şükela:  tümü | bugün
  • kurban kesip etini fakire dağıtacağım.
  • uyanıp üstünüze bir örtü alın.
  • google'a girip rüya tabirleri yazmak.
  • ali koç ile beraber muhteşem haziran olarak anarım.doğum günümde haziranda ruhum orgazm üstüne orgazm yaşar.

(bkz: ama nerdeeee)
  • 3 arkadaş vaniköy sahilinden yola çıkıp, yürüyerek rakı içe içe kadıköy’e, oradan da moda’ya varmayı planlıyoruz.

birimizin 100’lük rakı şişesini, birimizin suyu, birimizin de eriyene kadar buz kovasını taşımasını ve ilaveten pek tabii herkesin kendi kadehini taşımasını öngördük. mezeye ise bu seferlik gerek duymadık, zira boğaz manzarasının bir hayli yeterli olacağını, kadıköy’e kadar idare edeceğini düşündük.

bir hayli ilginç bir deneyim olacak.
  • türk lirasının değer kaybından korktuğum için paramı dövize çevirip yastıkaltı tutuyordum. tl'den korkuyordum açıkçası. ama ince seçilince, ilk işim paramı türk lirasına çevirip, ekonomiye kazandırmak olur. almak istediğim bi şeyleri alırım. alışveriş yaparım. korkmam. kaygı duymam... kazanacağımı bilirim. velhasıl ilk işim euro'yu falan terk etmek olur.

daha sonra da iş korkum olmadan eğitime devam ederim. eğitimden yana bir eğitimcinin başkanlığı söz konusu... destek olacaktır. kendimi geliştiririm. maalesef fakir bir ailenin çocuğuysanız sürekli yastıkaltında para tutmak, her şeye hazırlıklı olmak zorundasınız, ve okumak sizin için lüks sayılıyor. ne kadar başarılı bir öğrenci olursanız olun bir an önce işe başlayıp afedersiniz siktir edilmek zorundasınız. eğitimi bitirdikten sonra üzerine bir şeyler ekleme imkanınız yok. çünkü para kazanmak zorundasınız.

öğrencilik hayatımda maalesef 16 yıldır tek kuruş devletten yardım almadım. devlet bana yardım etmedi. maddi - manevi bir katkısı olmadı. kendimi geliştirmeme yardımcı olmadı. büyüdük, sınıfları geçtik, üniversiteye geldik, ama yine devlet sahip çıkmadı. afedersiniz sizi "başarıyla" "dereceyle" mezun edip siktir etti. sonrası yok... muharrem ince inşallah bunu değiştirir. öğrencisine sahip çıkar. ona hem maddi hem de manevi olarak, geleceğe hazırlar.