şükela:  tümü | bugün
  • gerçekten çok gariptir...

hala kuantum falan diyor adam ya enteresan

kuantum, kıraathaneyi yenecekmiş...
    anlamadığı ve anlamakta zorlandıkları şey tam olarak şu;
    arkadaşım, sana oy vermesi gereken kesimin, kuantum , izotop, endüstri 4.0 falan zerre sikinde değil. hatta böyle konuşarak akp seçmenini daha da korkutuyorsunuz.

size neden kaybettiğimizi ve neden hep kaybedeceğimizi biraz anlatayım mı?

naçizane uzun bir süre siyasi bir analiz yapmamak üzere affınıza sığınarak son bi tespit kasayım müsaadenizle...

başkanlık sistemi ile erdoğan kendi ayağına sıktı falan diyorduk ya, adam bildiğin kurt siyasetçi arkadaş, şöyle söyleyeyim, bu adam artık seçim galan kaybetmez.
    hile yapmasa da kaybetmez, zira %70 i muhafazakar olan bir ülkede son 2 adayın kaldığı bir yarışı hiç bir çağdaş aydın, özgürlükçü bir sol görüşlü aday kazanamaz.
    sandıkta iki ismi görünce o eller mecbur sevmeseler de erdoğan’a gider...

neden mi?

en basitinden bir örnek vermek gerekirse hakan sabancı, cem yılmaz, ozan güven. berna laçin, mert fırat kerimcan durmaz
    liste uzar gider... bu tipler halkın gözü önündekiler, bi de göz önünde olmayan ama kendi yörelerinde akplilerin tanıdığı çağdaş ve rahat yaşam tarzları ile insanları sinir eden tipler var.

bir akpli bunları görünce aynen şöyle diyor, ve oylar işte tam da bu düşünce hasıl olduğunda akpye kayıyor.

bu adamlar gibi yaşama şansımız yok, bu imkanlara ekonomik olarak ulaşsak sosyal yaşam olarak böyle yaşayamayacağımız kesin. o zaman bi de bu heriflerin istediği adama oy verip, bunlara iyice mükemmel bir hayat tahsis etmektense, en azından bizim kafada olan bizim zihniyetimizde birine muhtaç olsunlar, ondan korkup, ona göre yaşasınlar.

erdoğanı yada akpyi çok sevdiğinden değil ama işte yaşlı adama diş fırçası verip daha sonra koyun ulan bunlar falan diyerek adamları erdoğan’ın kucağına biz atıyoruz aga... olay çok basit, adamlar da erdoğan başta olunca kendilerini daha rahat ve daha topluma ait hissediyor. var olduklarını ses çıkarabildiklerini, ciddiye alındıklarını falan hissediyorlar...

kim ne derse desin olay aslında çok basit. bu halka itici gelmeyecek, hatta demin yukarıda bahsettiğim solcu denilen kesime itici gelecek ama muhalefetin adayı olan biri çıkarsa kazanır fakat halk tv izleyip sözcü okuyan beyni yanmış sözde solcu muhalefete yalakalık yapacak adamlarla bu iş olmayacak.
    ben bunu muharrem ince aday olduğunda söylemiştim ama aday olduktan sonra inceyi desteklemekten başka çare olmadığı için olumsuz bir yorum yapmak istemedim hatta bulursam yazıya ekleyeyim o entry de... neyse uzattık yine. kusura bakmayın... okuyan olduysa buraya kadar gözlerinden öperim:)

entry bulundu (bkz: #76598260)