şükela:  tümü | bugün soru sor
  • biraz önce başına gelenleri okudum. gerçekten çok üzücü bir durum. küçük yaşta bir kıza yengesinin yeğeni tecavüz ediyor. kız hamile kalıyor. babası sorunca da 17 yaşındaki bu çocuğun ismini veriyor. babası gelip yolun ortasında bu çocuğu vuruyor. çocuk beddualarla gömülüyor. 7-8 ay sonra adli tıp raporunda olayla hiç ilgisi olmadığı ortaya çıkıyor. çocuk yargısız infazın kurbanı olmuş. bazı insanlar çok bahtsız. çok üzücü.

    bu da link: link
  • cahilliğe ve ülkedeki saçma sapan namus anlayışına onun da özünde kadın düşmanlığına kurban gitmiş çocuk. "namusunu temizledi" türden haberlere katıksız inanmaya devam edersek daha çok böyle yargısız infazlar göreceğiz. çocuk halbuki kızın arkadaşlık teklifini geri çevirmiş evvelinde. yazık, çok yazık...
  • kiz tecavuze falan ugramamis, yengesinin yegeniyle bile isteye iliskiye girmisler. hamile kalinca da sucu bu masum cocuga atmis. halbuki bu cocukla hic yuzyuze bile gelmemisler. bu agir iftirayi atan kiz mahkeme tarafindan serbest birakilmis. bu kadar basit mi bu isler?