şükela:  tümü | bugün soru sor
  • istenirse, 30 yıl önceki istifa dilekçesine kadar bulunuyor yani.

(bkz: hanım diplomamı getir)

edit 1:
    bir devlet memuru, özel sektörde iş yapabilmek için devlet memurluğundan istifa etmesi gerekir.

ayrıca devlet memurları; gerçek kişilere, özel hukuk tüzel kişilerine veya kamu kurumu niteliğindeki meslek kuruluşlarına ait herhangi bir iş yerinde veya vakıf yükseköğretim kurumlarında çalışamazlar (657, md. 28).

gol linki :
    https://www.youtube.com/watch?v=b_vqkf2dzxi
  • hayatıyla ilgili her bir detayı anlatmak zorunda değil diye düşünüyorum. yada anlatmaya değer görmemiştir. çok merak ediyorsanız canlı yayına çıktığı bir gün gazeteciye mail atarsınız, o da muharrem inceye sorar.
  • diploması olmasa yapamayacağı bir meslekten istifa ettiğinin kanıtıdır.

diploması olmayanların 1988'de ne iş yaptığını bilen var mı?
  • yani adam üniversite mezunu
  • hocam, bu bilgi gerçek hayatta ne işimize yarayacak?
  • (bkz: bu soruyu sayın erdoğan'a sorabilir misiniz?) sana ne lan istifa nedeninden? adamın özel hayatı amk sana, bana hesap vermek zorunda mı?
  • özel sektöre geçmek için edilmiş istifadır. kamuda çalışırken istifa etmeden özel sektöre nasıl geçecekti benim aktroll kardeşim?
  • baktı ben buraya fazlayım dedi bastı istifayı demek ki

önce siyasete atılırım milletvekili olurum dedi. sonra grup başkanvekili, sonra parti genel başkanı olmadı cumhurbaşkanı oh mis.
  • ince'nin geçmişinin didik didik edildiğinin ıspatı. bula bula bunu bulabilmişler. vah yazık.
  • adam dersaneci zaten amın feryadı aktroller. özel sektörde çalışabilmesi için devletten istifa etmesi gerekir. tabi sizin her işiniz hukuksuz olduğu için bunu bilemezsiniz.

bir daha söylüyorum muharrem ince özel dersanelerde çalışmış, kendi dersanesini kurmuş birisidir. bunu bilmeyen yok zaten.

yemin ediyorum davar sürüsüne laf anlatmaya çalışıyoruz.

not: ayrıca her üniversite mezunu(diploması olan) insan bilir ki; devlette bir yılın sonunda aday memurluk kalkar ve asaleten memur olursunuz. böylelikle istifa ederseniz daha sonraki yıllarda tekrar memuriyete dönmek için başvuru yapabilirsiniz.