şükela:  tümü | bugün soru sor
  • peşin edit: ben değilim.

ama kendisinden ders almış yazar arkadaşlarımız var mı, merak ediyorum. kendisi ders işlerken nasıldı, dersler nasıl geçiyordu, notu bol muydu? hiç arkasından atıyor muydunuz zayıf verdi diye ya da bir öğretmenler gününde hediye alıp vermişliğiniz var mı kendisine? benzer bir sürü soru da olabilir tabi.

yine -varsa eğer- bu yazar arkadaşlar için de değişik bir durum oluyordur heralde. onların ne hissettiklerini de merak ediyorum. belki yıllarca kendilerine öğretmenlik yapmış biri şimdi ekranda, televizyon karşısında, devletin en başına geçebilmek için aday olmuş durumda.
  • bir tanidigim var ve kendisinin hic iyi bir ogretmen olmadigini soyluyor. yalovadan ogrencisi.
  • bir arkadaşım var ama yazar değil. yalova'dan öğrencisi. muharrem ince'yi çok seviyor.
  • ne şanslı adamlar var. adamların fizik öğretmeni muharrem ince. benim fizik dersi aldığım öğretmen fetöden atıldı aq.
  • bir sosyal bilgiler öğretmeni olarak benim tarihimde önemli yerin var muharrem hocam.
  • ben konyalı bir öğretmenden almıştım fizik dersini. sınav sonuçlarını açıklarken herkesi tek tek kaldırır ve kaç aldığını tahmin etmesini isterdi.
    + kaç almışsındır?
    - 45-50 almışımdır hocam
    + (eliyle sıfır yapıp gözüne götürerek) dananın gozünü aldın.
  • bizzat kendisinden fizik dersi almış bir öğrenciyim. şimdi c. başkanı adayı olduğunu görmek, benim için onu seven diğer yazarlara göre biraz daha değişik bir durum. içinde gurur var, hey gidi günler hey var, öğretmenim var...çok klişe olacak biliyorum ama bana fizik dersini sevdiren kişi odur.

çünkü muharrem ince, benim onu tanıdığım 90lı yıllardan beri kişilik olarak hiç değişmedi. dersleri de mitingleri gibi canlı, heyecanlı ve zevkli geçerdi. öyle öğrenci şapşallıklarıyla laf sokup filan köşeye sıkıştırıp dalga geçemezdiniz. çünkü o sizden çok daha zekiydi ve hepinizi donunda sallardı. çok esprili, her daim dinamik ve enerjikti. tıpkı şimdi olduğu gibi. ama tersi de pisti haa onu da söyliyim yani. bi koyardı lafı öyle göt gibi kalırdınız da bikaç ders kendinize gelemezdiniz.

17-15 aralık sonrası mı, yoksa cumhuriyet mitingleri sırasında mıydı...tam hatırlayamıyorum, yalovada kendisi en önde takmış arkasına hemşerilerini yalovanın ana caddesi olan fatih caddesinde yürüyor. ben ve kardeşimin de bi işimiz vardı karşıdan geliyoruz böyle.
    beni gördü "hooopppp yavru zürafa nereya yavvv takıl hadi arkama" diye bağırdı. hiç unutmam herkes bize bakıp gülümsüyor. işte böyle bi adamdır kendisi. ve bendeniz de kendimi onun öğrencisi olmuş şanslı azınlıkta atfediyorum efendim.
  • benim üniversitede öğretmenim erdogandı :)
  • rte ile birlikte üniversite okumuş yazarlardan fazladır.