13791 entry daha
  • o geceyi kötü yönettiği için eleştirilen lider.

oylar atılmış, seçim saatler önce bitmiş. oyları çalanlar oyunu çaldıkları adayı suçluyor, oylarını bize çaldırdın, sahip çıkamadın diye.

yüzsüzlüğün bu kadarı, ülkenin içinde bulunduğu durumun bir yansıması..
  • sadece o geceyi değil, sonrasında her şeyi kötü yöneten politikacı. söylediği, yapacağına söz verdiği hiçbir şeyin arkasında duramadı. hep anlık duygu patlamaları. büyük bir gürültüyle 81 ili gezeceğini söyleyip iki üç il gezmesi bu adamı çok güzel anlatıyor bence. tam bir kolpalık örneği.

bugün basın toplantısı yapacakmış. serbest düşüşünü ivmelendiren bir toplantı olacağını düşünüyorum. bol bol duygusal, agresif, tepkisel çıkış; sıfır mantık, sıfır strateji, az miktarda zekâ...
  • egosu kendisinden büyük insan
    başarısız siyasetçi
  • bütün muhalif kesimlerin tek yürek, tek bilek olması gereken şu dönemde, türkiye tarihinin en önemli seçiminden önce egosuna yenilip, parti kurma gafletine düşerse hayatının hatasını yapacak olan lider.

böyle bir hata yaparsa kendisini ne türk milleti ne de tarih affetmeyecektir.
  • bu adam kuracağı parti'nin ikinci seçimlerinde tekrar başkan seçilemez.

bu yüzden öyle bir sistem kurmalı ki parti'de seçim falan olmamalı. *

düzenleme: futbol takımı tutar gibi parti tutan bazı arkadaşlar damlamış.

bu adam parti kurduğunda kendisinin düşündüğü kadar önemli biri olmadığını, etrafındaki insanların gerçekten muharrem ince'yi pek siklemediğini anlayacaktır.

sıradan bir insan sınırsız hata yapabilir bununla birlikte eğer o insan siyasetçi ise, arkasından yüz binlerce kişi takip ediyorsa, kusura bakmayın ama hata yapma lüksü yoktur.

muharrem ince'nin artık o seçim gününden sonra ömür boyu siyasette etkin biri olacağını düşünmüyorum. malum şahısın partisine giderse bilemem ama yeni nesilden ve onun arkasından gelen nesilden ümidini kessin, hiç de umutlanmasın.

şu ülkeyi gerçekten çok seviyorsa tekrardan fizik öğretmeni olduğunu hatırlayıp, kpss'ye çalışması yapabileceği en vatansever davranış olacaktır.
  • twitter biosunda yazan şu cümle bir tek bana mı itici geliyor?

++++++++++
    tepeden tırnağa cesaret her şey türkiye'yi sevmekten ibaret!
    ++++++++++

yani öyle olsa bile bunu sen kendine söyleme muharrem beyciğim, insanlar sana söylesin.
  • kendisi sol cenahtan camide fotoğraf vermeye korkmayarak uzun yıllar sonra cumhuriyet halk partisi'ne olan bakışı ve kısa sürse de kendisinin kazandığı bu pozitif rüzgar, ekrem imamoğlu gibi hem soldan hem de merkez sağdan oy alabilecek bir siyasetçinin ön plana çıkmasına vesile olmuş ve görevini tamamlamıştır. bundan sonraki tüm çabaları ekrem imamoğlu ve mansur yavaş önderliğindeki pozitif gidişe zarar verir. gerçekten ülkenin bekasını düşünüyorsa ki tarzını ve egosunu son derece erdoğan'a benzeten biri olarak öyle bir insan olduğunu maalesef düşünemiyorum acilen köşesine çekilmesi gerekmektedir.
  • akp'nin kendisini kullandığını bütün partiler biliyor. ancak ya gözünü hırs bürümüş yada kendisini cumhur ittifakına satmış. yoksa bu yaptıklarının başka anlamı olamaz.
  • bir bölen...

o kadar gıcık oldum ki kendisine, şu saatten sonra stratejisi tutar da ekrem imamoğlu ya da mansur yavaş dururken muhalefetin adayı falan yapılırsa oy kullanmak için sandığa gitmem.

bu kadar hırslı birine o yetkiler verilmemelidir. biz ne için uğraşıyoruz?

edit: ince'nin oylar konusunda insanları yanilttigina dair okunması gereken bir zincir..
    https://twitter.com/…tatus/1293868187495301122?s=19
  • kendisini sonuna kadar savunan, bütün mitinglerini canlı olarak izleyen ve seçim sonrası günlerce kendine gelemeyen insanlar bugün "allah korumuşta cumhurbaşkanı seçilmemiş" noktasına geldiyse ciddi anlamda düşünmesi ve özeleştiri yapması gerekiyor.
21900 entry daha
hesabın var mı? giriş yap