şükela:  tümü | bugün
 • necrophagist isimli yüce grubun beyni olan, gitar olayında yarmış türk kişisi... özellikle sweep picking konusunda inanılmazdır, mutlaka dinlenmelidir...

  yıllar sonra gelen edit: mutlaka dinlenmelidir... bu kadar hızlı çalınmaz ki, yoruluyor olsa gerek...
 • necrophagist ile ilgili bir röportajında:

  "in your opinion, who are the kings of metal? why?"
  " - i don't know. i don't believe in monarchy."

  diye cevap vermiştir. zeki bir insan olduğu bellidir -ki yaptığı müzikten de anlaşılıyor- ve de relapse ile anlaşan grubu ile günümüz metal dünyasında adını sıkça duyuracak bir insandır.
 • necrophagist in herşeyini yapmasinin yani sira , epitaph albümünün cd kitapçiğinda da fotoğrafi yayinlanan aşmiş , oha müzisyen. bacağim kalinliğinda kolu olmasina hiç şaşirmadiğim mük kem mel gitarist. yok öyle böyle.. deli bu adam.
 • ciddi bir hastalığa yakalanmış ve bunun yüzünden morbid angel ve nile ile gerçekleştireceği konserleri iptal olmuş kişidir.
 • grind piyasasında cenotaph ın eline su dökebilecek tek grup olan necrophagist in kurucusu ve herşeyi olan kişi
  en baba grind ı türkler yapar diyoruz bu arkadaşları görünce ...
 • çok kişinin dinlemeyeceği, dinleyemeyeceği, hatta anlayamayacağı bir müzik yapan, ve ne acıdır ki aslında "onset..."le bile kült statüsüne sokulmuş ve dahi, peygamber, fenomen gibi sıfatlarla anılan bu kişinin varlığından ve aslında kendi alanında ne kadar benzersiz ve çığır açıcı işler yaptığından yalnızca çok az sayıda türk insanı haberdar olacak. türkler'in dünyada önde olduğu alanlar mutlaka vardır, ama bir müzik türü için herkese kolay kolay fenomen denmez. üç kişi de bilse, beş kişi de bilse, bu müziği tek başına yaratan bir dehanın türk olması, dış basında "chuck schuldiner'dan sonra ilk defa onunla aynı vasıfları paylaşan biri geldi" diye yorumlar yapılması bile bu müziği sevenlerin yüzünde bir tebessüm yaratmaya yetiyor.

  dinleyici: "that's the coolest shit i've ever seen in my whole life man.. you're unbelievable.."
  muhammed: "thank you very much."

  ("onset..." sonrasındaki new york konseri bitiminde)
 • neyse ki artık çoğumuzun tanıdığı bu almanya doğumlu gitarist, aşırı teknik ve değişken gitar tekniği sergilediği necrophagist’le kısa zamanda bir fenomene dönüşmüş, underground’u takip eden dünya metal dinleyicileri tarafından adeta tapılan, kimi kritiklerde schuldiner’dan bu yana gelen ilk “deha” olarak gösterilen bir müzisyendir. küçük yaştayken dindar ailesi tarafından yasaklandığı için gizli gizli çalarak öğrendiği gitarı, bugün vücudunun bir organıymışçasına rahat çalan suiçmez, tek kişi olarak çok küçük yaşta başladığı projesini, bugün türün devleriyle turlayan ve kült olma yolunda giden bir gruba döndürmüştür. gitar çalışı adeta şaka gibidir. riff’ler, sololar bir biri ardına havada uçuşurken, yaratıcılık da had safhadadır. solo tekniğine bakılacak olursa, özellikle sweep picking’de son derece ustalaşmış olduğu görülebilir. teknik brutal death metale klasik müzik kalıplı sololar sokmasından tutun da, insanın aklını karıştıran bu riff’leri çalarken bir yandan vokal yapmasıyla gerçek bir deha olduğunu kanıtlamaktadır. derler ki muhammed suiçmez yürüdüğü yerlerde bir ıslaklık bırakmaktadır; ondan akan bu şeyin adı yetenektir.
 • tekniğiyle izleyenlerin göz yuvalarına zarar veren fantastik insan.
 • (bkz: xiphos/3)