şükela:  tümü | bugün
  • şu site sayesinde farkettiğim gerçek.

bazı değil çoğu muhalif tamamen çomar. internette ne görüyorsa ona inananlardan. şu an bu sitesi üzerinde 354 yanlış haber analizi var. bu analizlerin hatrı sayılır bir miktarı muhaliflerin her gün inandığı ama yanlış olan haberler...

örneklerle devam edelim.

a haber'in benzinde tarihi düşüş haberi. tamamiyle yalan.

afrin'de öso'nun hristiyanların mezarını parçaladığı videosu. yalannnnnnnnnn...

rte'nin afrin'de 8 şehit verdiğimiz gün davul çaldığı videosu. tamamen yalan...

trt'nin buz pateni yapan kadın sporcuyu sansürlediği iddaası. yine başka bir yalan.

a haber şeker tamamen bitecek demiş yalan.

kaldırım yapmak için kesilen ağaçların türkiye’den olduğu iddiası.

ve daha onlarcası...

site sahiplerini böyle onurlu bir iş yaptıkları için teşekkür ediyor. kendini aydın olarak tanımlayan bu çomarları da bir an önce akla mantığa izana davet ediyorum.

yalan haberlerle insanlara algı kasan, bir şey eğer hükümetin karşısındaysa kesin doğrudur mantığı ile araştırma yapmadan sormadan onu yaymak, zeka seviye düşük insanları da yanına çekmek tam anlamıyla bir ajanlıktır. paralı çalışmaktır.

muhalif olmayın değil bilinçli muhalif olun. araştırmadan görmeden inanmayın.
  • teyit.org üzerinden muhalifleri çomarlıkla suçlama girişimi olan iddia.

evet, muhalifler arasında da çomar olanlar olabiliyor, asla olmaz demiyoruz; ama arkadaş a haber'in bırak benzin haberini, herhangi bir haberini bile ben g...mle çürütebilirim. a haber ne ki? boş beleş bir haber sitesi, yandaş medya. yandaş medya eleştirilince niye "auvvvv"?!
  • mümkün olmayan durumdur. türkiye sınırları içinde akçomarlardan daha çomar ben şimdilik görmedim ve göreceğimi de pek zannetmiyorum. muhalif çomarlar da bu konuda iddialı olmalarına rağmen çomarlık konusunda daha çok çalışmaları lazım.

(bkz: tekniğin iyi ama geliştirmen lazım)
  • yalancı olmalarından kaynaklanır. ailede ahlaki eğitimleri eksik verildiği için ve yalancılık konusunda terbiye edilmediklerinden bir şeyi yalan olsa bile gönüllü olarak yaymaya devam edebiliyorlar.
  • hatalı önerme.

çomarlık yanlış habere inanmaktan çok gözünün önündeki doğrulara ısrarla inanmamaktan gelir.