şükela:  tümü | bugün
 • fetö'nün, israil'in, abd'nin sürekli kandırdığı iktidarımıza benzer şekilde muhalif seçmenlerimizin de sürekli kandırılması durumu. olan arada kalan biz tarafsızlara oluyor, gerçeği söylediğimiz zaman dokuz köyden kovuluyoruz (bkz: 24 haziran'da sandığa gitmeyecek sözlük yazarları).

  muhtar bile olamaz denen tayyip erdoğan'a siyaset yolunu açan deniz baykal'ın, devamlı kaybetmesine rağmen iktidarla anlaşmış gibi koltuğu bırakmamak için seçmenini hep ikna eden kılıçdaroğlu'nun muhaliflerimizi yıllardır kandırmalarını geçip günümüze geliyorum: iyi parti köprüyü geçene kadar muhalifleri kandırıp köprüyü geçtikten sonra millet ittifakı sona ermiştir deyip kandırdı, can ataklı ve yılmaz özdil'in demelerine göre muharrem ince muhaliflerimizi kandırdı (bkz: anadolu ajansı'nın çektiği muharrem ince kareleri) (bkz: https://www.youtube.com/watch?v=i1xlpyv09z4), istiklal marşı okumayan hdp muhaliflerimizi kandırdı... e aynı muhaliflerimiz dış politika, iç politika, özgürlükler vb. konulara son derece hakim, devlete devamlı akıl veren konumda? ve sürekli iktidarın kandırılmasını dillerine dolayıp biz çok uyanığız modundalar? muhaliflerimiz nasıl oluyor da devamlı kandırılıyor ki?
 • 16 yıldır istikrarla kandırılan muhalefetin yanında esamesi okunmayan durum.
 • sözlükte okuduğum en malca tespitlerden biri:
  1) millet ittifakı sadece bu seçim içindi
  2) hdp ile millet ittifakının işbirliği yoktu
  3) ince hakkındaki iddialar aktrollerce destekleniyor

  siyasette iki seçim var canlar: birincisi iktidara karşı olmak, ikincisi muhalefe karşı olmak. ilkini yapıyorsan muhalifsin, yok buradaki zeka küpü gibi ikincisini yapıyorsan iktidar yancısısın.