şükela:  tümü | bugün soru sor
  • dün beylikdüzü'nde gerçekleşmiş, insanın içini pırpır eden bir olay.

https://twitter.com/…nce/status/1005920175407943682

(bkz: muharrem ince'nin bahar temizliğini andıran fotosu)
    (bkz: muharrem ince'nin ailesi)
  • kız kardeşinin başörtülü olması nedeniyle muhafazakar seçmene yanlaması için yaptığı harekettir.
    ama bu millet yemez bunları, chp'nin nasıl bir müslüman düşmanı olduğunu biliyoruz zira.
  • bazılarını ambele etmiş olaydır. zira rahat türban siyaseti yapamıyorlar artık.
  • çok normal ve güzel olan bir eylemdir.

bunu ikiyüzlülük olarak görenlere istinaden:

bir insanın bir konu hakkında kendi düşüncesinin olması ayrı, kendisinden farklı bireylerin aynı konu hakkındaki özgür düşüncesine saygı duyması ayrıdır. bu ikiyüzlülük değil, aksine bir alçakgönüllülük ve tevazudur. kibrin tam zıt olanıdır.

örneğin ben, kuran'ı en az 20-30 kez okumuş olan ve neredeyse her gün de kuran çalışan, kendini dindar tanımlayan bir birey olarak kuran'da baş örtmek diye bir emir olduğunu düşünmüyorum. bu benim vahye bakınca kendi gördüğüm... ama öte yandan başın örtülmesi gerektiğini söyleyen ve tercihini böyle kullananlara da saygı duyuyorum, serbestiyi savunuyorum.

sağlıklı olan da budur.

kibirliler ise başkalarını kendinden ayrı göremeyip yani başkalarını birey olarak değil kendilerinin bir uzantısı olarak görüp, farklı fikirlere, katılmasalar dahi bireysel tercihlere saygı duymayı başaramazlar.

muharrem ince başörtüsünü dini bir gereklilik olarak görmek zorunda değil,(görüp görmedigini bilmiyorum ama velev ki görmüyor) görmemesine rağmen kizkardeşiyle arası iyiyse, görmemesine rağmen serbestiyi sürdüreceğini söylüyorsa işte o zaman adamdır, adamın hasıdır. herkesin cumhurbaşkanı olması gerekendir.

kızkardeşini saklayacak ya da din üzerinden prim yapıyor denmesin diye örtüsünü çıkartacak değildi heralde...
  • kendisi mitinge kız kardeşi ile çıkmamıştır. beylikdüzünde miting de yapmamış, iftar sofrasında olmaz demiştir. sadece kız kardeşinin ona sürpriz yaptığını söylemiştir.

kız kardeşi merdivenlerden inmeden önce yanına gelmiştir. çıkarıp türban siyaseti yapmamıştır.

ayrıca o kadının veya incenin dinine laf etmeden önce islamda iftiranın ağırlığını bi açıp okuyun. gerçi siyasetle dini karıştıranlar günahtan ne kadar korkar, tartışılır.

bu başlığa doluşacak trollerin patronlarına:
    trollükte liyakat şarttır. 2000$ maaş ile bugün başlayabilirim, yeşillendirin.
  • adam ben din düşmanı değilim diyor kardesim başörtülü insan kardeşinin basortusune karışır mı. düşündüğünüz gibi değilim diyor. hala ne din düşmanlığından bahsediyorsunuz. adam ortaya koyuyor bakın değilim din düşmanı kendini anlatmaya çalışıyor dinlememek kulak vermemek. peşin hükümlü olmak niye yahu.

adam çırpınıyor kendini anlatmak için. hala oy oy için diyorsunuz. yuh be yazık be. sorgulamaktan dinlemekten anlayamaya çalışmaktan yoksun insanlar. işte size bu yüzden muhafazakar bu yüzden çomar diyorlar. biri bir şey anlatıyor dinlemiyorsun, sana kendini anlatıyor bak ben senin kafandaki gibi değilim diyor ama açıp baktığın gördüğün halde anlayamıyorsun.
    bunlar hep taraftarcılık bu toplumun fıtratında bu var.
  • bravo tam da görmek istedigimiz hareketler. bu ülke bundan anliyor sayin ince. elin dert görmesin, sonuna kadar arkandayiz.
  • yobaz olmayan hoşgörülü bir müslümanlığı seviyorum. çalmayacak, kul hakkı yemeyecek. diğer türlü istediği kadar kabe tavaf etsin gözümde değeri sıfır.
    muharrem ince'yi en çok bu yüzden sevdim, islama uygun konuşuyor, samimi.
    çaldırmayacağım diyor, devletin imkanlarını, sizin hakkınızı kullandırnayacağım diyor. devlet kemer sıkacak diyor.
    diğeri ise ancak cami yaptık yol yaptık.
    kimin parasıyla yaptın. orman arazileri, değerli koylar kime satılıyor? halk ne zaman gülmüş.

edit; kız kardeşten bahsetmemişim. gayet de normal bir görüntü. kadın kardeşi mitingte göstersin kendisini diye gelmemiş oraya, çoğu akpli eşleri, milletvekilleri gibi sonradan da kapanmamış.
    benim artık bu ikiyüzlü akp müslümanlığını midem kaldırmıyor. milletin günahına giriyorlar utanmadan, yok şöyle yok böyle diye.
  • sadece merak ettiğimden açıp baktığım.

ama ne kadar çok benziyorlar yahu. ablamız bildiğiniz, türbanlı muharrem ince :))