• kardeşlik temalı reklamı bugünler için hazırladığı belli olan mizahi gazete zaman'ın haberi.

yıl olacak 2013 hala bu gazeteyi ciddiye alanlar var.
  • zaman zaman böyle şeyler de çıkmalı ki "suriye'yle neden savaşıyoruz?", "imralıya ev hapsi mi geliyor?" gibi konular gündemden düşebilsin. o yüzden bir mevzu hakkında bir şeyler anlamaya çalışırken mutlaka şu sorulmalıdır; "bunun kime faydası var; kim bundan fayda sağlayabilir?"

ergenekon eskidi balyoz, balyoz eskidi taciz. iddia halindeyken "ben tatmin oldum; gerçek olmadığı kanıtlandığında da sehven der geçerler nasılsa utanmadan.

ayrıca; (bkz: #22467088)
  • yine ve yeniden, bugüne kadar chp'den başka bir partiye oy vermemiş birisi olarak söylüyorum; cumhuriyet halk partisi acilen kapatılmalıdır, dağıtılmalıdır ve bu partiye mensup insanlar şerefleri adına siyasetten uzak durmalıdır.

akp'nin çirkin politikasının bir örneğini daha yaşıyoruz. daha önce deniz baykal'a da yaptılar. o konuda ellerinde bir delil vardı, servis ettiler ve bitti. deniz baykal doğru olanı yaptı, istifa etti. şimdi aynı taktik, saçı başı ağarmış, insanlığından, şerefinden utanmayan yaşlı bir adam tarafından, elinde bir delil, ıspat bulunmadan muharrem ince için uygulanıyor. deniz baykal örneğindeki gibi, elinizde bir delil yoksa, ıspatlayamayacaksanız bunu söylemek yalnızca bu adamın hayatını mahvetmektir. bu sözlerin lekesi kalır. sokayım siyasetine, istifa eder gider bu adam ama artık bu lekeyle yaşar. insanlık suçudur. bunu yapmak insanlıktan nasibini almamaktır.

bunun yanında, böyle bir iddia atıldı ortaya, tamam. üzerine de gidiyor akp. kardeşim chp olarak çıkın bir cevap verin, bir politikanız olsun, bir tepki gösterin yahu. orda o kadar adamsınız, içinizde akademisyenler var. biriniz çıkıp bu meseleyle alakalı bir yol haritası belirleyemiyor musunuz? parti içi demokrasi diye diye sikip attınız partinin anasını. demokrasi ayrı bir şeydir, takım oyunu ayrıdır. bi kere takım olun artık. nerde kemal kılıçdaroğlu? hapisteki adamları milletvekili yapıp savunan adam nerde? savunsana kardeşim vekilini.

savun diyorum ama, savunmak için çıktığında da saçmalayacak yine. ne dediğini ne kendisi, ne de biz anlayamayacağız. gittikçe boka saracak mesele.

devam edin siz böyle, yakında arınç çıkar, "bunlar kuliste birbirini sikiyor" der, hep birlikte rahatlarsınız.
  • sırf "yalova'dan geliyorum" ve "abazayım gel" ifadeleri bile tezgah olduğunu gösteren iddiamsı. bu şakirtlerde ciddi bir karşı cinsle ilişkiler ve cinsellik problemi var. adamlar cidden işi bilmiyor. hani tezgah yapıyorsun biraz daha özenli falan yap. gruplarına biraz kız alsalar. maklube yiyip beraber çay içseler belki bu tezgah çok daha başarılı sanal diyaloglara sahne olabilirdi.
  • iddiaya konu mesajlardan biri:

"...yeter ki beni bir daha arama. zaten bende numaran yok"

dikkatinizi çekerim, karşılıklı konuşma değil mesaj bu.

sanırım m. ince mesajı güvercinle göndermiş.
  • çokça mantık hatası içeren iddiadır.

en büyüğü de fatma b.'ye ait bir hesaba dört bin lira yatırıldığı. dört bin liraya fatma ayarlamaya çalışılmaz bence. bildiğin yunan heykeli getirirsin.
  • muharrem ince konuyla ilgili olarak dokunulmazlığının kaldırılması için dilekçesini vermiştir.
    şimdi söz ispat isteyenlerde.
    ispat istiyorlarsa yargılanmasını sağlamalılar.
    tecavüze uğrayan doğursun diyen kişilerin eleştirdiği taciz (!) olayı olması durumunda zor gözüküyor ama.
  • aslında bu dokunulmazlıkların kaldırılmamasının da nedenini bir şekilde ortaya koyuyor.

şimdi adamın dokunulmazlığı var ve yargılanamıyor. mecliste ise dokunulmazlığın kaldırılmasına ilişkin bu tür fezlekeler bekletiliyor hiç biri genel kurul oylamasına sunulmuyor.

işin kötü tarafı bu iddialar o insanları karalamak için, hukukun temel ilkesi masumiyet karinesi çiğnenerek toplumda bir güzel kişi aleyhine, hiç bir cezai sorumluluk duymadan kullanılabiliyor.

meclis çoğunluğu elinde olan iktidar iyi niyetli olsa başkanlık o fezlekeyi getirir genel kurula dokunulmazlık kaldırılırsa da adam yargılanır ak mı kara mı ortaya çıkar. heyhat ne gerek var!
    bülent arınç kararı vermiş medya da itirazı reddetmiştir bir kere.
    birisi bir kere medyanın eline düşmüşse, adalet mi: koy götüne rahvan gitsin!
  • bir iddiname aşamasında ki adli konunun hukuk mezunu bülent arınç tarafından tbmm de dillendirilmesi kabul edilir şey değil, ayrıca -yineliyorum- hukuk mezunu bülent arınç'ın iddianame hakkında hüküm vererek zanlıyı suçlu kabul etmesi büyük bir hukuk hatası ve ayıbıdır, meslek ilkelerini bir kenara atmasını nasıl karşılıyor merak ediyorum..

edit: muharrem ince meclis kürsüsünde meydan okuduğu mevzuuyu resmiyete dökmüş;

(bkz: http://siyaset.milliyet.com.tr/…1631740/default.htm)
  • 1970 yılında hukuk fakültesinden mezun olan sayın arınç ın iddiası. en az 4 sene de fakülte süresini sayarsak 46 senelik hukuk geçmişi ve hukukun en genel ilkelerinden biri olan masumiyet karinesini hiçe saymak kolay kolay ortaya çıkmayacak bir çelişki. muharrem ince bir kadını taciz etmiş olabilir insanın olduğu yerde hiçbir şeye şaşırmamak lazım. ama henüz bu durum ispat edilmemişken bir hukukçunun çıkıp böyle linç girişimi başlatması ancak bizim ülkemizde olurdu. sayın arınç okurken utandığınız iddianameyi düzenlemek için şüphe yeterlidir kanuna göre adı üzerinde savcı iddia eder gerisi mahkemenin işidir. hatta mahkeme karar verirken bile şüpheye düşerse sanık lehine karar verir. bir suçlunun ceza almamasını bir masumun ceza almasına tercih eder daha bu aşamaya bile gelinmemişken yargısız infaza başvurmak en az muharrem ince kadar zor durumda bırakır sizi bari bu açıklamaları yapma işini hukukçu olmayan bir akpliye bıraksaydınız idris naim şahin çıksaydı mesela arenaya ya da kültür bakanı belki o zaman sadece kirli siyasetten dem vururduk
hesabın var mı? giriş yap