şükela:  tümü | bugün
 • sene 2012. çözüm süreci zamanları. hdp'li vekil altan tan meclis konuşmasında iskilipli atıf hoca'yı selamlayıp, andıktan sonra "...kemalist diktatörlüğün bir huyu var, öldürüyor, asıyor, işkence kuruyor ve ondan sonra da (sana ayıp sana dinle) ondan sonra da ingiliz ajanı diyor. ingilizler istanbul'u işgal ettiler. bir kurşun atmadan istanbul'dan çıktılar ve ankara hükümeti'ne istanbul'u teslim ettiler. siz bunları anlatın bunları, ingilizlerle ne yaptınız, siz anlatın..." diyerek kurucu iradeyi ajanlık ile itham ediyor. konu ile ilgili muharrem ince'nin meclisteki 3 dakikalık konuşması
 • halbuki bu köktendincilere kalsa, ingilizler istanbulluları kurşuna dizip öyle çekilmesi gerekiyordu. hatta ingiliz yorulmasın, boş yere cephane tüketmesin diye kurşunları da bunlar sıkarlardı.
 • muharrem ince'nin "adam gibi adam" oldugunu gösteren ayardir.
 • bugünlerde millet ittifakı ve hdp'yi birbirinden uzaklaştırma amaçlı böyle çok şey göreceğiz duyacağız. suya kapılıp hdp'yi karalamayı seçenler kaybedecek olanlardır zira bu ittifakın kürt oylarına olan ihtiyacı zahirdir.

  öte yandan tayyip başğanın yeniden başkan olması da beni çok üzmeyecek kendi adıma bunu da söylim. zira kürt sorunu konusunda halihazırda denediği bazı yöntemlerin sonuç vermeyeceğini kendisi de gayet iyi anlamış durumda. seçim sonrası yeni bir çözüm durumuna mecburen geçiş yapacak. ama başka bir iktidarın iş başına gelmesi özellikle kürt sorunu konusunda vakit kaybı yaşatacaktır. zaten öbür iktidar adayları da kürt sorunu ile ilgili pek iç açıcı bir şey de söylemiş değiller şimdiye kadar ki bunlardan birisi iyi parti düşün artık.
 • altan tan’ın ithamlarını çürüttü sanarak merakla izlediğim konuşmanın sözlükteki başlığı. nerden duydun bunları, sen teröristsin demek ayar oluyormuş, peki...

  peşin edit: altan tan teröristtir, hdp terör örgütünün siyasi koludur doğru. ama kim olursa olsun biri bir ithamda bulunuyorsa, ona karşılık olarak sen şusun sen busun demekle ithamlarını çürütmüş olmuyorsun. ayar vermiş hiç olmuyorsun. sen bildiklerini nerden duyduysan okuduysan onunla karşılık ver.
 • suriye'ye bakacaksın; ırak'a bakacaksın; iran'a bakacaksın, oralarda kürtlerin imkanlarına, yaşadıkları savaşlara bakacaksın. bir de türkiye'ye bakacaksın. nerenin parçası olmayı tercih ederdiniz bir kürt olarak? eğer cevabınız türkiye değil ise; huzur, barış, refah dolu ortadoğu ülkeleri hemen güneyimizde. evet ise de, bu ülkenin kurucularına, cumhuriyete düşmanlık yapmayacaksınız, kin gütmeyeceksiniz.
 • hdp'de de sevilmeyen, defalarca akp'ye kapağı atmaya çalışmış ama başaramamış altan tan isimli sevimsize verilmiş ayardır.

  hdp'yi muhalif cepheden uzaklaştırmaya çalışan aktrollerin aklına gelmiştir aniden nedense..