şükela:  tümü | bugün soru sor
 • hayal bile edilemeyendir. uzun bir süredir ülkeyi güzel bir şekilde hayal etmediğimizden, güzel şeyler hayal etmeyi unutmuşuz. seçilmesi durumunda ülke gerçekten şuan hayal etmeye çalıştığımız gibi güzel günler mi görecek, yoksa seçilmesi çok daha büyük krizlere mi yol açacak merak ediyorum bunu.
 • akp kadrolarının yerine chp kadroları yerleşecek.
 • ülkeye kemoterapi uygulayacak ve sonunda o kanser illetinden kurtulacak.
 • türkiyenin geri gelmesi
 • chp'den bir şey olacağını uman masum insan...8 seçim kaybeden kılıçdaroğlu halâ genel başkan.
 • cumhurbaşkanını hala partisiyle karıştıranların çözemeyeceği, trene bakar gibi izleyeceği olaylardır.
 • hep güzel olacak olan şeylerdir. asıl eğlence muharrem ince cumhurbaşkanı seçildikten sonra başlayacak:

  1. öylesine, sırf birini suçlamak için öyle denilen değil, gerçek vatan hainleri, kripto fetöcüler, akepeliler -evet, hepsi aynı bokun laciverti- zamanında güney amerika'ya kaçan naziler gibi pılı pırtı toplayıp bir yerlere kaçacak. bu kesin. karaktersiz çünkü alayı. evet, nagehan da kaçacak. ahahahah, en zevklisi onun gidişini izlemek olacak herhalde.

  2. yakalananlar yüce divan'a gönderilecek, çekirdek çitleme eşliğinde olanları izleyeceğiz. 16 senelik pislik yuvasında olan biten her boku gören zamanın hızlı akepe savunucularının hepsini başları önde, "zaten ben oy vermediydim ki, ehi..." diye başarısız yalanlar söylerken göreceğiz.

  3. çalınan paraların hesabı sorulacak, belki bir kısmı geri alınacak. muharrem ince onu ders verir gibi güzelce halk için kullanır zaten, şüphem yok.

  4. muharrem ince söz verdiği her şeyi gerçekleştirecek bana göre. seçim vaatlerini tek tek yaptığını göreceğiz, çünkü ilk defa bir siyasetçi halk için görev yapacak. bunu en son 1950'de görmüştük sanırım.

  5. insanların yüzü daha çok gülecek. dikkat edin: muharrem ince'nin tüm mitinglerinde insanların yüzü gülüyor. umut aşıladı çünkü. kendi de güler yüzlü, öyle kuduz köpek gibi kimseye saldırmıyor. insanlar onu görünce mutlu oluyor, huzurlular o ortamda, rahatlar, mutlular. bu, tüm türkiye'ye yayılacak.

  6. yurt dışından geriye dönük bir türk göçü başlayacak. türkiye'nin içinde bulunduğu baskı, zulüm ve adaletsizlikle yürütülen ortamından kaçanlar, kendi ülkelerine gelecekler. bizden daha iyi ülkeler olsa da, hiçbir şey insanın vatanı gibi olmaz çünkü. o insanların da ülkelerini sevdiklerinden yana bir şüphem yok.

  7. ekonomi gerçekten şahlanacak ve yerli/yabancı yatırımcı sayısında büyük bir yükseliş yaşanacak. bunun sonucu olarak da dolar ve euro'da düşüş göreceğiz tabii ki, akepeden sonra bir tek yandaşların zenginleşmesi, yerini tüm halkın ekonomisinin düzelmesine bırakacak.

  8. kültür, sanat ve spor faaliyetlerinde dünya basınında yer etmeye başlayacağız. baskının ve geri kalmışlığın hakim olduğu bir yerde doğru dürüst sanat üretemiyorken, sanatın içine tükürülüyorken ve transformers gibi heykeller sanat diye gözümüze sokuluyorken bir hayli geriledik. her yaştan, her kültürden daha çok sanat ve kültür faaliyetine yer verilecek ve daha da güzelleşeceğiz.

  9. suç oranlarında, özellikle kadınlara, çocuklara ve hayvanlara yönelik suçlarda büyük bir düşüş gözlemlenecek. suçlar, hukuk düzeninin doğru dürüst işlemediği ve toplumdaki yozlaşmanın had safhada olduğu yerlerde yükseliş gösterir. kadınların da üretime katkıda bulunduğu, kadın haklarının anayasaca korunduğu bir düzene geçtiğimizde bu tür haberlere hiç rastlamayacağız. çocukların ve hayvanların hakları da güvence altına alınacak. akepe döneminde %1400 artan kadın suçları, bu geri kafalıları saf dışı ettiğimizde yok olacak. buna yönelik inancım tamdır.

  10. daha birçok şey yazılabilir eğitim, ekonomi, siyaset, toplum vb. ana başlıkların alt başlıkları hakkında ama ilk aklıma gelenler bunlar oldu. her şey daha güzel olacak, eminim. bize aşıladığı umut ve güven hissi de buna daha çok inanmama neden oluyor. sadece, benim için tek kötü yanı biraz boşluğa düşecek olmam. hayatım boyunca hep muhalif olduktan sonra, şimdi en başta desteklediğim insanın olması biraz garip olacak, biliyorum. kime gömeceğiz artık bilmiyorum. bir de biz tadalım bakalım kazanan olmayı.
 • ertesi gün ülkenin en büyük camisinin minaresinde traktörüyle drift yapacakmış diyolla. asfdgdfhgfh
 • wikipedia yasağı kalkardı, rtük sansürlemeleri son bulabilirdi off offf....
 • halk için bir şey değişmezdi. sadece yöneten değişirdi.
  sizler yine yüksek vergi verecektiniz. ihaleyi bu sefer chp'ye yakın iş adamları alacaktı.
  vergileriniz başkasına peşkeş çekilmeye devam edilecekti.
  gelir dağılımında adaletsizlik devam edecekti.
  inşaat yine devam edecekti ama bu sefer büstler, heykellerle donatacaktık her tarafı.
  hiç bir liderde radikal bir karar duydunuz mu? tabi ki hayır
  pazar ülkesiyiz ve sömürülüyoruz.
  bunun için lidere ihtiyacimiz yok.
  toplumsal bilince ihtiyacimiz var.
  boşuna kurtarıcı beklemeyin çünkü bu ülkeyi sömürenlerin onayı olmadan kimse başa geçemez.