şükela:  tümü | bugün soru sor
13291 entry daha
 • kılıçdaroğlu birini aday gösteriyorsa önünü kesmek istiyordur. bu davranışında da çoğu zaman haklıdır.

  mustafa sarıgül'ü siyasetten sildi. seçmenin kafasında artık soru işareti yok. nasıl biri olduğunu gördü.

  aynı şey muharrem ince için de geçerli. alın ekranlarda boy göstersin de nasıl biri olduğunu anlayın dedi. herkes anladı nasıl biri olduğunu. bağırmak dışında tek bir artısı olmayan, verdiği sözü tutmayan, koltuk hırsı olan boş beleş biri.
 • (bkz: #85405974)
 • duygusala bağlayan chp seçmeninin halen tek şansıdır. ideal seçim ortamında tabi.

  çok iyi dikkat çekebiliyor. seçmende hemen sempati uyandırabiliyor. herkes için onları anladığını belli eden bir şeyler söylüyor. halkın doğrulayacağı cümleler kuruyor. rakibi paniklettiriyor, medyada mecburen yer buluyor. ve artık herkes onu tanıyor. seçim gecesi şöyle seçim gecesi böyle demek haksız değil ama gereksiz bir davranıştır. sonuçta dinsizin hakkından gelecek imansız arıyoruz.

  edit: bu entry eski ama içimde kalacaktı.
 • ızmir'de aday gösterilmesi gerekirken yerine tuncay ozkan'in adinin kilicdaroglu tarafindan soylenen siyasetci. ızmiri de chp kaybetmek istiyor istanbul ile beraber anlasildi..
 • gecen yil gittim mitingine, severek isteyerek oy verdim. hala gonul ister ciksin sersem etsin rakiplerini. gule oynaya oy verelim. ama aldigi dalgayi dumduz yapti kendi kendine. arkasindan milyonlari toplayabilirdi yapamadi.

  delikanli gibi sunu diyecekti kemal bey'e:

  "ya beni istanbul adayi yap yada bagimsiz olurum aday" iki secenek olur boyle bir durumda.

  1) bagimsiz aday olur ceketi atar o da secilir ve dalga daha da buyur.
  2) chp'den yapar ve secilir yada kaybederse zaten biter.

  ınce ne yapti, kaygan zeminde gitti geldi. simdi ziyaret ediyor baskan adaylarini.

  yani gemileri yakmak lazim ki ulkenin kaderi degissin. biz sana guvenmistik ama daha belediye baskanligi seciminde bile risk almaya cekiniyorsan, olmaz bu is.
 • saman alevi gibi yandı, geçti.
 • içtiği zaman gözleri kızaran ve sağ sola mesaj atan siyasetçi. ayılması için bir gün geçmesi gerekir. ben ysk ' nın önündeyim siz de sandıkları tutun der ama seçim gecesi gaip olur.
 • kifayetsiz muhteris.

  daha öncede yazmıştım. peki neden bunu söylüyorum. birincisi bir insan kendisini bilecek. bir gazetecinin sorduğu soruya " bunu erdoğan'a sorabilir misin? ona sor ondan sonra ben cevap vereyim" ne demek yahu. buradaki troller de coşar vay be ne laf koydu diye. yahu kardeşim sen ibb belediye başkanı oldun sonra zindana atıldın sonra sıfırdan parti kurdun başbakan oldun on seneden fazla gecti c.başkanı oldun da mı sana sorulamıyor o soru.

  erdoğan dediğin adam belediye başbakanlığında ümit zileli'nin programına başbakanlığında uğur dündar'ın yayınına katılır kendisine zerre sempati beslemediklerini bile bile soruları cevaplar halkta bir sempati beslemeye çalışırdı. 2007 yılına kadar adam çıkıp ekranda ey muhalefet lideri gibi bisey bile demedi. neden çünkü toplumun daha birçok kesiminin oyuna ihtiyacı vardı. antipatik olamazdı dışlayamazdı. 2011'e kadar böyle giden süreç sonunda %50 gibi bir kitleye ulaştı ve stratejisini değiştirdi. artık kitlesini ve oyunu bir arada tutan bir politik söylem içine girdi.

  peki ince ne yapıyor. ben söyleyeyim; içinden geçeni yapıyor. hitap şekli ruh hali ile aynı doğrultuda sen bağırıyorsan bende bağıracağım bende yaparım. hayır arkadaş yapamazsın. bir planın olmalı bir programın olmalı. seçim gecesi de başına gelen ruh halinin yansımasıdır.

  rusya'dan s-400 füzesi alınmasını doğru buluyor musunuz sorusuna " ben buna ilk başlarda karşı çıkıyordum ancak emekli bir albay arkadaşımızla görüştükten sonra bunun savunma için gereklilik olduğu kanaatine vardım" demek nedir. ne demek emekli bir albay'a sordum. sen cumhurbaşkanı olacaksın senin güvenlik ve savunma politikalarına yön verecek danışman ekibin mi yok. buna öyle mi cevap verilir. chp'de üst düzey bürokratlar olsun eski paşalar olsun birçok kıymetli isim var. neden ekibini pazarlayamıyorsun daha doğrusu ekibini olusturmuyorsun?

  hadi bunları bıraktım sen nasıl ibb başkanlığına aday olursun yahu? daha 6 ay önce chp genel başkanlığına türkiye'yi yönetmeye adaydın. 4 ay sonra seçimler bitecek. yine başlayacak kongre çağrıları. vakur ol biraz. ne ibb başkanlığı ben türkiye'yi yönetmeye adayım de.

  en son şunu söyleyeyim. fox'ta yayına çıkacaksın ve belli sana şu sorulacak "eğer c.başkanlığı seçimini kaybederseniz chp genel başkanlığına aday olur musunuz? " bu soruya cevabı sen önceden düşünemedin mi? yanında danışacağın bir tane adamda mı yok? desene " siz beni hiç dinlemiyorsunuz galiba arkadaşlar. ben seçim sonucunda c.başkanı olacağım. c.başkanı olarak chp genel başkanlığına nasil aday olayım. biz zaten tarafsız bir c.başkanı olması gerektiği için adayız" bak bu cevapla hem özgüven tazelersin seçmende hem de yarın için yalancı konumuna düşmezsin.

  yani söyleyeceğim bu is birikim işidir. ciddiyet işidir. koskoca cumhurbaşkanlığı seçimini bile bir otelin lobisinde televizyondan takip etmek ciddiyet ve liyakat değildir.

  chp'nin veya solun nitelikli insanları hiziple yok etmek yerine parlatmaya ihtiyacı var. ihtiras dolu birisine değil.
7 entry daha