şükela:  tümü | bugün soru sor
 • meral akşener tarafından 24 haziran seçimleri için "muharrem ince" kast edilerek söylenmiş ifadedir,

  muharrem ince , rte tarafından istenilen bir rakiptir, onun chp üzerinde eleştirilecek çok yanı bulunmaktadır ve 2. turda kolay kazanacağı bir aday durumundadır, bu sebeple 2. tura ince 'nin kalması için daha çok gündeme gelmektedir.

  liderin bir sonraki seçim için "kolay alt edebileceğini bildiği bir rakibi" ön plana çıkartması anlamındadır,

  kısmen katılıyorum, hala bu memlekette chp yi "dinsizlik - kominizim" olarak gören büyük bir kitle vardır, m.ince 2. tura kalır ise bu sebeple kazanma potansiyeli az olabilir,

  yine m.akşener tarafından beyan edildiği gibi : hemen hemen tüm akp yanlısı araştırma şirketlerinin incelemelerine bakınız, 2. tura rte ve m.ince bırakılmakta ve 2. turda rte kazandırılmaktadır.

  akşener'in o kadar miting ve söylemi üzerine rte nin hala meral akşener veya iyiparti adını miting ve konuşmalarda "ağzına bile almaması- gündeme getirmekten çekinmesi" bu görüşü desteklemektedir.

  not: yıllarca chp oyu vermiş biri olarak maalesef katıldığım ifadedir, cb oyum akşener e , mv oyum ise baraj altında kalmasın ve 60-70 vekil akp ye gitmesin sebebi ile ilk defa hdp ye gidebilir.
 • evet doğru olabilir, evdeki hesap çarşıya uymayabilir.

  ancak meral akşener bunu seri olarak dile getirdikçe ne yazık ki karşı tarafın ekmeğine yağ sürüyor. korkakırm ki iilk tur sonrası bu tarz konuşmayı sürdürüp kendi tabanından ince'ye gidecek oy varsa onların da önünü kesecektir.