• bilmiyorum bana mı öyle geliyor ama bu seçimde benim gözlemlediğim bir durumdur. seçimin en popüler, en çok kendinden söz ettiren adayı muharrem ince. mitingleri gün geçtikçe daha kalabalık oluyor. ekrana çıktığında reytingler tavan yapıyor, katıldığı programlaraki reklam araları çok uzun oluyor..

saadet partisine oy veren, milli görüşçü arkadaşlarım var, ikinci tura kalması halinde onlar da olumlu baktıklarını söylüyorlar, iyi parti'ye oy veren arkadaşlarım oy vereceklerini söylüyorlar. hdp'li arkadaşım yok ama sosyal medyadan takip ettiğim kadarıyla onlar da destekleyecekler gibi..

bence böyle bir rüzgar var ve hedefine ulaşacak gibi görünüyor.
  • ikinci turda erdoğan karşısındaki adayın desteklenmesi gerektiğini savunmuştu diye hatırlıyorum iyip. hala aynı fikirdelerse, ve ince ikinci tura kalırsa, bu rüzgara katkı sağlayıp, kendi seçmenlerini ince'nin etrafında birleştirmeleri gerekir, bunu net olarak yazayım.

ortak adayı haklı olarak reddeden akşener'di bunu da not düşelim. reddetti, çünkü seçmene seçenek sunmak gerektiğini savunuyordu. ben bile olsam istemem dediği bile söyleniyor.

şimdi seçmenin seçeneği var. elbette chp seçmeni de ince'yi daha iyi buluyorsa ona, akşener'i daha iyi buluyorsa ona oy verir. özellikle iyiplilerin chplileri beğenmiyor bile olsalar akşener'e oy vermeye çağırmalarını anlamakta güçlük çekiyorum.
  • anca meral anaya geçen chp oylarını chp’ye geri döndürür, muharrem dayının 2.tura kalmasını sağlar bu rüzgar.

sonra 2. turda rte’den tokatı son 16 yıldır yediğimiz gibi yeriz yine, yerimize seçime hile karıştırıldığından emin bi şekilde oturur kendi kendimize sonuçları reddederiz.

2018’de tek umut meral akşener.
  • kesinlikle katıldığım durumdur. devasa bir sinerji ile resmen ben seni devireceğim diye bağırıyor. vizyonuyla, saygısı ve sempatisiyle, demokratik ve bütünleştirici bakış açısı, kucaklayıcı tavrıyla yıllardır hasret kalınan çağdaş lider profiline sahiptir. seçimin favorisi olmuştur 25 mayıs itibariyle. çıktığı her tv programından sonra daha da sağlam duyulmaktadır ayak sesleri.zira vaadleri, görüşlerini öyle sağlam temellere oturtmaktadır ki herkes (bkz: adam haklı beyler dağılın) demektedir. var ol reis. alacağız bu seçimi. devireceğiz tek adam rejimini. bu ülkeye hak hukuk adalet ve emeği getireceğiz. güzel günler göreceğiz güneşli günler...
  • türkiyeyi kurtaracak, kanını emen keneleri temizleyecek olan rüzgardır.

akşenercilerin bu hırsına anlam vermek mümkün değil. akşener (eğer samimiyse) kendisi bile dedi ikinci tura kim kalırsa şartsız şurtsuz desteklenmeli diye.
    bir incesporlu olarak eğer ikinci tura akşener kalırsa onu desteklerim, bu kadar kısa net.
    zaman koltuk sevdası zamanı değil, zaman sağcılık solculuk zamanı değil, zaman chp-iyip alerjisi zamanı değil. biraz mantıklı olun.
  • şuan kasırga şeklinde seyir eden rüzgardır. milliyetçi bir görüşe sahip olan ben normalde oyumu iyi partiye vermeyi düşünüyorum. ama son zamanlarda muharrem inceden cok etkilendim yani yalan yok. adamin her konusmasini gülerek yarilarak izliyorum. cok güzel laf sokuyor lan vallahi bak. iyi parti ve meral akşener pek ortaliklarda yok sosyal medyada da kendi sayfalarini takip etmezseniz goremiyorsunuz bile. iyi partinin bu ise el atmasi lazim. yoksa inceye cok oy kayar.

not: 2. tura aksenerin kalmasi taraftari olan birisiyim.
hesabın var mı? giriş yap