birleştirici gücünü vaat ediyor. daha iyi bir hayat olabileceğini vaat ediyor. iktidar kesim 16 yıl boyunca kendi ellerinde olan ülke ile ilgili -şu ana kadar almadığı kararları- sanki hiç kendileri iktidarda değilmiş gibi vaat ediyor. abi siz geldiğinizde ben 15 yaşındaydım. yeter.