şükela:  tümü | bugün
 • foreign policy dergisi tarafından dünyanın en etkili kişisi seçilen suudi arabistan savunma bakanı ve ikinci veliahtı.

  bu elemanın henüz 30 yaşında olduğunu da belirtelim.

  nedensiz belirttim..

  evet..
 • suudi arabistan veliaht prensi ve kralın oğlu. 3.kuşağın en güçlü ismi, yani muhtemel gelecek kral.

  ibni suud'un oğullarından torunlarına geçecek krallıkta aile içi büyük kavga beklenirken, en çok öne çıkan isim muhammed bin salman.
 • reuters'in al-shorouk gazetesine atıfta bulunarak yaptığı habere göre, türkiye'yi iran ve ve cihatçı gruplarla birlikte şer üçgeninin bir parçası olarak gördüğünü belirten bir demeç vermiş, an itibariyle suudi arabistan krallığı'nın veliaht prensi kişi.

  https://www.reuters.com/…yptian-media-iduskcn1gj1ww

  pek çok kişi gibi ben de bu isme dikkat etmek gerektiği düşüncesindeyim. son bir senede ülkesinde olanlar üzerinde pek konuşulmadı yoğun günden sebebiyle ama oldukça radikal olaylar gerçekleşti.
 • son zamanlarda sürekli öldüğü iddiaları ortalarda dolaşmakta olan batı kuklası prens. batı destekli bir saray darbesi ile geldi ve sanırım yine bir saray darbesi ile suikaste uğradı. yaklaşık 1 ay önce uzun batı turundan sonra suudi sarayında darbe haberleri çıkmış daha sonra drone saldırısı diyerek olay geçiştirilmişti.
  (bkz: 21 nisan 2018 suudi arabistan darbesi)

  gelişi ile adeta büyük değişimlerin öncüsü olacağı görülmüş türlü reform hareketlerine girişmiş batılılara bol bol paralar dağıtmıştı. umarım hakkında çıkan haberler doğrudur da ölüp gitmiştir. teyitli kaynak elimde olmadığı için tweet haberlerini paylaşmıyorum.