şükela:  tümü | bugün
  • tayyip erdoğan’ın kendisine rakip olarak seçtiği ve bu yüzden ana akım medyada kendisini sıklıkla gördüğümüz cumhurbaşkanı adayımız sayın muharrem ince’nin rast geldiğim bir videosu. kendisi ülkemizde yaratılan inşaat balonunu eleştirmek için yola koyulur ve olaylar başlar.
  • yol, köprü, hastane hepsi gereklidir ve yapılmalıdır. ancak siz yap-işlet-devret modelini eğer efektif kullanmak istiyorsanız verdiğiniz rakamlara ve garantilere dikkat etmelisiniz. dolarla garanti verip bu yapıları millete yük haline getirmeden bu işi yapmalısınız. diğer taraftan bu giderleri karşılayacak bir üretim olması gerekir. tarımı, hayvancılığı, üretimi artırıp gelir elde ederseniz bu yapıları kimseye muhtaç olmadan yapıp dolar yerine türk lirası kullanabilirsiniz. yerli ve milli olmak için güç sahibi olmak gerekir bu da üretimsiz yapılamaz.
  • buğday ve süt satıp para biriktirip köprü yapılabileceğine inananlar var amk şu şu sözlükte.

    devletin köprüyü hazinedeki parayla yapması için vergileri artırması lazım. ve devlet bu parayı nakit vereceğine 10 sene 20 sene özel sektöre işlettirip, sonra da bana teslim et diyor.

    devletin fabrikası mı var da kar edecek de para biriktirecek? tek gelir vergiler.
    fabrika kursun diyorsan da sizi sscb dönemine alalım. külliyen zararsınız yeminle!