şükela:  tümü | bugün soru sor
 • müslüman kardeşler'in yöneticisi.
  mısır'daki cumhurbaşkanlığı seçimlerinin en kuvvetli adayı.
 • mısır'ın yeni cumhurbaşkanı.
 • abd vatandaşıdır. mübarek döneminde 6 ay hapis yatmıştır. acayip mağdurdur.
 • cnn, bbc ve fr24'ün ekranlarında güller açmasına vesile olan yepisyeni cumhurbaşkanı. bunlara göre, 7000 (yazıyla yedibin, bu süreyi ilk telafuz eden de republican bir representative) yıldan beri mısır halkı ilk defa kaderini ele alıyormuş. ilk freely elected cumhurbaşkanıymış. hatta o kadar ki konuyla ilgili bir haberin herhangi bir cümlesinin bir yerinde freely elected lafını kulanmayan correspondent'ları işten attıklarından şüpheleniyorum. müslümanmış ama diğer dinlere de saygılıymış, modern islamın mısır'daki temsilcisiymiş.. falan..

  (bkz: anladınız siz onu)
 • az önce christiane amanpour un reportajında, "kadınlar korkmalımı?" sorusuna "neden korksunlar onlara daha büyük özgürlükler vereceğiz onlar benim kız kardeşlerim, annelerim, karılarım "demiştir.hepsini anladık ta karılarım pek olmadı gibi ha? yok harbi olmadı be ağbi dikkat et lafına hareketine vs.
 • şu anda tayyip ağamızın ve akp'nin ilk iktidara geldiği 2002 ve hemen akabindekine benzer konumda. bu ikiliden daha güzel bir gelişim sergilemesini temenni ederiz. batı desteği şart, halkın seçimi ile değişimin hatta mesafeli olduğu bir "devrim"in temsilcisi olmak zorunda, demokrat olmak/görünmek zorunda, abd'yi küstürmemek önemli, daha önünü göremiyor. israil'le çatışma macerasına giremez, mısır ordusu, bizimki kadar, abd batı ve esasında biraz da israil'e angaje hatta gebe, onlardan gelecekte müslüman kardeşler iktidarına ne geleceğini bilemiyorum. mursi inşallah liderimizin samimi laiklik tavsiyesini** tutar. amin.
 • cumhurbaşkanlığı yemini etmiş cumhurbaşkanıdır. ortada meclis olmadığı için anayasa mahkemesi üyelerinin yanında yemin etti. mısır'a ve islam dünyasına hayırlı olsun. inşallah ilk icraatı camp david anlaşmasını feshetmek olur.
 • bu abinin amerika'da doktora yapmasından anlamlar çıkaran dünya dışı zeki varlıklar var. bu varlıkların en kısa zamanda kendi gezegenlerine dönmelerini umut ediyoruz dünya olarak.

  "lisans-üstü eğitimini ingiltere'de" yapan beşar esad'ı idol olarak alanların şu aralar muhammed mursi'ye abd geçmişinden ötürü sarması tuhaf bir vaziyet, aynen; "pentagon'un tasarladığı" söylenen arap baharıyla bütün batı yanlısı diktatörlerin yıkılıp, yerine halkın seçtiği islamcıların gelmesi gibi.
 • (bkz: din toplumların afyonudur)
  (özellikle varlıkları ellerinden alınmakta olanların)