şükela:  tümü | bugün soru sor
 • türkiye şartlarında çok da mümkün olmayandır. zira kuantum mekaniği nosyonu bir çok “iyi” üniversitede dahi ancak doktora seviyesinde anlaşılabilir oluyor.

  ancak muharrem ince’yi rte’den dört beş gömlek daha üstün kılan şey, kuantum mekaniğini bilmesi değil, kuantum mekaniğinin bilinmesi gerektiğini bilmesidir. ince’nin teknolojiye ve bilime dair ettiği laflar, rte’nin en az kendisi kadar cahil danışmanlarından öğrendiği üç beş tane ezberlenmiş martavaldan kat be kat daha bilinçlidir. önemli olan her şeyi bilmek değil, gerçek bilimsel bilginin önemini bilmektir. bu bakımdan ince, rte’ye taklacı güvercin misali havada takla attırır.

  edit: imla
 • günümüzde kuantum ve teorileri hakkında istediğin bilgiyi onlarca yazılı kaynaktan,deneysel çalışmalardan ve konuyla alakalı belgesellerden öğrenebilirsin.
  senin odtü'de okuyan ağzını sikeyim.
 • (bkz: odtü mezunu olup aktrollük yapmak)

  allah başka dert vermesin ne diyelim.
 • öğrencilerinin sorularını cevaplayamayıp yerine fıkra anlatan fizik öğretmeninin bildiği kadar biliyordur.

  (bkz: #5388695)

  --- spoiler ---

  eski fizik öğretmenimiz.
  fizik dersinde sorulan sorulara tam cevap veremez bu nedenle habire fıkra anlatırdıç..iyi fıkracıdır..
  anlamadığımız zaman sorduğumuzsoruları çözemez..boşver ya sonra anlatırım diye sık sık geçiştirirdi..
  ama hoşsohbet adamdır..

  --- spoiler ---
 • adam en azından her şeyi biliyorum demiyor, sen ona bak aslan. sen de git erdoğan’a söyle de muharrem ince’nin karşısına çıksın millet bir görsün bakalım kim neyi, ne kadar biliyor.
 • tam anlamıyla hakim değilse de bazı temel kavramları biliyor olabilir.
 • kuantum fizik bilenler fizikçi olarak aç kalacağını bildiği için başka işler yapıyorlar ülkemizde.

  ben matematik mühendisiyim ve kuantum mekaniği biliyorum ama bi sikime yaramıyor, çünkü ülkemizde böyle şeylere gerek yok.

  henüz yumurta mı tavuktan, tavuk mu yumurtadan çıkar misali, faiz oranı ile enflasyon oranının ilişkisini bilmeyen biri tarafından yönetiliyoruz, ne kuantumu? adam işletme mezunuyum diyor ama her işletmeci bilir bu konuyu, buradan da anlayabiliriz zaten malum diploma konusunu.