• parti yönetimini bu denli eleştiren birisinin neden istifa etmediğini anlayamadığım durum. gidip yeni parti açsın, başka bir partiye başkan olsun vs. ama bu şekilde partisi ne zarar vermiyor mu, bana mı öyle geliyor anlamadım.
  • chp istifa etsin amk çiçek gibi atatürkçü adam. o istifa bu istifa pkklılara kaldık.
  • her seçim öncesi "başaramazsam genel başkanlıktan ayrılacağım" diyen, sonra da seçim kaybedip yüzsüzce hala koltuğu terk etmeyen parti başkanı varken neden istifa etsin?
    istifa etmesi gereken kişiler istifa etmediği ve patiyi babasının malı gibi yönettiği için adam isyan ediyor zaten. istifa etse partiyi işgal etmiş yüzsüzlerin ekmeğine yağ sürecek.

başaramazsam genel başkanlıktan ayrılacağım (ayrılamadı)
  • dobra dobra çıkıp konuşmuştur. yıllardır chp'nin içini oyan adeta bir diktatör gibi koltuğu bırakmayan kilicdaroglu'na ağzının payını vermiştir.

başkan ince
  • chp nin mezhepçi bir grup ve belirli bir etnik grup tarafından işgal altında olduğunu düşünüp kurtarmak istiyor da olabilir. belki de olamaz... bilemedim...
  • ortada kalmak istemiyordur.
    ne olur ne olmaz bir bağım kalsın belki bir şey olur diye bekliyordur.
    sayın ince koltuk sevdası yüzünden kendini bitirmiştir.
    verdiği kavga bir daha veya bir fikir kavgası değildir, verdiği kavga sadece koltuk kavgasıdır.
    gündem de kalabilmek için son direnişler, uğraşlar peşindedir.

bundan sonra ağzıyla kuş tutsa bile,
    yeni parti kursa bile alacağı ou %2'yi geçmez.
    bak ayıp olmasın diye 1 (bir) demedim saygıdan %2 alır dedim.
  • ıktidardan önce parti içindeki diktatör kılıçdaroğlu'nu indirmesi gerekiyor
  • istifa etmiyor çünkü muharrem ince ile chp arasıdaki yıllardır süregelen ilişki tam olarak şu şekildedir.

istifa edip ayrı hareket kurma "hizipçi"liğindense ihraç edilerek kendine daha fazla destek toplayacağının farkında.
  • nedeni basit: kendini kovdurmak istiyor. böylelikle "ben parti içinde savaşımı verdim ama beni partiden attılar. artık savaşımı yeni bir mecrada vermek zorundayım. ben çabaladım, partimi düzeltmeye çalıştım ama bazıları buna engel oldu." demek için.
  • bir aralar kendisini başkan yapacak olanlar şimdi adamı koltuk sevdalısı ilan etmiş. koltuk sevdalısı arayan chp genel başkanına baksın. bir de bu partiye oy verenler hükümeti yöneten kadrodan istifa bekliyor. al birini vur ötekine.
hesabın var mı? giriş yap