şükela:  tümü | bugün sorunsallar (1)
  • en ölü hali bile kılışlar'dan katbekat iyidir.

sahi bu kılışlar'ın olayı ne? partinin başına böyle bir şey olabilir mi butonu koy aynı şey.
  • (bkz: eski sevgiliye söylemek istenen şeyler)

unut demek kolay gel bana sor bir de
    unutamıyorum işte unutamıyorum
    bir şey var şuramda beni kahreden
    şuramda tam yüreğimin üstünde
    çakılı duran bir şey var
    elimde değil söküp atamıyorum
    dalıp dalıp gidiyor gözlerim derinlere
    kimi görsem biraz sana benziyor
    seni hatırlatıyor şu bulut şu gökyüzü
    şu kayaları döven deniz
    şu hüzünlü melodi şu napoliten şarkı
    bir zamanlar beraber dinlediğimiz
    boyuna seni düşünüyorum durmadan usanmadan
    şimdi diyorum o ne yapıyor acaba
    o güzelim gözleri kime bakıyor
    o canım elleri nerede
    oysa günler o günler değil
    akşamlar o akşamlar değil
    ve kalan şimdi sadece özlemin gecelerde
    durup durup seni büyütüyorum içimde
    seninle acılar büyütüyorum
    yeni yeni kederler büyütüyorum dayanılmaz
    kirli sular yürüyor iliklerime
    bir zehir karışıyor kanıma anlıyor musun
    bir daha görsem seni diyorum bir daha görsem
    bir gün olsun bir dakika olsun
    unut demek kolay, gel bana sor bir de
    hatırladıkça gözyaşlarımı tutamıyorum
    dilimin ucunda sen; başımın içinde sen
    kader misin, ecel misin nesin sen
    unutamıyorum işte unutamıyorum

ümit yaşar oğuzcan
  • ismail denen kımıl zararlısına o mesajı atmasaydı, gece çıkıp mert bir şekilde konuşsaydı ve herkese teşekkür etseydi şu an muhalefetin yine adayı olabilirdi.

erol mütercimler'in dediği gibi.. "kendisine altın tepside sunulan fırsatı kendi elleriyle tepmiştir" tam anlamıyla budur.
  • muhalefetin üzerinden ölü toprağını atan, umut tohumunu yeniden toprağa veren adamdır. akp’nin yıkılış sürecinin anlatılacağı her kitapta her belgeselde kendine yer bulacaktır.
  • hâlen gizli gizli mitinglerini izliyorum be sözlük.

neyse şunu şuraya bırakayım.

.
  • bugünkü yorumuyla çok belli eden kişi.
  • erdoğan'a ilk turda seçimi hediye etmiş, 2023 e kadar başkanlığı altın tabakta sunmuş kişidir.

yahu, erdoğan'ın istediği zaten ayrışma. kendi tabanı kendisine fazlasıyla yetiyor. ince denilen şahıs ne yaptı, sabah akşam erdoğan ile laf dalaşına girip erdoğan'ın tabanını kuvvetlendirdi. adamların sevdiği adama sabah akşam bağırıyorsun sonra onlardan oy koparmayı bekliyorsun..

bütün ümitleri, inançları aşıla ve seçim günü ortadan kaybol. bunu tekrar hatırlatmak bile istemiyorum.

başkanlık seçimleri ilk turda bittiyse bunun en büyük sorumlusu bu adamdır. bağırtı, çağırtı, laf yetiştirmeyle seçim kazanacağını sandı. bir de imamoğlu'na çıkıp 3 partiyi toplayınca zaten istanbul'u alıyordu diyor ahaha. tabanın kazanmaya yetmiyorsa, imamoğlu'nun seçim sürecinde izlediği siyaset gibi ılımlı ve birleştirici olmak zorundasın. eğer kavga ve laf dalaşı üzerine siyaset kurarsan ve tabanın da kazanmaya yetmiyorsa böyle yok olursun.

hdp bile vaktinde seçimlerde, barajı geçmek için biz türkiye'yiz vatanımız, biriz diye edebiyat yapıyordu. neden? kendi kitlesi hedefine yetmiyordu.

neyse yok olup gittin. son derece kültürsüz boş bir isimdi bana göre.
  • gözü aydın banu özdemir tutuklanmış. dün en ağır ceza verilsin diye bas bas bağırıyordu ya. rejimi değiştiren seçim gecesi ortadan kayboluşunun aksine pek bi hevesliydi. bu gece de halk tv'ye çıkacakmış. banu özdemir'in tutuklanmasını mı kutlayacaklar acaba yancılarıyla?
  • tweetten adam tutuklatarak akp türkiyesinin normlarına uyum sağlamış olan partinin "başkan adayı" .parti başkanına hakaretten de adam tutuklatır yakında. muharrem ince aka the adamkazandı reis götüne kına yaksın. haydi hep beraber: "7 bölgedeee, 81 ildeeee, tweetten insan tutuklatalım diye muharrem inceeeee." anasını siktiniz. gram demokrasi vardı onu da akpnin oyununa gelerek, onlarla elele duble penetrasyonla yok ettiniz.
  • kotalı muhalif yine yaptı yapacağını.

sus sayın dershane hocası. lütfen.