şükela:  tümü | bugün soru sor
13233 entry daha
 • bir kısım dosthane yorumlar aşağıdaki gibidir:

  1) kazansa da kaybeden olacaktı çünkü kasa boştu: görüyoruz ki doğru bir yorum ancak iktidar ne varsa yağmalayıp taşıma su ile değirmenini döndürmeye devam ediyor. kazanması türkiye ekonomisi açısından iyi olurdu ama yaşanan buhranı nasıl çözerdi bilinmez çünkü zaman, yabancı yatırımcı vesaire gerektiren bir süreç bu. bu süreçte erken seçime de gitmek zorunda kalabilirdi.
  2) seçim akşamı güvenimi kaybetti: legal veya illegal bu ülkede seçim sonuçları değişmez. "adam kazandı." yorumu haklıdır. aksine bir harekette bulunsaydı haklı olsa bile yargıyı tamamen ele geçirmiş iktidara karşı zaten kazanamayacak, erdoğan tarafından "halkı beğenmiyor yağ" yorumlarına mağruz kalacak idi. hile hurdaya rağmen seçim kazanacaksanız bu ülkede artık iktidarın karşısında %5 ileride olmanız gerekiyor ki kafa kafaya olasınız.
  3) seçim sonrası chp gb pozisyonuna oynaması: mantıksız bir hamleydi. cumhurbaşkanı adayı olduysan cumhurbaşkanı olana dek aday olmaya devam etmelisin. kendisi zamansızlıktan şikayet ediyordu ancak çok uzun bir zamanı boş geçti chp başkanlığı goygoyu ile. bana göre en net hatası budur.
  4) ibb başkanı olmak istese olurdu: olamazdı. ekrem daha iyi iş götürüyor onu geçtim söylemleri istanbul'da halkı erdoğan'ın istediği gibi vatan millet davasına çevirip oy kaybına sebep olacaktı.
 • 31 mart seçimi yaklaşırken ince yine sahaya çıktı istanbul'un ilçelerinde mitingler yapıyor, erdoğana laf çakıyor, bağırıp çağırıyor. bir sus otur allah aşkına. 24 haziran seçimleri senin aptal polemiklerin ve agresif tavrın yüzünden kaybedildi, yine ortaya çıktın. derdin nedir anlamadık. konuşmaya çok meraklısın da 24 haziran gecesi niye saklandın?
 • cumhurbaşkanlığı seçimini kaybetmesi kendisi için şans, memleket için şanssızlık olan siyasetçidir.

  düşünebiliyor musunuz başkan ince döneminde tanzim kuyruğunda sıra bekleyen insanların konuşmalarını?
  “halifemiz varken domatesi patatesi bol bol yiyorduk, şimdi karneynen alıyoruz”

  vallahi bi 2000 sene falan konuşulurdu herhalde cehapenin iktidarında hıyarın karneyle alındığı. şimdiki iktidar akp olunca insanlar sıra beklemekten mutlu tabi ne güzel. (bkz: stockholm sendromu)
 • cumhurbaskanligi seciminde aldigi oyu chp yada baska bir sol partinin tek basina bir daha asla goremeyecegi asikar iken bir hic ugruna kemal kilicdaroglu yuzunden partide uvey evlat muamelesi goren, genel baskanlik yolu tikanan futbol terimiyle (bkz: wonderkid)

  kendisine bu donemde chp yonetiminin maruz gordugu haksiz tavirlardan dolayi da asla chp adayina oy vermeyecegim bunu da belirteyim.
  oyle ben kimseden nefret etmiyorum diyerek istanbulu kazanamazsiniz, ince lazimdi size ince!!
 • (bkz: #87796232)
28 entry daha