şükela:  tümü | bugün
 • genellike, "yavaş dön reis ümmet yetişemiyor" geyiklerinin yapıldığı durumlardır.
 • istifa kararını desteklerim. benden başka şekilde bir destek alamaz. ne yaparsa zıttı daha doğru olan adamın neyi desteklenir ki.
 • muhaliflerin lafına geldiği zamanlardır... o vakitte destek gerekmez, zaten muhaliflerin dediğini yapıyordur?

  (bkz: çözüm süreci)

  (bkz: fethullah gülen)

  (bkz: suriye)
 • bir şeyi bir insana zorla sevdiremezsiniz. sen afrin operasyonunu destekle. desteklemezsen vatan haini olursun demek hatta hakkında işlem yapmak karşıdaki insanı daha cesaretli hale getirmekten başka bir işe yaramayacaktır. korkunun, tehditin bir insanın fikirlerini değiştirdiğini nerede gördünüz?

  artık klasikleşmiş, herkesin ağzında olan bir söz var. "devlet ve hükümet farklı şeylerdir. erdoğan'ı sevmeyebilirsin ama dışpolitikada onu desteklemek zorundasın." bugün ülkenin bu halde olmasındaki en büyük etken de bu. bu anlayışa göre örneğin referandum döneminde hollanda ile yaşanan krizde türkiye'yi haksız bulmak sizi bir vatan haini haline getirecektir.

  devlet ve hükümet kavramlarının farklı şeyler ifade ettiği çok doğru ancak bunu diyen adamın devlet ve vatan kavramlarının da birbirinden farklı olduğunu, insanların devleti desteklemek zorunda olmadıklarını, aksi durumun kendilerinin vatana ihanet ettiği anlamına gelmediğini anlaması gerekir. bugün dış politikayı iç politikaya alet eden adamı "ama hükümet ve devlet farklı şeyler biz devletimizin arkasındayız" diyerek desteklemek ikiyüzlülükten başka bir şey değildir. örneğin reza ile yaşanan krizden dolayı abd'ye karşı koşulsuz şartsız devletin arkasında durmak zafer çağlayan denen adamın güle oynaya dışarıda dolaşmasına, saraydaki davetlere katılmasına neden oluyor. bugün chp'nin seçmeni tarafından bu kadar eleştirilmesinin en temel nedeni de bu. vatan haini ilan edilirim korkusuyla, hdp ile bir tutulurum korkusuyla muhalefet yapamaz hale gelen chp, seçmenlerini iyi parti'ye kaptırmak üzere.

  ülkenin en büyük probleminin terör, ekonomi, tarım, işsizlik vb. değil recep tayyip erdoğan olduğunu anladığınız gün kurtuluşa ereceğiz. kimileri recep tayyip erdoğan düşmanlığının gözümü kör ettiğini falan söylüyor. geçmişte yaşananlara bakıyorum da her görüşten insanın bu adamdan nefret etmek için bir nedeni var. hem ortamlarda muhalifim deyip hem de recep tayyip erdoğan düşmanlığı gözünüzü kör etmiyorsa kendinizde bir sorun arayın.
 • (bkz: ok)
 • (bkz: 404 not found)
 • muhalifler de aklı selim insanlar merak etmeyin, her doğru sözünü destekliyor. lakin, çok doğru söz söyleniyor mu? orası çok meçhul.
 • (bkz: istanbul'a ihanet ettik bundan ben de sorumluyum)

  yalnız de ibaresine gerek yok.