şükela:  tümü | bugün
  • erasmus'a giden kızlarımız hakkında 724 sikiş senaryosu yazanlar gelmişler erasmus anlatıyorlar.

muharrem ince, doktora çalışmaları için göndereceğini söyledi. lisans üstü eğitim için yurtdışına gitmek ne kadar paralı sen biliyor musun?
    erasmus dediğin şey öğrenci takası. o sana 2 öğrenci verirse, sen de ona 2 öğrenci verirsin. öyle ahım şahım maliyetli bir tarafı yok.
  • lisanstan mezun olan 10bin öğrenciyi yüksek lisans için avrupa’ya göndermeyi vadetmektedir.
    erasmus lisans eğitimi içinde yapılan öğrenci değişim programıdır.
    tanım: erasmus’un ne olduğunu bilmeyen suser beyanıdır.
  • 10000 ogrenci gidecek demiyor, gonderecegim diyor. ıngilizce kasacaginiza once turkce anlayin. devlet sponsorlugunda yollanacak, erasmus gibi 1 seneligine degil, tum universite hayatini tamamlamasi icin yollanacak.
  • adam mesleklerinde uzmanlasmlari icin doktora ogrencileri diye kac kez bahsetti, nerenizle dinliyorsunuz anlamiyoruz ki
  • muarrem ince'yi araştırmamakla suçlayan şahısı, ince'nin konuşmasını tam olarak dinlemediği için suçlu buluyorum.
  • erasmus'un konaklamasını, yemesini, içmesini, okul ekstralarını karşılaybilen, uçak biletini alabilen gidiyor. ortada bir gaf yok. adam göndericem diyor, göndericem.

kaldı ki erasmus ile bu vaadi kıyaslamak da ayrı abes. erasmus bir program. kendi ülkende bir üniversiteye girersin, belli bir dönem için değişim öğrencisi olursun. bir programa katılırsın. ne ilgisi var lan bu vaadle erasmusun.
  • iyi araştırın başlık açmadan. ilk konuşmalarından birinde (fox veya cnn olabilir) erasmus için gidenlerden ayrı 10 bin kişi olarak açıkça belirtti. bana buldurtmayın şimdi
  • adam defalarca 10bin doktora öğrencisini, devlet bursuyla eğitime göndereceğini söylemesine rağmen; hala cebinden ödediği parayla, 1 dönem ya da 1 sene erasmus'a gezmeye giden öğrencileri karıştıran bir adet yazar içeren başlık.
  • adam doktora yapması için 10.000 öğrenci göndereceğim diyor, yazar arkadaş avrupa birliğinin fonladığı erasmustan bahsetmiş. ikisinin farklı şeyler olduğunu umarım bir gün öğrenirsin.

ayrıca devletin zaten buna benzer programı yok değil. ylsy diye bir program var bildiğim kadarıyla. ama orada da torpil iddiaları ayyuka çıkmış durumda.

yine de bu muharrem ince gaf yaptı demek değildir. güneş enerjisinin en büyük handikapı depolamadır diyor örneğin, bu alanda çalışmalar yapmak üzere yurt dışına doktora öğrencisi yollayacağız diyor. yani bir öneri koyup arkasından bunu destekleyecek başka bir şey söylüyor. ancak bu şekilde çağı yakalayabiliriz diyor.

size gelin benim trolüm olun maaşınıza zam yapacağım demediği için üzülüyor olabilirsiniz tabi.
  • yemin ederim ince'nin kendi eşi bu kadar dikkatli takip etmiyordur. ne kadar haksız olsa da ilk defa bir trollü takdir ettim.