şükela:  tümü | bugün
 • özel kuvvetler komutanlığı'na bağlı bir birlik.

  kısaltılmışı mak olup, harekat sırasında aciliyet teşkil eden arama-kurtarma operasyonlarına katılır.

  bir de dak versiyonu bulunmaktadır.
 • 15 temmuz 2016 darbe girişimi'nde erdoğan'ın kaldığı otele baskın düzenleyen askerlerden ele geçirilen bir kask'ta brövesi olan birlik.

  link
 • dangalak dört göz atalay filizi vatandaşın ihbarıyla ancak bulan güvenlik güçleri muhakkak bu arkadaşları da tez vakitte yakalayacaktır.
 • baya şekilliymiş http://aa.com.tr/…imi-egitimini-goruntuledi/0/30224

  şu fotoğraftakilerin abiler olduğunu düşününce durum kötü baya.
 • özel kuvvetler komutanlığı altında görev yapan iki birlikten biridir. öbürü ise herkesin bildiği bordo berelilerdir.

  sanıldığının aksine sat/sas ve jöh ökk altında değildir. mak'ın ökk altında olması ise mevcut kayıp askerlerin olduğu durumda, işlerin vehametini ortaya koymaktadır.

  elit bir birliktir.

  edit: kayıp askerler ökk'nın altındaki elit mak'a değil, kısmen daha az elit hkk'ya bağlı mak'a mensup askerlermiş. yani hkk'nın da kendi içinde arama kurtarma birliği varmış.
 • cumhurbaşkanına suikast düzenlemeye çalışan bir grup soytarının mensup olduğu birim. malum ülke gündemi karışık tamam ama ben bir şeyi anlamıyorum. yahu adamın biri gitmiş fırıncıyı tehdit edip 3 ekmek çalmış. 3 efendim evet. yahu hadi beceriksizsin doğada hayatta kalamadın tamam, ne bileyim kasap, manav falan değil de fırın soyacak kadar da vizyonsuzsun o da tamam, e bari gidip çalsaydın ekmekleri? tehdit edip kendini ihbar ettirmek niye??
  sonradan yakalananlar desen erik mısır yiyerek hayatta kaldık falan diyorlar. ağaç tepesinde yakalanmışlar. bide amaçları yüzerek yunanistana geçmekmiş. sen yunanistan kaç mil duydun mu hiç? yani adamlar demiyor ki zaten bizim yunanistana kaçmamızı cümle alem bekliyor, biz doğuya gidelim ne bileyim saklanalım veya büyük şehirlere ulaşıp sivile karışalım vs. ayrıca 15 günde 27 km mesafe gitmişler. sadece gece yürüsen bile en az 100 km gidersin ya.
  sonuç olarak; hadi sınav sorularını çaldın, terfileri torpille aldın. e kardeşim ne bileyim bir derse bir eğitime de mi katılmadın be? yeminle bizim mahalleden 15 kişi toplasam arazide daha fazla dayanırız. resmen allah korumuş ordumuzda böyle adamlar varken savaşa falan girmemişiz. adamlar muharabe arama kurtarma ekibi bide. ulan adamlar arazide yönünü bulamıyor, savaşta kimi nasıl kurtarsın.
  neyse sonuç olarak neymiş, her işi ehline vermek lazımmış. torpille soru çalmakla bu kadar asker olunuyormuş. hakkımızda hayırlısı olsun sözlük.
 • bi hafta ormanda kaldı diye götü başı dağıtıp, en son menfezde paket yapılarak yakalanan personele sahip birlik. ulan adamlar hain darbeci değil de normal asker olsaydı savaş zamanında halleri nolacaktı? hani bunlar yok yılan yiyordu, yok aylarca vahşi hayatta yaşayabiliyordu hepsi mi sıkış bunların. kafamda deli sorular.
 • orduda 2 adet mak birliği vardır.

  hava kuvvetleri mak (rte olayında fail olanlar) sıradan bir 'uzman' birliktir, paraşütle atlamayı, komando ihtisası bilgileri bilirler. yine usta birliklerdir ama kurs süreleri bir seneden kısa sürer.

  özel kuvvetler komutanlığı mak (namı diğer bordo bereliler) ise, türkiye'nin yetiştirdiği en usta çatışma ve operasyon askerleridir. toplam seçilme, ihtisas, eğitim ve yetişme süreçleri 5 seneden bile fazladır. sınır dışı açıklanması yasak olan görevlere gönderilirler. bunlar o kadar azdır ki, tüm mak timleri toplansa bir bölük anca olur.

  dağ 2 filminde yer alan tim, özel kuvvetler mak timidir.

  not: ökk mak üyeleri 15 temmuz'da av tüfekleri ile teçhizatsız çatışıp karargahlarını geri almışlardır.
 • götü başı dağıtanlar bordo değil mordo bereli olmuş artık utanın lan düdükler! dünyanın en seçkin birliğini 2-3 soytarıyı örnek göstererek kötülemeyin! salak saçma rezil bi muhabbetten itibarsızlaştırmayın ayıptır lan! evet google göz atın dünyanın en taşşaklı ve seçkinlerinden mordo olmasa bordo olsalar sal olmana yaşasın özgürce ormanda oldugundan haberiniz olmaz ayıptır ulan 2 düdük düdüklük yaptı diye türk askerine öyle hakaret edlir mi...
hesabın var mı? giriş yap