şükela:  tümü | bugün soru sor
 • şurada görülebilecek rezillik. abdestsiz sokağa cıkmayan muharrem ince, 2009 yılında trt ekibindeki bir kameramanın saçlarını bere ile kapatmasından rahatsız olmuş ve "berenin altında türban olma ihtimali var, laiklik elden gidiyeah" mealinde iğrenç bir soru önergesi vermiş. yazıklar olsun sizin zihniyetinize.

  --- spoiler ---

  24 haziran 2018 cumhurbaşkanlığı seçiminde chp'nin adayı olan muharrem ince'nin "muhazafakar" görünme oyunu fena bozuldu. meydanlarda, sürekli dini söylemlerde bulunan, arada namaz pozları veren muharrem ince'nin tamamen milleti kandırmaya yönelik bir seçim stratejisi izlediği ortaya çıktı.

  arşivden çıkan belgeler, chp'nin cumhurbaşkanı adayının da gerçek zihniyetini ortaya koydu. muharrem ince'nin 14.09.2009'da verdiği soru önergesinde, "trt ekibindeki bir kameramanın saçlarını kışlık bere ile kapattığı, bu kameramanın trt'de türbanla çalıştığı yönünde basında çıkan haber ve fotoğraflar doğru mudur?" diye sorduğu ortaya çıktı.

  --- spoiler ---
 • türbancı olsun demiyoruz, başörtüsü düşmanı olmasın diyoruz.

  görünüşe göre kendisi başörtüsü düşmanı. seçime kadar sesini çıkarmayacak.
 • “yönetmeliğe uygun mudur” şeklinde bir soru yöneltmiş. hukuka uymak o kadar abes bir durum haline gelmiş ki uyanlara ya da uyulmasını sağlayanlara yanlış bir şey yapıyormuş muamelesi yapıyoruz.
 • e doğru hâliyle yasağı da kendi zihniyeti koymuş, içeriği umrunda mı?

  iktida olsa yasağı tekrar getirir, "yönetmeliğe uygun değil". yönetmelik sanki yaratıcı kanunu.