şükela:  tümü | bugün
  • bilmiyorum bana mı öyle geliyor ama bu seçimde benim gözlemlediğim bir durumdur. seçimin en popüler, en çok kendinden söz ettiren adayı muharrem ince. mitingleri gün geçtikçe daha kalabalık oluyor. ekrana çıktığında reytingler tavan yapıyor, katıldığı programlaraki reklam araları çok uzun oluyor..

saadet partisine oy veren, milli görüşçü arkadaşlarım var, ikinci tura kalması halinde onlar da olumlu baktıklarını söylüyorlar, iyi parti'ye oy veren arkadaşlarım oy vereceklerini söylüyorlar. hdp'li arkadaşım yok ama sosyal medyadan takip ettiğim kadarıyla onlar da destekleyecekler gibi..

bence böyle bir rüzgar var ve hedefine ulaşacak gibi görünüyor.
  • anca meral anaya geçen chp oylarını chp’ye geri döndürür, muharrem dayının 2.tura kalmasını sağlar bu rüzgar.

sonra 2. turda rte’den tokatı son 16 yıldır yediğimiz gibi yeriz yine, yerimize seçime hile karıştırıldığından emin bi şekilde oturur kendi kendimize sonuçları reddederiz.

2018’de tek umut meral akşener.
  • ikinci turda erdoğan karşısındaki adayın desteklenmesi gerektiğini savunmuştu diye hatırlıyorum iyip. hala aynı fikirdelerse, ve ince ikinci tura kalırsa, bu rüzgara katkı sağlayıp, kendi seçmenlerini ince'nin etrafında birleştirmeleri gerekir, bunu net olarak yazayım.

ortak adayı haklı olarak reddeden akşener'di bunu da not düşelim. reddetti, çünkü seçmene seçenek sunmak gerektiğini savunuyordu. ben bile olsam istemem dediği bile söyleniyor.

şimdi seçmenin seçeneği var. elbette chp seçmeni de ince'yi daha iyi buluyorsa ona, akşener'i daha iyi buluyorsa ona oy verir. özellikle iyiplilerin chplileri beğenmiyor bile olsalar akşener'e oy vermeye çağırmalarını anlamakta güçlük çekiyorum.
  • ince esip tez sönmüştür. güneyde chp’nin kalesi olan hiçbir ilden kendisine oy çıkmayacağı kesin ve nettir.
    not et bunu. güvendiği yerlerden iyi parti şokesi geleceğini kendisi de biliyor.

memleketinde dahi mv seçilir en fazla.
    mitingine giden kemik chp’li muharrem ince’yi desteklemeyeceğinden emin olarak geri dönüyor.

burada yazan yandaşlarının chp’li değil ince’den beklentisi olan küçük bir grup olduğu aşikar.
  • muharrem ince türkiye'yi temizleyecek yağmurları getiren poyrazdır. meral akşener beğendiğim güçlü bir duruşa sahipse de oyumu türkiye'nin bugüne kadar gördüğü en çalışkan, en azimli milletvekiline ve tüm milleti kucaklama gayretinde olan, uzlaşmacı tutumuyla partiler üstü bir statüyü bileğinin hakkıyla kendisine sağlamış muharrem ince'ye vereceğim.

yok hdp'li verir miymiş yok mhp seçmeni verir miymiş, u-mu-rum-da değil. hayatımda ilk kez kalpten inanarak bir siyasetçiye oy vereceğim, seçilir ya da seçilmez. muharrem ince'nin anlattıkları benim düşüncelerim. beni anlatıyor.

- demokratik ve bağımsız hukuk sistemine,
    - yaratıcı ve etkin eğitim sistemine,
    - ileri teknoloji ve mühendisliğe dayalı zirai ve sanayi üretimine,
    - tasarım, arge ve know-how konusuna
    - 21. yüzyılın mesleklerine
    - solar enerji tarlalarına
    sürekli vurgu yapan bir siyasetçi, daha ne isteyebilirim ki? ülke için ilk kez umutlandım. muharrem ince cumhurbaşkanı olursa, türkiye bu planladığı güney kore vizyonu ile 5 sene içerisinde inanamayacağımız bir hamle yapar.

bıktım artık saçma sapan sağcı-solcu-futbolcu siyasetinden. ideolojinizi gömün gelin, türkiye'nin önünde uzun ama ödülü büyük bir koşusu var.