şükela:  tümü | bugün
 • ortada olan gerçektir. etrafımdaki bir çok oy vermiş insan antipati beslemeye başladı bile. eskiden ülkeyi yönetecek bir chp imajı varken şimdi bunlar mı yönetecek diyor insanlar. bunun en önemli iki müsebbibinden biri de muharrem ince’nin kendisidir.

  kendisi akıllı olabilir, siyasette uzun yıllardır var olabilir ama bir özelliği var ki bu her ne pozisyonda olursa olsun hem partiye hem de ülkeye zarar verebilir; inatçılık!

  kılıçdaroğlu’nun partinin başında olması çok şaşırtıcı evet. hatta bir çok insan gibi ben de acaba chp bir iç mekanizma ile mi yönetiliyor, acaba ele mi geçirildi diye soruyorum kendime. ancak bu ince’nin partiye verdiği zararı ve kitlesel yıkımı doğru kılmaz. sonuçta chp cumhuriyet’e aittir, halkın tapulu malıdır.

  seçimler daha yeni bitmişken hemen kurultay çağrısı yapmak neden? neyin acelesi bu? bir ivme yakaladım ne kopartırsam kardır mantığı ile nereye varacak muharrem ince?

  seçimde ince’ye gönülden bağlı kaç kişi bu süreci destekeler?

  son olarak inancım odur ki; artı chp ne muharrem ince ile ne de kılıçdaroğlu ile aydınlık bir geleceği temsil edebilir. umut onların dışında aday olacak kişilerdedir.

  edit: kılıçdaroğlu’nu savunduğumu nerden çıkardınız lan.
 • mevcut durum itibariyle cumhuriyet halk partisi yönetiminin sayın muharrem ince'ye haksızlık yaptığını izliyoruz, okuyoruz, hissediyoruz.

  başkalarını diktatörlükle suçlayan kemal kılıçdaroğlu'nun bu yaptığı partiyi zimmetine geçirdiğinin kanıtıdır. bu sebeple, bundan sonra oyumu cumhuriyet halk partisi yönünde kullanmayacağım.
 • lan memleketin iktidarı, muhalefeti, sagcısı, solcusu hep aynı pislik. kaptıkları köşe başları ellerinden çıkmasın diye yapmayacakları ahlaksızlık yok.
  ne güzel yöntem; kendi menfaatini memleketin, partinin, inancın, ideolojinin vs. menfaatiyle eşitle, sonra aleyhine olan herkesi hain, gafil, dinsiz, omurgasız falan ilan et...
 • var böyle bir şey. neticede kemal kılıçdaroğlu denen adamın ve onun chp'sinin görevi, akp'nin iktidarını sağlamlaştırmak. muharrem ince de bunu engelliyor. o yüzden muharrem ince gerçekten chp'ye zarar veriyor.
 • haklı önermedir. chp on yıllardır yan gelip yatıyorken birinin kalkın çalışın demeye hakkı yoktur
 • bak su daha dogru bak iyi bak:
  (bkz: chp'nin ince'ye yakismadigi gercegi)
 • ince chp' den ayrilip yeni parti kursa chp acaba yuzde kac oy alir?

  yuzde 8-10 arasi diyorum ben. baraj alti kalma ihtimali yuksek.
 • chp’ye zararı veren tiranlık sevdalısı köhne kadrolarıdır. parti içinde kral çıplak diyince de adınız hizipçiye çıkar. bir tık üstünü her fırsatta bunlar rerörö diyenlerden biliyoruz. yani en azından hala aklını koruyabilenler olarak. sayın ince belki de seneler önce yapması gerekeni şimdi yapıyor. geç kaldınız. çok geç.
 • chp'nin son iktidar şansıydı onuda hdpkk'yı kurtarıcaz ayağına kaybettiler ya da bile isteye kaybedildi muharrem'i boşa kürek çektirdiler.chp'nin özeti budur;
  https://www.youtube.com/watch?v=rvbntznl87q
 • akp iktidarı altın tepside sunsa, mevcut chp yönetimi onu yine de almaz. kılıçdaroğlu da bahçeli gibi muhalefetin sakin koltuğunu çok seviyor. sadece eleştiri yapıp konuşarak yaptığı muhalefetle de muhalif kesimde romantik bir kahraman imajı çiziyor(du). sanırım artık o sakin ana muhalefet koltuğunda daha da az oy alarak oturacak. -1

  ince'nin verdiği zarar yara olan bölgenin kesilip atılması olacaktı. önce sarsılacak sonra ise eskisinden se güçlü olacaktı. ancak mevcut yönetim cüzzamla da uzun bi süre yaşarız, ne olacak dedi.