• varsın cumhurbaşkanı olamasın. 2002’den beri oy kullanıyorum kendisine verdiğim oy bugün bile hala en içime sinen oyumdur. bir cb adayından beklediklerimi %100 karşılıyordu. erdoğan sonrası türkiye’de tekrar bu şansı yakalarız umarım.
  • mansur yavas’in tirnagi olamayacak siyasetci. neymis ona sans verilmis de kendisine de verilmeliymis. hadi kardesim, senin bencilligin yuzunden bi 5 sene daha kaybetmek zorunda degiliz. adam kazandi dedigin saniyede bir çok insanın gözünde değerin sıfırlandı. ama şu da bir gerçek, kendisini genel başkan olarak kk'ya her türlü tercih ederim. tamamen subjektif bir şekilde, benim cb için tercihlerim şu şekilde: mansur>ekrem>babacan>muharrem>kk. bu tercihlerin pek bir önemi de yok tabi, malum partinin kaybetmesi için tamamen stratejik oy kullanacağım.
  • o gece ortadan kaybolduğunuz gibi ömrünüz boyunca siyaseten ortadan kaybolun mümkünse. siz ve sizin gibilerin hepsi!

en acilinden

-basma kalıp parti politikalarıyla iş yapmayacak,
    -helal süt emmiş,
    -vicdan ve allah korkusu olan,
    -tutarlı olan, ak dediğine bok demeyecek
    -liyakat bilen
    -bilmediği konularda o işi ehline verebilecek,
    -iyi ve kötü günde sorumluluk alabilen
    -mümkünse genç
    -yaşlı ise de kafa olarak bu çağı yakalayabilmiş
    -zamanı geldiğinde de "benden bu kadarmış" deyip bırakmasını bilecek

yeni yöneticilere, yeni isimlere ihtiyacı var bu ülkenin.

yok atatürk, yok başörtü, yok kürt sorunu yıllardır yapılan edebiyatlara bulaşmadan tek derdi sağ sol bilmeden bu ülkeyi tekrar ayağa kaldırmak olacak isimler lazım.

10 yıldır temcit pilavı gibi aynı moruklarla farklı sonuçlar beklenmeye çalışılıyor, e yeter da!
  • kendisini can-ı yürekten desteklemek gibi ahmaklık yaptığım için çok pişman olduğum bir siyasetçi. seçim sürecini ve en önemlisi seçim gecesini yönetememiş kişidir. şunu anlamak istemiyor veya anlıyor ama pişkince siyaset yapıyor kimse ona seçimi kaybettiği için kızmadı. seçim gecesi seçmenlerini piç gibi ortada bıraktığı için kızdı. pişkince siyaset yaparak troll tweetlerini öne sürdü,"yok beni albaylar kaçırmış böyle tweetler atıyor şizofren manyaklar" dedi.
    halbuki kimse seni kaçırdılar demedi muharrem ince neredesin, neden hakkımızı savunmuyorsun diyerek sana sitem ettiler, acaba bir sorun mu var diye merak ettiler, endişelendiler.
    ekrem imamoğlu, seçim gecesi ne yaptı peki? önceden doğru kadroyu oluşturdu, milletin oylarına sahip çıktı.

sen ne yaptın adam kazandı kardeşiiimmm diye ismail küçükkaya'ya mesaj yazdın yahu adam 20 puan fark attı bunun tartışılacak durumu yok dedin. halbuki muhharrem kimse sana ilk turda kazanacaksın diyerek oy vermedi. iş ikinci tura kalırsa diyerek oy verdiler. sen ne yaptın? 20 puan fark var nasıl kazanacaktım diyerek siyasetine devam ettin. herkes biliyor ki sen oylara sahip çıkmadın. tekrar yazıyorum sen oylara sahip çıkmadın.
    (bkz: erdoğan ve ince'nin aynı dakikada attığı tweetleri)
    ayrıca bu olayın tesadüf olmasına sadece ahmaklar inanır.

son not: mansur başkan 2014 yılında da seçimi kazanmıştı. fark az olduğu için gizemli eller bir abra kadabrayla işi tersine çevirmişlerdi.

hasılı; git rakını iç yat muharrem ince bizden uzak dur.
  • bu adamın en büyük hatası hepimizin de bildiği gibi seçim gecesi hiç bir şey yapmamasıdır. liderler kritik zamanlarda yaptıklarıyla hatırlanır. o gece çıkıp saçmalasa bile olurdu ama en kötüsünü yaptı, yani hiçbir şey yapmadı. çıkıp iki dakika konuşsa bile olurdu fakat o tabanını sahipsiz bıraktı. bir de seçim öncesi avukat ordusuyla oyları sahip çıkacağım gibi çıkışları olmuştu.

yani işin özü kendini bitiren bir siyasetçidir, çok hızlı şişip kendi kendini patlatmıştır ne yazık ki ve bunun geri dönüşü olamaz.
  • siyasetten sosyolojiden anlamayan arkadaşların, bir bok biliyorlarmış gibi hakkında yorum yaptıkları politikacı.

eleman şunu yazmış:

--- spoiler ---

son yerel seçimdeki muhalefetin kısmi zaferinin görmezden gelinen asıl sebebi. istanbul'u ekrem imamoğlu tek başına almadı. onu büyük oranda muharrem ince kazandı aslında.
    (bkz: #107632086)
    --- spoiler ---

o öyle değil koçum.. tam tersi bir durum var ortada.

şimdi büyükşehirler kazanıldıktan sonra konuşması kolay ama genel seçimdeki hezimetten sonra yerel seçime giderken millette bir bıkkınlık, bir kendine güvensizlik, " ne yapsak olmuyor, adamlar her türlü kazanıyor, boşver ne oy kullanacağım" gibi bir umutsuzluk vardı.

23 haziran'da ekrem baskan akp'den oy aldı ama ekrem baskan'ın 31 mart'a göre artan tüm oyları akp'den gelmedi. işte o ilk 31 mart seçiminde umutsuzluktan dolayı sandığa gitmeyen seçmen var ya.. onlar seçimin kazanabileceğini gördüler de sandığa gittiler. 9 puan fark oradan geldi..

tekrar rica ediyorum, politika bilmiyor olabilirsiniz ama bi boklar biliyormuş gibi yorum yapmayın..
  • seçim gecesi kendini, siyasi kariyerini bitirdi.

babamın çocukken götürdüğü mhp mitingleri dışanda sadece muharrem ince'yi dinlemeye gittim.

ama o kendisine inanların ona en ihtiyaç duyduğu anda ortada yoktu.

muharrem ince siyasi bir meftadır.
  • geleceğini en çok merak ettiğim siyasetçilerden biri. cumhurbaşkanı adayı olabilecek mi, chp'nin başına geçecek mi, chp'den ayrılıp başka partilere gidecek mi... kafamda deli sorular.
  • kendisi bundan sonra herhangi bir seçimi kazanamaz. o çapta da biri olmadığını şeçim gecesi gördük maalesef. emekli bir öğretmen olarak mansur yavaş’ın cumhurbaşkanlığında milli eğitim bakanlığı ulaşabileceği en yüksek ve en verimli makam olur kendisi için.
  • cumurbaşkanlığı seçiminde "benim diplomam var" şelinde aşırı sığ söylemlerle oy toplamaya çalışmış kişi.
hesabın var mı? giriş yap