şükela:  tümü | bugün sorunsallar (5)
26008 entry daha
 • kemal kılıçdaroğlu, kendisi hakkında bir tek kötü laf sarfetmedi. chp genel başkan yardımcısı seyit torun itidalli konuşuyor "arkadaşımızdır" diyor. meral akşener, tv100'de daha 2-3 saat önce kendisine saygı duyulması gerektiğini söyledi. ama bunca iyi niyetin üstüne adam çıkıyor "muhalefeti göndereceğiz" diye tweet atıyor. bariz kötü niyetli...

  tweet şu:
  "aynı aktörler, aynı oyunlar, aynı beceriksizler; erdoğan’ı kazandırmak üzere bir araya gelmiş.
  yakında başlıyoruz, halkımız tüm gerçekleri duyacak ve biz bu oyunu bozacağız.
  bu iktidarı da bu muhalefeti de göndereceğiz.
  birlikte başaracağız!"

  kendisi hakkında gazeteci ali tarakçı'nın bir tweet'i.

  --- spoiler ---

  fetöcü dedikleriyle dershane ortağı, bölücü dediği demirtaş'ı cezaevinde ziyaret etti.
  https://twitter.com/…cii/status/1637168695611932675
  --- spoiler ---
 • hiç düşündünüz mü 300-500 bin takipçili,mavi tikli aktroll sayfaları bile solcu olsam muharrem ince'ye oy verirdim diye paylaşım yaptılar. neden? hangi parti başka partinin reklamını çıkarı olmadan yapar?
  bakın arkadaşlar, tüm partilerin kemik oyu belli, cumhur ittifakının ölüsü %38 alır. millet ittifakı kılıçdaroğlu ile en en kötüsünü söylüyorum 34 alır. emek ittifakı desteklerse en kötü 44 alır. sinan oğan'da 3 alsa. muharrem ince'nin alabileceği maksimum oy 15 'dir. gerçekçi olun biraz. seçimi 2.tura bırakmak değil akp'nin niyeti asıl niyeti meclis çoğunluğunu muhaliflere kaptırmamak. meclis çoğunluğunu kapmak için kendisi yeni ittifaklar kurmakla kalmayıp muhalifleri bölmeye çalışıyor. oylar bölünmüyor diye kendinizi kandırmayın. oylar gayet bölünüyor! nasıl mı? 2 hafta öncesine kadar memleket partisi oyları yüzde 1 civarıydı. bu hafta yüzde 5-6 lara çıktı. memleket yüzde 6, ata ittifakı yüzde 3 te kalırsa, yüzde 9 oy çöp olacak . tek bir milletvekili çıkaramayacaklar. siz memleketin ve ata ittifakının yüzde 9'unu akp'den mi çalacak sanıyorsunuz. akp den gelecek oy 0.5 i geçmez. yüzde 9 ile çöp olacak o oylar nasıl sonuç doğuracak söyliyim. millet ittifakından yaklaşık 60 milletvekili eksiltecek ve meclis çoğunluğu yine akp eline geçecek ve yine istedikleri gibi at koşturacaklar.yapılması gereken tüm muhaliflerin birleşip meclisi ele geçirmesi.
  not:27. yasama döneminin tamamında 4534 kanun teklifi sunuldu. akp'nin sunduğu tekliflerin 263'ü kabul edilerek kanunlaştı. akp dışında, milliyetçi hareket partisi dahil olmak üzere, hiçbir siyasi partinin kanun teklifi kabul edilmedi. en çok kanun teklifi veren parti chp oldu.
 • hemşehrisi sayılırım. az çok tanırım ve ailemin birçok üyesi hem yalova'dan hem siyasetten iyi tanır. o 240 ferguson üstündeki fotoğrafı belki de bizimle özdeşleştiği için daha bir severim. ama...

  2018'de koşarak oy verdiğim ince'nin son günlerdeki tavrı çok saçma. millet ittifakı barıştığı an hemen dostça görüşmeler yapsa şu anda kahramandı. fahrettin'in gazına gelip yaptığı bu saçma hesaplar yüzünden hiç iyi hatırlanmayacak.

  şimdi sözüm kendisine;
  inönü'nün yanında solcu bıyığınla bir fotoğrafın var ya muharrem abi, ben rahmetli babamın altı ok önündeki halini, beraber shp mitinglerinde omuz omuza koştuğunuz zamanları hatırladığım için oy verdim sana. içindeki o eski ruhu hatırla. tayyip ile görüşmeye gittiğinden beri senin ayarlarını bozdu. artık ülkeyi geri götüren bu zihniyetten kurtulmamız için fedakarlığını yap. sen iyi bilirsin, ülke süpürgelik mevkiinde kar fırtınasında sıkışıp kaldı. sen de bir el at, aracı itip yalova'ya doğru sürelim.

  haydi.
 • halk arasında partisinin bilinirliği fazla olmasa da ciddi oy potansiyeline sahip bir aday. önümüzdeki süreyi iyi değerlendirebilirse kazanma ihtimali de var. chp'nin itibarsızlaştırma çabaları boşuna değil. fena tırsıyorlar, bundandır ki trolleri bu aralar fazla mesai yapıyor.

  y-chp'liler hiç bok atmaya kalkmasın. ince'nin son dönemde boostlanmasının arkasında 2 tane kırılma noktası var.

  1) deprem

  depremden önce ince'nin depremin ne kadar büyük bir milli güvenlik sorunu olabileceğini dile getirmiş olması gerçekten takdire şayan. devasa bütçeleri ve kadroları olan ana akım partilerinden bir kişi bile deprem konusunda tek kelime etmemiş. deprem sonrasında da olay bölgesine yine ilk gidenlerden. ne derseniz deyin, ince'nin bu konudaki samimiyetini kimse sorgulayamaz. üstelik akp'li belediyeler kadar olmasa da deprem bölgesindeki chp'li belediyelerin de kusurları, hatta suçları var ve bu konuda şu ana kadar bir sorumluluk almış değiller.

  2) kılıçdaroğlu'nun adaylığı

  mansur yavaş veya ekrem imamoğlu, bu ikisini de geçtim halkın uzlaşabileceği herhangi başka biri aday gösterilmiş olsaydı ince yine bu kadar ön plana çıkmayacaktı, unutulup gidecekti. bu da tamamen chp'nin kendi hatası.

  yani her iki olayda da chp trollerinin iddia ettiği gibi bir akp desteği olması mümkün değil. biri tamamen takdiri ilahi, diğeri ise chp'nin kendi hatası.

  şu an için bu durum akp'nin işine geliyor olabilir mi bilemem. sonuçta siyaset bu, düşmanımın düşması dostumdur mantığı olabilir. fakat ince seçim ikinci tura kalırsa erdoğan'ın karşısındaki adayı destekleyeceğini açıkça beyan etti.

  seçim ikinci tura kalırsa akp kaos yaratır palavralarına da inanmayın. öyle bir korkunuz varsa; oy çalacak olan zaten ilk turda da çalar. sandıkta görev yapmış herkes bilir ki oyların çalınması o kadar kolay değil. yeter ki sandıklara sahip çıkalım. insanlarda boşuna paranoya oluşturmayalım. ben şahsen akp'nin bu saatten sonra pek kazanma şansının olduğunu düşünmüyorum. öyleyse hakeden kazansın.

  son olarak türkiye 100 yıllık cumhuriyet ve iyi veya kötü 70 yıllık demokrasi geleneği olan bir ülke. seçme ve seçilme hakkını her türk vatandaşı gibi muharrem ince de kullanabilir. bunda yanlış bir şey yok, bunun yanlış olduğunu iddia ediyorsanız ve bir politikacıyı sırf aday olduğu için hedef gösteriyorsanız, sizin demokrasi anlayışınızda bir sıkıntı vardır.
 • ülkenin önünde 58 gün sonra yapılacak bir seçim var ve bu seçim bildiğin son şans. bu sefer de kurtulamazsak yeniden refah, hudapar falan yönetime girecek, bildiğin taliban rejimi geliyor.

  elbette koşulları sağlayan her aday gibi kendisinin de adaylık hakkı var zaten oluyor da.. yalnız 6 partinin ortak adayı olarak çıkan kılıçdaroğlu varken, rte seçime girerken, yüzde 2 ila 5 arasında potansiyel oyu olan bu oyları da ağırlıklı muhalefet cephesinden alan adama eleştiri getirenlere laf edemezsiniz. nasıl kendisinin adaylık hakkı varsa, insanların da bu adaylığın ne kadar lüzumsuz olduğunu, sapına kadar akp’ye yaradığını belirtmeye hakları vardır.

  ayrıca 2018’de aldığı oyu kendine sayması dahi ne kadar ciddiyetsiz olduğunu kanıtlıyor. yakın çevremde 2018 seçiminde kendisine oy veren insan oranı yüzde 90’dı, bu seçime girsin 1 tane oy verecek insan olmayacak.

  görüntü net, muhalefetten koltuk kapma derdinde, taş çatlasın 3-5 puan oyu olduğunu biliyor ama şahsi ikbali için seçimi riske atmakta beia görmüyor.. ne diyelim tam bir siyasetçi davranışı sergiliyor, tabi tek farkla, kendisi her şeyi vatan için yaptığını iddia ediyor..

  hadi lan oradan !
 • bu adama karşı öyle bir linç başlayacak ki inanamayacaksınız

  hayko çepkin, athena gökhan gibi isimler bunun kıvılcımını verdi. aktroller sanıyor ki sanat camiası gençlere bunu anlatmayacak.

  şahanından cem yılmazına, yılmaz erdoğanından, gibi ekibine herkes bu adamla taşak geçip akp ile anlaştığını gençlere anlatacak.

  bakın göreceksiniz bu adam türk siyasi tarihinde görülmemiş bir linc yiyecek.

  resmi olarak adaylığını açıkladığı an başlayacak

  gençlerin oyunu çalma projeniz elinizde kalacak .
 • (bkz: %31 kılıçdaroğlu %32 erdoğan %34 ince)

  fatih erbakan ve yrp’nin erdoğan’ı destekleme kararı almasıyla 31-34-34 şekline evrildi 1. tur tahminim.

  iddia tekliflerine açığım.
 • tüm anketlerde kılıçdar 1.çıkınca, rte'nin tarihi bir hezimete uğrayacağı ortaya çıkınca iyicene kontrolünü kaybeden kişi.

  baydın ya. muhalefeti de göndereceğiz demiş. sen kimsin ya. sen muhalefet değil misin. asıl bu asil halk seni gönderecek. hemde rte ve bahçeli'nin göndereceği yere.

  an itibari ile rte ve bahçeli'den bir farkı kalmamış, muhalefetin zaferini baltalamak için çırpınan adam kazandı demek için dört gözle bekleyen kişidir.

  bittin sen muharrem. sıfırsın. umarım adaylıktan çekilir de şu rezaletin üzerine biraz olsun sünger çekmemizi sağlarsın.

  adaylıktan çekilmezsen şunu bil ki, rte ile aynı kademede olacaksın bu asil halk için.

  ++

  https://eksisozluk.com/biri/24ayardayim

  al 14 giriye sahip bir ak kokuşmuş. işte sana gaz veren, destek veren bu hain sürü. şunu görüp hala adaylıktan çekilmiyorsan yazıklar olsun.

  bitmiyor. https://eksisozluk.com/biri/konigheinrich

  bakın bu da başka bir ak artık. işte ince'nin arkasındakiler.

  hey ince, şu rezaleti görüp de çekilmiyorsa, net rte'ye hizmet ediyorsun demektir.

  adaylıktan çekil ve muhaliflerin, ülkenin gönlünde yok olacak yerini kazan.
 • akşener'in uzattığı zeytin dalından sonra fevri bir açıklama yapmış siyasi. sanrılar gördüğüme inanıyorum.
692 entry daha
hesabın var mı? giriş yap