şükela:  tümü | bugün
  • babalarımız sabah namazına kalkar gibi, bu adamın maçlarına kalkıp, huzurla tekrar uyurlardı.

ismiyle, duruşuyla, vuruşuyla efsane sporcu. tarih seni unutmayacak.
  • ruhu şad olsun.

amazing speed
  • olimpiyat meşalesini yakarken titremesine içim parçalanmıştı ama insanlar onu her zaman bir ikon, bir kült olarak hatırlayacak. her zaman bir efsane olarak kalacak.

şampiyon gibi yaşadı, şampiyon gibi öldü, bu dünyadan muhammed ali geçti.

mekanı cennet olsun.
  • göçüp gitmiştir demir yumruklu adam. bizden biri gibi sanki ama bizimle ilgisi yok. hep gurur duyduk onunla milletçe. şu aksaray'daki boksör vakası gibi. elveda..
  • inancını sonuna kadar yaşayan bir sporcuydu. pek çok örnek arasından birini vereyim: çoğumuzun malumudur, hollywood'da sanat, spor ve eğlence dünyasında iz bırakmış kişilerin isimleri altın renkli yıldızların içerisine yazdırılarak kaldırımlara konur. muhammet ali'nin ismi ise kaldırımda değil duvardadır, zira kendisi "benim ismim peygamberin ismidir ve insanların o ismin üstüne basmasını istemiyorum," demiştir. bu isteği tabi ki yerine getirilir.

https://www.google.com/…qmwgdkaewaq&iact=mrc&uact=8
  • 1981'de sporu bıraktığı için asla canlı izleme şansı bulamadığım, an itibariyle uyanmama neden olan mesajı alarak maalesef hayatını kaybettiğini öğrendiğim belki de çağımızın en önemli sporcusu. allah rahmet eylesin.
  • az önce ntvsporda altyazı ile hayatına veda etmis olduğunu ögrendiğim efsane boksör.

"keşke insanlar herkesi, beni sevdikleri gibi sevselerdi. dünya çok daha güzel bir yer olurdu."
  • vefat eden efsane boksör ve sporcu.allah rahmet eylesin.mekanı cennet olsun.
  • bir nesile boksu sevdiren adamdı. sabah kalkıp maçlarını izlerdik,ertesi gün okulda tenefüs aralarında top peşinde koşmak yerine herkes birbiri ile boks maçı yapardı.
    güzel adam,huzur içinde uyusun.
    http://youtu.be/fppvpbfksnu
  • ali'yi ali yapan onun ring dışında kazandıklarıdır. ben o yüzden onu hep o olimpiyat meşalesini yakarken titrek elleriyle hatırlayacağım. eminim o da böyle isterdi.

olimpiyat madalyasını nehre attıran zihniyeti olimpiyat meşalesini yakarken alkışlamak zorunda bırakan adamdır o benim için.

ringde başardıkları bir gün başarılabilir bile ama dışarıda yaptıkları onlar unutulmaz işte.