• irak enformasyon bakani.bugun cikip,amerika askerlerinin umm kasr'dan cekildiklerini ve bugun onlarin bircok asker,4 tank,birkac zirhli arac ve bir ucak kaybettigini soylemistir.
  • hastasi oldugum bi insan evladi olmustur bu.. mimiklerine ayri kaslarina ayri hastasiyim.. arkasindaki boxer-tiger ve tokmakcisi gorunumundeki savunma bakani simdiden favori ikililerim arasina girdiler.. kaset yapmalari tek temennimiz.
  • arap ülkelerinde alışkın olduğumuz "bıyıklı devlet adamı" profilinden uzak, dinlerken gülümseten adam.. yine de saddam gibi bir adamın yanında bu kadar yükseldiğine göre mutlaka bir haltlar yemiştir demeden de edemiyorum (ki yanıldığımı da pek sanmıyorum)..
  • sonuçta dikta rejiminin bir elemanıdır. ama abd-ingiliz devlet adamlarını pek güzel aşağılıyor, işin doğrusu. bilhassa tony blair'e "gerizekalı", "hain" gibi laflar ederken gözleri parlıyor. ben de "yürü be sahaf" demekten kendimi alamıyorum şahsen.
  • bush ve finosu blair'e verdiği ayarlarla onları ayar manyağı yapmış bir ağır abimizdir kendileri . tv ye çıkıp ayar seanslarına başlamasını ekranların karşısında sabırsızlıkla bekleyen bir hayran kitlesi oluşturmaya başlamıştır yavaş yavaş. kendisini beğenerek izliyor , başarılarının devamını diliyoruz.
  • " saddam hüseyin istifa etmelidir " diyen suudi arabistan dışişleri bakanına da "senin bir arap adı taşıman çok aci, cehenneme git" gibisinden bir cevabı da canlı yayında sokmuştur.*
  • sava$in ba$indan itibaren saydirip, ayar vermedigi kimse kalmayan, tv'nin yeni parlayan yildizlarindan. turlu beddualari siralarken yuzunde olu$an mimikleri ve rahat tavri ile sava$ haberleri icinde buyuk co$ku ve zevkle izledigim adem oglu. (bkz: ailecek severek izliyoruz)
  • amerikanın hak ettiğinden bile azını söyleyip tepki toplayan, ortalıkta gözüken tek ırak halkı savunucusu. kutluyoruz. destekliyoruz.

bu arada hava alanında "300 amerikan askerini öldürdük" açıklaması da içimde garip bir his uyandırdı*.
  • savasla birlikte unlu olan, amerikalilarin orayi aldik, surayi kusattik, bilmem kac esirimiz var aciklamalarini surekli yalanlayan, gecen gun ntv de canli yayin basin toplantisinda kici kirik amerikalilar fuzeleriyle halkimizi yildiramayacak aciklamasi yapan sahsiyet. (bkz: mutercim tercuman)
  • cesaretiyle halka önemli derecede moral veren kişi. canlı yayın esnasında arkasında füzelerin patlamasını sallamayan, ancak sunucunun uyarısı ve ricası ile röportajı sonlandıracak kadar da korkusuz bir insan.
hesabın var mı? giriş yap