şükela:  tümü | bugün
  • --- spoiler ---

edit 4: (bkz: avandayiz cocim) de belirtti. gençler çok önemli bir konu başlığı. nacizane fikrim sayın ince mitinglerinde gençlerin çağrılarını bizzat birinci ağızdan duyurtmalıdır.

edit3:
    (bkz: i just dont fucking mind) dedi ki:
    akp'nin filistin meselesini istismar etmesini önlemek için şu mecliste sunulan chp önergesini sürekli gündemde tutmalı bence.

edit 2:
    (bkz: kulplubeygir) dedi ki:
    kim ankara'da yolları kestirmeyeceğini, bu şehrin trafiğini bizimle birlikte çekeceğini vaad ederse oyum ona.

edit:
    (bkz: bir kediyim sadece gizleniyorum)'dan gelen bir mesaj var:

muharrem ince icin bagis kampanyasinin duyuruldugu (bkz: muharrem ince bağış kampanyası) basligini sansurlemisler. sol frame'de gorunmuyor.

(bkz: 16 mayıs 2018 muharrem ince'ye sözlük sansürü) basliginda durumu ekran goruntusuyle izah ettim ancak 1 dakika sonra bu basligi da sol frame'den kaldirdilar.

entry'nizin en tepesine durumu izah eden bir mesaj yazar misiniz? bunu nicin yaptiklarini anlamadim ancak en azindan bir aciklama yapmalari herkesin hakkidir

--- spoiler ---

bu başlık altında sayın ince ve danışmanlarına çağrılarımızı sıralayalım. malumunuz, sözlüğü takip ettikleri anlaşılmakta. böyle kritik bir seçim sürecinde de sayın ince'nin her türlü tavsiye ve öneriye ihtiyacı olabilir. biz yazarlarda bu başlıkta nacizane katkımızı sunabiliriz. bu seçim sürecinde en ufak bir fikir bile bir çok oy kazandırabilir. ben başlıyorum:

-sayın ince, çizdiğiniz "halkın adamı" profili çok yerinde oldu. ancak parti teşkilatlarınızında halka tam anlamıyla inmesi gerekir. bazen parti görevlilerinizle karşılaşıyorum bir tanesi bile doğru düzgün tebessüm etmiyor. bizim halk bunlara çok takılır. parti görevlilerini sokağa çıkarın; kahve kahve, ev ev gezsinler. muhafazakar seçmenin gönlüne girsinler.
  • her mitingde aynı cümleleri kullanıyor biraz bayıyor.
  • görsel algınız ekmeleddin kampanyasından daha iyi değil.

acilen daha iyi kreatif direktörlerle ve reklamcılarla çalışmalısınız.
  • yoksayın şu tayyibi, ikinci tura akşener'le kalacakmışsınız gibi demeçler verin. rte'nin kılıçdaroğlu'nu senelerdir kullandığı yeter, aynı taktiği bir de siz deneyin.

edit:

--- spoiler ---
    @bir kediyim sadece gizleniyorum:

merhaba,

muharrem ince icin bagis kampanyasinin duyuruldugu muharrem ince bağış kampanyası basligini sansurlemisler. sol frame'de gorunmuyor.

16 mayıs 2018 muharrem ince'ye sözlük sansürü basliginda durumu ekran kaydiyla izah ettim ancak 1 dakika sonra bu basligi da sol frame'den kaldirdilar.

entry'nizin en tepesine durumu izah eden bir mesaj yazar misiniz? bunu nicin yaptiklarini anlamadim ancak en azindan bir aciklama yapmalari herkesin hakkidir.
    --- spoiler ---
  • sayın ince... suriyeli "kardeşlerimiz" (!) hakkında ne düşünüyorsunuz? onlarla ilgili politikanız ne olacak?
    (bkz: ülkemde suriyeli istemiyorum)

ek: suriyeliler için tüm sağlık hizmetleri bedava. ama ben birikmiş gss borcumdan dolayı şu anda ilaç alamıyorum ve bu sorunu yaşayan milyonlarca insan var. bu sıkıntıyı gündeminize alacak mısınız?
  • partililer muharrem ince adına sokağa inmesin. kapalı destek versinler. seçime kadar chpli olduğunu unuttursun. halkın ön yargısı kolay geçmez. tek başına sadece kendisine oy istesin.
  • gençlerin askerlik sorununa daha çok değinin, (bkz: bedelli askerlik) konusunda ne düşündüğünüzü sık sık belirtin.
  • spesifik şeylerden bahsedin, örneğin bedelli yasasını çıkartıcam, eğitim sistemi eskisi gibi ilköğretim 8 yıl lise 4 yıl olacak, üniversitelere giriş sınavı 80 aşamalı 20 oturumlu olmayacak, atama bekleyenlerin talepleri yerine getirilecek, hayvanları koruma yasası çıkartıcam gibi gibi.
  • al eline 1 doları, bakın bu dün şu kadardı, bugün 4.5 tl de.
    al eline domatesi, bakın bu dün şu kadardı bugün bu kadar de.
    al eline bir litre benzini, dün şu kadardı, bugün 6 tl de.
    arabalardan örnek ver. bu aracın gerçek fiyatı aslında bu, ama aşırı vergilerden dolayı şu fiyata alıyorsun de.
    köprüyü göster,sgk’yı göster binlerce örnek bulabilirsin.

kısaca miting yapma. sunum yap. türk halkının acı gerçekleri göreceği müthiş bir sunum yap.

türk halkı anca bundan anlar. hem gözlerine hitap edeceksin hem kulaklarına! hatta her duyusuna. çünkü oy toplamaya çalıştığınız insanlar tvnin sesi kapalıyken ne saçmalıyor bu adam diyor. radyodan dinlese ne gösteriyor yine bu herif diyor. müthiş bir ön yargı var size karşı. yıkın bu önyargıları. halkın gerçek durumunu anlayabilecekleri dilden anlatın.

kazanacaksınız

edit: “bu mal” yerine “bu herif” kelimesi kullanıldı.