şükela:  tümü | bugün
  • ekonominin bugünkü haline bakınca akıldan geçen ifade. an itibarıyla 12 temmuz 2018'e girdik... düşünsenize 8 temmuz'da ikinci tur olsaydı ve ince dayı seçimi kazansaydı???

seçimden sadece 3 gün sonra dolar da bugünkü değerine yani 5 liraya çıksaydı? ekonomi ilerki tarihlerde daha da kötüleşirse millet ne diyecekti? "ekonomi çok iyiydi ama ince geldi anasını ağlattı" demeyecek miydi? daha sonra yapılacak ilk erken seçimde kaybedecek olan muhalefet, bir 40 sene daha iktidara gelemezdi.

seçim papaz kaçtı oyunu gibiydi ve papaz ince dayı'da kalmadı. ince dayı'nın verilmiş sadakası varmış.
  • bence de iyi ki kazanamadı.
    bu adamı hak etmiyoruz biz.
    etmiyoruz açık ve net.

edit: aşağıda bir entry ciddiye almayın.
    "en ağır hakaretler"

muharrem ince siyaset dünyasında ezilir giderdi demiş. aynen haklısın ezilirdi. doğru söylüyorsun harbiden ciddiyim.

dolar 5 lira iken yandaş herkesin bildiği aşırı yandaş kanalda 4.04 diye veriliyorsa, ülke resmen ekonomik açıdan felaketin eşiğine doğru giderken, bizim bildigimiz 453 milyar dolar dış borç varken, ki bana göre
    2 katı minimum, bütün tv kanalları ülkenin dünyada en çok büyüyen ekonomileri arasında olduğunu çarşaf çarşaf haber yapıyor ve manşet atıyorsa, sen ekmeği dolarınan mı alıyoğğ diyen sayın ahalimiz varsa,
    hemen her gün bir askerimiz şehit olurken gece 01:00 haberlerinde yalnızca 30 saniye ayrılıyorsa, adnan oktar'ın gözaltına alınması ülke gündemine bomba gibi düşüyor ve herkes tek derdimiz gibi bunu konuşuyorsa, ülke ile beraber millet de gün gün fakirleşiyorsa ve tv de, cuma hutbelerinde fakirlik gün gün övülüyor insanlara aşılanıyorsa, haklısın kardeşim muharrem ince ezilirdi. adam herşeyden önce dürüst. öyle bir yalan konuşacaktı ki silip süpürecekti. diyecekti ki ben asgari ücreti 50 bin lira yapacağım, ben herkese 2 ev bir araba vereceğim, ben aya 4 şeritli otoban yapacağım arabanızla gideceksiniz, mazotu benzini bedava vereceğim,
    salla sallayabildiğin kadar yani. nasılsa inanan var, eline de aldın mı kur 'an kitabını miting alanında , al sana %52.

hak etmiyoruz bu adamı, iyi ki seçilemedin muharrem ince. harbi sayın ince sende de enayilik var hea, bırak otur köyünde dağ havası içinde, al eline kitabını, çayını ormana karşı yat,kalk,gez dolaş mis gibi. paran var, imkanın var, rahatın yerinde. nasıl bir enayilik bu 50 günde 107 miting yap, inanılmaz bir efor sarf et, sağlığını tehlikeye at, canını tehlikeye at. ne için? neden ? ne güzel yönetiliyoruz işte, sesi çıkanın ensesine şaplak yallah, dolar olmuş 5 lira,
    ne güzel düzen. e bundan iyisi şam'da gaysı.
  • muharrem ince kazanmış olsaydı ne olurdu?

1- piyasalar halk destekli değişime sıcak bakar. tabiri caizse kucak açar. gel yeğenim hoş geldin otur bi çayımızı iç iki laf edelim seni bir tanıyalım derler.
    2- demokrasiden ve topyekün çağdaş bir anlayıştan beslenen bir zihniyet olduğu için destekler.
    3- işi yürütebildiğine inandığı an çeşitli yatırımlar yapar.
    4- bu sebeple döviz birkaç gün içinde 4 , şu günlerde de 4’ün altına inmişti
    5-muharrem ince devletin gereksiz masraf kalemlerini tek tek kısacağını, gereksiz borçlanmaya sebep olacak ilan edilen ve planlanan projeleri iptali gerekli olanları iptal edip kalanları gözden geçireceğini, yatırımları eğitim, üretime odaklanacağını söylemişti. bu durum ülkenin yeni ekonomi politikalarına yön verecekti ve tl değerlenmeye başlayacaktı. tl değerli olduktan sonra döviz kurlarının yüksek olması çok da sorun olmayacaktı. zamanla zaten peyder pey düşüşe geçecek, olağan pozisyonu bulunca oralarda gezinecekti.

yargı bağımsızlığı, üretim ekonomisi, devletin yurttaşa eşit yaklaşımı derken çok güzel bir çiçek bahçesine dönüşüverecektik.
    zamanla cari açık düşüşe geçecek, dış borç yavaş yavaş erimeye başlayacak, enflasyon tası tarağı toplamaya hazırlanacak, liyakat birinci kural olacak, her şey bambaşka olacaktı.

son çıkışı sol şeritten ciddi bir hızla pas geçtik. belirsizlik ve hüsrana doğru emin adımlarla ilerliyoruz.
    önümüzdeki birkaç yıl parası olanlar için sıkıcı, olmayanlar içim zulüm olacak. peki gerçekten söylenildiği gibi biz bunu hak ettik mi? hayır.

devam isteyenler çok zenginler ve çok fakirlerdi. onlar için sorun yok. en bahtsız kesim her zaman orta direktir. ekonomiyi , vergi yükünü orta direk sırtlar, eğer ortalık iyiyse kaymağını zenginler yer. orta direk yerinde sayar. işler kötüyse zenginler için çok da sorun olmaz. orta direk enflasyon, vergi, kur sebepli pahalılaşmadan en ağır darbeyi yiyen taraf olur. fakir mi? onun için sorun yok.bu adamlar isterse dolar 20 lira olsun lafını salaklıklarından etmiyorlar. doğru söylüyorlar. ona ne dolardan. o açlıktan ölmeyiz ya diye düşünüyor. evet adamın avuntusuna bakar mısın? açlıktan ölmeyiz. bu yani adamların en nihayeti.

insanların her an terörist , vatan haini ilan edilebildiği
    kadın ve çocukların , hayvanların sokakta rahat yürüyemediği,
    bireysel silahlanmanın, ahlaki yozlaşmanın hat safhada olduğu, insanların ansızın bir khk ile işinden edilebildiği, en kral yasaların çocuk oyuncağı gibi pat diye değiştirilebildiği, kutuplaştırılmış, birbirine düşman edilmiş, can ve mal güvenliğinin doğru düzgün olmadığı, 5 tl, yol verme, park yeri gibi sebeplerle insanların birbirini öldürebildiği, kimliği ile , yaşam tarzı ile, genetiğinde oynanan halkın büyük kısmının çalışmadan, emek sarf etmeden kolay para nasıl kazanılıra inandırıldığı, tembel, ahlaksız, sapık, karakteri bozulmaya yüz tutmuş bir toplumdan siz ne bekliyorsunuz? mülteci muhabbetine hiç girmiyorum bile. o kadar çok derdimiz var ki. ben ekonominin şu haline bile şükrediyorum

dolar düşer mi? nah düşer. enflasyon tavan yapar, zaten sıkıntılı olan insanların psikolojisi bozulur. zamanla toplumun psikolojisi bozulur. psikolojisi bozuk toplum kendini sikmeye kalksa şaşırmayın. lafı çok uzattım. tezeği avuçladık. gemisini yürüten kaptan. kendinizi , çoluk çocuğunuzu maddi manevi güvene alın. bok gibi günler bizi bekliyor .
  • saçma sapan bir önerme !
    o zaman çipras'ta nasılsa yunanistan'ın anasını s*kmişler diyerek day olmasaydı o zaman. liderlik ya da yönetime talip olma her koşulda halkın önünde yürüyebilmektir. ayrıca körfezden gelen sermaye her ne kadar çıkış gösterse de özellikle batı sermayesi ince'yi destekleme niyeti ile sıcak para girişi sağlardı.
  • ekonominin bu duruma gelmesi engellenemez bir gerçek,ki kendisi de bunu mitinglerinde tekrar tekrar dile getirmişti,tabi bu daha dibe vurmamış hali..hep birlikte el birliğiyle yaşayıp,göreceğiz
  • kısacası olan yine bize olucak.
  • dolar 5,55 olmuşken bir kez daha şükrettiğim durum. ya ince kazanmış olsaydı ve dolar onun zamanında bu seviyeye gelseydi?
  • yatakta kendi kendine düşünürken lafın lafı acması ile aklıma gelen durum.

eğer ince, seçimi kazanmış olsaydı, tl’nin değer kaybı bu duruma bağlanıp, ekonomiyi batırıyor diye çoktan yerin dibine sokulmuş, chp’nin ülkeyi hep batırdığı, geriye götürdüğü yazılır, çizilir olmuştu. yandaş medya, kıbrıs barış harekatı sırasında uygulanan ambargodan dolayı yaşanan tüp kuyruklarının, şeker kuyruklarının tekrar yaşanacağını, chp’nin ülkeye hep bunu yaşattığını yazıp çizerdi kesinlikle.

kendini bildi bileli hep akp iktidarı görmüş yeni nesil de yandaş medyanın kara propagandasına inanıp gelecek seçimlerde yine akp tayfasını iktidara getirirdi ve uzun süre yine chp’ye iktidar yüzü göstermezdi.

şimdi hiç olmazsa hala umutlarımız var. çünkü yeni nesil şimd dibi götüp, çıkış için başka birlerini arayacak diye ümit ediyorum.
  • kısmen haklı tespit. yalnız adam erdoğan seçilirse dolar 7-8 liraya yükselir dedi, üstüne de bugün piyasanın berat’tan duymak istediği çoğu çözümü mitinglerde anlattı. yalnız katıldığı her yerde de okumuş etmiş tv program moderatörleri “mega projeniz var mı?” diye inşaat projesi aradı.

bu ülkenin tüm vatandaşları inşaat övmekten vazgeçmeden ülke zor kurtulur.
  • ince gelseydi,dolar 5-6-7 tl olsaydi ic savas çıkar. millet chp binasini basar meclise yurur kasa atarlardi.