1. tbmm 22.dönem yalova milletvekili. fizik öğretmeni.
  bir seminer sırasında görüp, "milletvekili oldu, bizi fazla sallamaz artık" diye düşündüğüm için sadece "muharrem hocam selamlar" dediğim ama beni görünce "vay xxx nasılsın yaw nasıl gidiyor okul" diyerek üzerime atlamış olan insan. ilginç.
 2. eski fizik öğretmenimiz.
  fizik dersinde sorulan sorulara tam cevap veremez bu nedenle habire fıkra anlatırdıç..iyi fıkracıdır..
  anlamadığımız zaman sorduğumuzsoruları çözemez..boşver ya sonra anlatırım diye sık sık geçiştirirdi..
  ama hoşsohbet adamdır..
 3. fantastik bir özgeçmişe sahip olan eski fizik hocamız, son dönem milletvekilimiz.

  noktasına virgülüne dokunmadan kendi kaleminden özgeçmişi.

  muharrem ince, 1964 yılında yalova'nın elmalık köyü'nde bir çiftçi çocuğu olarak dünyaya geldi. doğum tarihi kesin olmamakla beraber kirazların kızarmak üzere olduğu mevsimde dünyaya geldiği bilinmektedir.

  çocukluğu çobanlık yaparak geçti. inek otlatırken yaşar kemal'i, cengiz aytmatov'u, orhan kemal'i, fakir baykurt'u, jack london'u, nazım hikmet'i teyzesi nazire düzyürek ve ömer tunç sayesinde okudu.

  babasının traktörü çok sık arızalandığı için yalova endüstri meslek lisesi torna-tesviye bölümüne girdi ve oradan mezun oldu. o yıllardaki en büyük hayali diğer iki erkek kardeşiyle birlikte tornacı dükkanı açmaktı.

  liseyi bitirene kadar dedesiyle aynı odada yattı. mübadele öykülerini sabahlara kadar dinledi. bir arkadaşının teşvikiyle üniversite sınavlarına girdi. uludağ üniversitesi necatibey eğitim fakültesi fizik öğretmenliği bölümü'nü kazandı ve oradan mezun oldu.

  çeşitli liselerde ve dershanelerde fizik öğretmenliği ve müdürlük yaptı. chp'nin ilçe ve il yönetim kurullarında yıllarda görev aldı. chp il başkanlığı, add il başkanlığı, yalovaspor basın sözcülüğü görevlerinde bulundu.

  2002 seçimlerinde chp'den yalova milletvekili seçildi. evli, bir oğlu ve tatanka adlı bir şiir kitabı var.
 4. az önce canlı yayında "kadınların başını niye bağlıyorsunuz, erkekleri bağlayın, erkek mümin nefsine hakim olur, en iyi mümin nefsine, şehvetine hakim olandır" gibi şahane ötesi bir öneri ile bütün meclisin takdirini toplamış (!) kişi.

  a be sevgili millet vekili, hadi mümin erkekleri bağladık, nefislerine hakim kıldırdık, mümin olmayanları nasıl bağlayacağız ? inanmadığın islam seni bağlıyor, nefsine hakim olmanı istiyor mu diyeceğiz. yapma etme gözünü seveyim ya.
 5. 6 şubat 2008 türban görüşmesinde tbmm'nin resmi tutanaklarına göre, kimi bakanlara ve akp'nin önde gelenlerine biraz köşeye sıkıştıran sorular sormuştur. tutanaklardan olduğu gibi alırsak;

  muharrem ince (yalova) - şimdi, anayasa'nın eşitlik ilkesinden bahsediyoruz. sayın cemil çiçek, oğlunuz çağrı çiçek, kpss'ye girmeden işe başladı mı? maaşını beğenmediği için özelleştirme idaresine gitti mi? gelininiz seda çiçek kaç puanla devlet memuru oldu? bir buçuk yılda uzman yardımcısı oldu mu? fakir fukaranın çocukları kpss kuyruklarında beklerken, sizin eşitlik anlayışınız türbandan mı ibaret? kendi çocuklarınızı kpss'ye girmeden devlet memuru yapıyorsunuz, fakir fukaranın, garip gurebanın çocukları kpss önünde bekliyor. bu mu sizin eşitlik anlayışınız? bu mu sizin adalet anlayışınız?

  edit : işbu entarinin yazarı, küçüklerini saymadığı 8 adet sınav sonrası mülakattan elenerek bugünlere gelmiş bir kpss mağdurudur.