• türk milletinin anladığı dilden konuşuyor. onların yüreklerine dokunabiliyor. belki de bu yüzden akp'lilerin en çok çekindiği adam. rte'nin hitap yeteneğinin insanlar üzerindeki etkisini biliyoruz. bu adamda da o var. birgün gerçekleşir de chp'nin başına geçerse birçok insanın chp'ye bakışını olumlu yönde değiştirebilir.
  • chp'nin basina gecip partiyi toplamasi gereken siyasetcidir.
  • siyasetin her tarafa çare sarıgül yazmakla, ya da muhalefet olsun diye akp'nin her sözüne karşı çıkmakla yapılmadığının farkında bi adam.

halkın dilinden konuşmasından ötürü halkın içinden gelen, köylü çocuğu biri olarak doğan bi adam olmasına şaşırmadım.

yolu açık olsun.
  • halen neden chp'nin başında göremediğimizi merak ettiğim kişidir.
  • yarın bu saatlerde chp'nin başında görebileceğiniz kişidir. iki hafta sonra da muhalefet yapmıyor diye yerine sarıgül'ü görmek isteyebilirsiniz. hatta belki bir emine tarhan da olabilir.

kendisi bir hata yapılır da genel başkan olursa, sivri yanlarını törpülemek zorundadır. zamanında kemal kılıçdaroğlu'nun canlı yayınlarda gökkuşağı renklerine büründürdüğü iktidar vekillerini ve bürokratlarını da izledik. sonra ne oldu? adam chp'nin başına geçti, iliği kemiği kurudu. bütün o sivri, heyecanlı, atarlı tutumu sona erdi. çünkü öyle olmak zorundaydı. genel başkan dediğin ordu komutanıyla benzeşir. eline silah alıp da gitmez cepheye, onun yerine organizasyonu yapar, taktik belirler. o yüzden, taş yerinde ağırken, muharrem ince meclis kürsüsüne çıktığında kendisini herkese dinlettirebilen bir vekilken, bırakalım öyle kalsın. rte ile kıyaslanmasını da doğru bulmuyorum. zira, ince'nin arkasında yalnızca chp var. ne prompter'ı, ne danışmanları ne de başka yerden bir desteği var. umarım uzun yıllar bu şekilde, ikinci adam olarak devam eder.
  • başkaları gibi prompter'a ihtiyaç duymaz, elindeki küçük not kağıdına konuşacağı konunun başlığını yazar sonra giydirmeye başlar.
  • bakan karşısında sevgisinden takla atmayı seven kitlenin anlamayacağı adam. biri ananızla bir kovar, biri takla attırır alıştınız tabi hor görülmeye...
  • kendisini övenlerin daha önce kemal kılıçdaroğlu'nu övdüğü için eleştirildiği siyasetçi. ne yapalım arkadaş kılıçdaroğlu "dürüst adam, kafası çalışıyor, vatansever, halktan birisi" dedik, "yoh yağşuglu değil, karizması yok, boyu kısa" dediniz (sanki evlenecek amk) beğenmediniz. şimdi diyoruz ki "madem öyle alın size muharrem ince", bakalım ona ne bahane bulacaksınız.
  • sri ramakrishnadan ....
    " bir adam vardı . suyu arıyordu.
    toprağı üç kulaç , beş kulaç kazdı .
    suyu bulamadı .
    on kulaç on beş kulaç kazdı .
    gene suyu bulamadı.
    yeise düştü gücü sona erdi ve
    suyu bulmaktan ümidini kesti .
    fakat bir ses ona :
    -daha derinlere in , daha derinlere ! dedi.
    daha derinlere indi ve suyu buldu".......
    işte sen ,
    benim suyu arayan adamımsın .....
    ve bir gün ,
    aradığın suya ulaşacaksın....
    hem kendin hem de benim için....
    buna inanıyorum ve ,
    sana da çok güveniyorum....
    vekilim..
    yüreklim..
    iyi ki varsın ....
  • kendisini başkanlığa davet edenlerin tıpkı kemal kılıçdaroğlu'nu davet edip sonra da harcadıkları gibi ilk fırsatta harcayacakları adam olacaktır. alp'nin kemal kılıçdaroğlu'nu harcama taktiklerini bu kadar gönüllü kucaklayan bir kitleden bahsediyoruz.

kemal kılıçdaroğlu'nun benim nezdimde harcanacaği gün, recep tayyip erdoğan'ı canlı yayında alt etmediği gün olacaktır. o gün niye gelmemektedir, adamın soyu sopu, görevi devrettikten ve kendi döneminin süresi ve süre bitiminde geçen makul sürede ortaya çıkmayan yolsuzlukların, her türlü tahrifata açık bir gücün elindeyken ve sadece dedikodu düzeyinde ortaya çıkması, soyadını değiştirmesi, seçimlerde oy kullanamaması gibi akp kaynaklı ve uygulamalı politikalarına topluca atlamayı sürdürürürseniz gelmez tabii.

dünyanın hangi demokrasisinde adaylar canlı yayında bir araya gelmez. muğlak görsel malzeme önünde çılgın projelerden dem vurmak kadar cakalı değil tabii. bu gözler tansu çiller ve mesut yılmaz'ın canlı yayında kapıştığını gördü ki o günler ne kadar tu ka ka'ydı değil mi?
hesabın var mı? giriş yap