şükela:  tümü | bugün
12880 entry daha
  • kemal trolleriyle kürtçülerin parçasını tutuşturmuş siyasetçi.

ödülleri boklarına karışıyor 'chp bizim istediğimiz çizgiden sapacak' diye.

adam "akp seçmeni ikna etmek için uğraşacağım, belediye başkan adaylarını belirlerken chp üyelerinin önüne sandık koyacağım, bu çağdışı tüzüğü değiştireceğim" diyor.

daha ne desin?

bu söylemden kim rahatsız olur ve mevcut çapsızların görevlerine devam etmelerini ister ki maaşlı köpeklerden başka?
  • şu, 'umutsuz' olanlar, 'ayyy ben bir daha oy vermeyeceğim' diyenler, önümüzden s.ktir olup gidebilir mi lütfen! biz, "umutsuz durumlar yoktur, umutsuz insanlar vardır. ben hiçbir zaman umudumu yitirmedim" diyenler olarak yolumuza devam ediyoruz çünkü.
  • halen chp'ydi genel baskanlikti tatavasi yapilan birey.

chp'den bi sey olmayacagini, su saatten sonra degil ince feristahi gelse secim denen seyin bu ulke icin bittigini bilmemek görmemek icin agir mal olmak lazim. secim bitti demek ne demek? chp'ye baskan olsa nolur? olmasa nolur?

gerci kime ne anlatiyoruz? siyasi partilerin parti ici demokrasi ve disiplin kavramlarindan bihaber zavallilarla ayni ortamda yaziyoruz. kalkip sol partilerin aslinda orgut yapilanmalarina "teskilatlarimiz" diyenler mi ararsin, sag partilere has kongre kavramina "chp kongresi" diyen mi ararsin? onu bi kenara birak; zafiyete zaafiyet, mefhuma mevhum yazan mi ararsin? sozlugu google'dan cordugu linklerle kizlarsoruyor.com, kadinlarkulubu.com'a cevirenler mi ararsin? yilmaz ozdil, ismail kucukkaya, fatih portakal, nagehan alci, hande firat, fatih altayli'dan sonra sirayi levent gultekin'e getirip "ince'nin kılıyım huloggg"cu mu ararsin?

midem bulaniyor alayinizdan.
  • seçimlerden sonra yeni trend muharrem ince'ye bok atmak olunca, yarak kafalı muhalif tayfanın bomboş şekilde eleştirdiği adam. evet seçim gecesi açıklama yapmamak başta olmak üzere hataları oldu. ama şu anda yapabileceğinin en iyisini yapıyor işte. ne yapsın chp yönetimine gençlik kollarını arkasına alıp darbe mi yapsın herif. 15 milyondan fazla oy almış, muhalefette ciddi hava yaratmış bir isim. istediğiniz olmayınca hemen satışa geçin amk. size 16 değil 160 yıl bile müstehak akp iktidarı.
  • erdoğan'ın ilanihaye ülkenin cumhurbaşkanı olması eğer mümkünse siyaseten fazla bir geleceği yok...

fakat erdoğan mutlaka bir gün gidecekse yerine gelecek kişidir. sağ siyasetten erdoğan alternatifi çıkmadığına göre soldan bir alternatif çıkmıştır ve bu alternatif sadece chp'nin adayı olmasına rağmen %30'u geçmeyi başarmıştır...

kaldı ki ötekileştiren, dışlayıcı, kutuplaştırıcı bir söyleme de sahip değil.

sadece bu umudu ayakta tutabilecek ve bu umudu örgütleyecek güce ve sabra ihtiyacı var. bu nedenle izleyeceği politikalar, atacağı adımlar oldukça mühim.
  • kendisinin etrafında garip kör kitle bir oluşmuş. her eleştireni akp'li değilse ya kemalci ya kürtçü troll ya da iyici diye yaftalıyorlar.

chp üyelerinin önüne sandık koymakla çözülse iş keşke. sorun şu ki chp üyeleri seçmiyor ülkenin geneli seçiyor belediye başkanını,meclisi,başkanı.

zaten chp üyelerinin çoğu tembel. kendi dar çevresine hapsolmuş. teşkilatları yatıyor. emekli amca ve yaşlı teyze yuvası. onlar da ellerinden geleni yapmıyor, göstermelik broşür,stand vs. kusura bakmayın gerçek bu. yalnızca mitingle olmaz dedik seçimden önce (bkz: muhalefetin seçim çalışmalarının yetersizliği) , o zaman da "moral bozmayın" diyorlardı. lan kavuğu önüne koy düşün bir kere de nerede yanlış yaptın.

bence ince'nin hatası buradan da görülebileceği gibi bu histerik kitleden çok daha azdır. bu kitleyle işi çok zor muhalefetin. ince de olsa mustafa kemal de olsa x de olsa y de olsa çok çok zor.
  • bu akşamki yayınla umutlarımızı yeniden diriltmiştir, düşen kafamızı kaldırmıştır. çok güzel bir 50 gün geçirdik birlikte. 30 yıl sonra bir sol lider 18'den aldı, 31'e çıkardı oyunu. bence seçim gecesi tek hatası ismail küçükkaya'ya attığı, küçükkaya'nın da reyting için kullandığı o mesajıydı. ki konuyla alakalı da samimi şekilde özrünü diledi.

seçimden sonraki adımları da gayet makul. 15 milyon oy almış bir adayı artık kimse göz ardı edemez. muharrem ince chp'nin evladıdır. yeni parti saçmalıklarına girmez, en kötü bağımsız aday olur ama yine olur. fakat ben inanıyorum ki chp'nin delegeleri gereğini yapıp kurultayı toplayacak, sonra da ince başkan'ı seçeceklerdir.

önce chp'yi, sonra türkiye'yi kurtaracağız. başaracağız, başaracağız, başaracağız!
  • muharremin trolleri kemal trollü diye bi şey çıkarmış yeni moda sanırım kemal trollü ne aq bugün chp li olan kimse kemali savunmuyor ki olsa olsa aktrolldür o. götünüzden troll uydurmayın.
  • hem kılıçdaroğlu'nu hem de erdoğan'ı aynı anda meşru kılan mucize çözüm.

tepkileri ince üzerine çekiyor, sırf kredisi dolan kılıçdar biraz daha siyasette kalsın diye. rte'nin tavşan atleti kılıçdar; kılıçdaroğlu'nun tavşan atleti muharrem.

il il gezip ''adam 10 milyon fark attı ne yapayım'' diye dert yanıyormuş. yani erdoğan 50 milyar dolar para harcasa kendi iktidarını dünya gözünde bu kadar meşru kılacak pr yapamaz.
    yahu senden başka adaylar da vardı beyefendi, aradaki fark sadece 650 bin aloo.

neyse siz 7 bölgede demeye devam eden twitter'da boşverin xd.
  • kaybedişini sindirememiş bir muharrem ince’ydi. toparlaması bir hayli uzun sürecek ve koşullar hep aleyhinde. milyonlara umut olmuş ve hala umut olabilme olasılığını barındıran bir değer. yalnız bile değil yapayalnız. partide herşey aleyhine işliyor söylenenlerden ve söylenmeyenlerden anladığım bu. chp’nin asla bir liderlik sorunu yoktu. hala da yok. her dönemde liderlik tabanın yansımasının tam karşılığıydı. bunu farketmiş olmalı ki, tüzük diyor, yeni üye diyor. ben türkiyenin tam olarak ortalamasıyım bu cümle o’na ait, bana kalırsa da öyle. (bkz: sünni türk ve müslüman). bu cümleyi ondan daha sık duyacağımızı düşünüyorum eğer parti bürokrasisi içinde öğütülmezse ben öğütülme olasılığının daha güçlü olduğunu düşünenlerdenim. chp’ ye yönelik sert eleştirileri vardı. üstelik eleştirilerini en yumuşak haliyle yaptı. chp’liler üzerinde güzel etkiler bıraksa bile delegelerin durumu böyle karşılamayacağından çok eminim. kol kırılır yen içinde kalır anlayışı chp’de de diğer partiler kadar güçlü. chp’liler tarafından mutlak teslimiyet istiyor ve bunun için de süirekli aldığı 15 milyon oyu işaret ediyor. chp içinde yalnız kaldığı yalnız bırakıldığı çok aşikardı. hala çok güzel güldüğü hatırlanan sevgili gibi.
157 entry daha