şükela:  tümü | bugün soru sor
 • dürüstlüğü, tarafsızlığı ve vizyonu ile ufuk açan, güvenilir gazeteci, değerli entelektüel, araştırmacı ve objektif gazetecilik ilkelerinin yılmaz savuncusu, ekşi sözlüğümüzün gözbebeği sayın fadime özkan hanımefendinin tespiti.
  ekşi sözlük camiasının yazılarını okumadan güne başlamadığı fadime özkan bu günkü köşe yazısında muharrem ince'nin başkan seçilmesi halinde kılıçdaroğlu ile arasında hükümet kurma çekişmesi yaşanacağının altını çizmiş.

  hanımefendin çekici pozu için link: http://www.star.com.tr/_imgs/yazarlar2/37.png?v=27

  *********************************************
  diyelim ki muhalefetin amaçladığı gibi seçim ikinci tura kaldı ve ikinci turda da chp saadet'le, iyi parti hdp ile kucaklaşıp muharrem ince’yi yüzde 50+1 çıtasından aşırdı...
  “tamam” peki, “devam”ında ne olacak, bakalım.
  hükümeti muharrem ince kuracak. lakin partisinin genel başkanı olmadığı ve daha aday gösterilirken yakasından parti rozeti bizzat genel başkanı tarafından söküldüğü için chp’nin insan kaynağından ve örgütlü yapısından ne kadar faydalanabilecek, bilmiyoruz.
  hükümeti ince mi kuracak yoksa kemal kılıçdaroğlu mu? kılıçdaroğlu hükümeti kurup sevk ve idare edecek, “gel bakalım muharrem” de yönetiyor gibi mi yapacak, bilmiyoruz.
  aralarındaki çekişme nasıl nihayet bulacak?
  ince seçilirse ip’in, sp’nin, hdp’nin ve chp’nin oylarıyla seçilmiş olacak. haliyle -iktidara aç- her bir parti hükümette yer almak istediğinde nasıl bir bölüşüm olacak? “faili meçhuller kabulümdür” diyen karanlık 90’ların içişleri bakanı meral akşener 2023 türkiye’sinin içişleri bakanı mı olacak?
  chp tabanı ve teşkilatının başörtülü kadınların kullandığı temel hak ve özgürlüklerden rahatsız olduğu biliniyor. muharrem ince bu konudaki soruları geçiştiriyor. dolayısıyla chp iktidar olduğunda kazanılmış hak ve özgürlükleri geri götürmeyeceğinin hiçbir garantisi yok. ama eğitimi 28 şubat dönemine çevirmeyi vaat etti, evet.
  coğrafyamız savaş, terör, iflas, siyasi istikrarsızlıkla sarılmışken muhalefet bileşenleri türkiye’yi yönetmeyi becerebilecek mi, bilmiyoruz korkuyoruz.
  http://www.star.com.tr/_imgs/yazarlar2/37.png?v=27
 • "varsayımlar üzerinden sallamasın, gerçekler üzerinden değerlendirme yapsın" denen yazarın tespiti.
  erdogan bana guclu basbakan yardimciligi teklif etti
 • kesinlikle doğru bir düşünüm ki bir taraf için kaos oluşacaktır.
 • her şeyin süt liman, dengeli, istikrarlı, olduğu güzide ülkemiz için büyük tehlikenin açık saçık ifadesidir.
 • akebe içinde ayrı, mehaape içinde ayrı her ikisinin arasında ayrı kaoslar çıkacağından doğru tespittir.
 • eğer akp ve tayyip erdoğan başa gelirse diye düşünüp 16 yıldır izlediği politikalar yüzünden geleceğinden korkmayıp da nasıl olur da muharrem ince seçilince millet ittifakındaki partiler arasında kaos çıkacak diye korkarsın?
  tayyip erdoğan'ın izlediği politikalar ile ülkenin gideceği yol belli. eğitimsizlik, cahillik... muharrem ince ise vaatleriyle ülkeyi bir araya getirmeye çalışıyor, eğitimi, bilimi belli bir seviyeye çıkarmaya çalışıyor, barış istiyor barış. sürekli uzlaşacağız diyen bir insanın yönetimindeki ülkede nasıl kaos çıkabilir ki?

  tanım: tutarsız bir söylemdir.
 • oluşabilecek kaos ve nedenlerini daha önce başlık açarak yazmıştım. (bkz: #77950815)

  --- spoiler ---

  şimdi şöyle bir bakalım.
  savcılar ve hakimler? 15 temmuz bahanesiyle hemen hepsi akplilerden mülakatla alındı.
  polis teşkilatı? akplilerin verdiği sınav sorularıyla polis olanlar ve yine akp'nin atadığı emniyet amirleri.
  ysk? komple akp'nin atadığı kişiler.
  tsk? 15 temmuz bahanesiyle bertaraf edildi. genelkurmay başkanı bildiğiniz akp genel başkanı yardımcısı gibi oldu. muharrem ince'yi eleştiren general de bonus.
  anayasa mahkemesi? çoktan ele geçirildi.

  geriye şaka maka iç savaş seçeneği mi kalacak yani? düşününce korkuyorum sözlük bu adam kaybetse de inmeyecek koltuğundan diye.

  --- spoiler ---
 • "diyelim ki muhalefetin amaçladığı gibi seçim ikinci tura kaldı"

  bu cümle ile beni benden alan yazıdır.

  ne demek "diyelim ki"

  bunu inanarak söylüyorsan nasıl gazetecisin sen?

  bunu inanmadan, sadece iktidara destek olmak için söylüyorsan -yine- nasıl bir gazetecisin sen?

  seçimin ikinci tura kalması garantidir. bunun aksini iddaa eden kişi cb adayı değil ise (motivasyon amaçlı bütün adaylar ilk turda kazanacağım diyorlar. bu normal) kesinlikle akıl sağlığından şüphe ederim. böyle birinin de gazetecilik yaptığı bir ülkede yaşadığım için kendime ve kaderime yazıklar olsun derim.

  tanım: varsayımdan teyyare. selam söyle o yâre haberi.
 • ülkenin tüm kurumlarına yerleştirilmiş ama zerre kadar liyakat sahibi olmayan ak kadrolar arasında şutlanma paniği ve kaosu oluşacaktır.

  ülkenin kaymağını yiyip hazineyi tamtakır hale getiren müteahhitler ve onlara usulsüzce hatta kanun dışı şekilde ihale veren akp hükümetinin üyeleri arasında yargılanma korkusu ve kaos oluşacaktır.

  yargıya, bilhassa yüksek yargıya liyakati olmadığı halde atanan yargı mensupları arasında bugüne dek verdikleri hukuksuz kararlar sonucunda bir panik ve buna bağlı kaos oluşacaktır.

  onun dışında her şey olması gerektiği gibi cumhuriyetin fabrika ayarlarına geri döneceğinden, uzun vadede kazanan türkiye cumhuriyeti olacağı için kaosmuş karmaşaymış hiç önemi olmayacak.

  korkmayın la bu kadar.
 • kim içişleri bakanı olur bilemem ama bildiğim tek bir gerçek var;

  toplumu kin ve nefrete sevk edenler
  y a r g ı l a n a c a k s ı n ı z!