şükela:  tümü | bugün
  • son günlerde troller tarafından gündeme getirilmiş konudur.

ensonhaber ekran görüntüsü
    a haber ekran görüntüsü
    takvim ekran görüntüsü

öncelikle bahse konu olan uçağı tanıyalım. tc-kja hawker 400xp tipi 2007 model olan uçak tahmin edeceğiniz gibi kiralık.

skyline firmasına ait olan bu uçak yıllarca sağlık bakanlığı tarafından da kiralanmış.
    ilgili görsel

sağlık bakanlığı tarafınca hasta vatandaşlarımızı yurt dışına götürüp, getirmek için kullanılmış bir uçaktır.
    örnek haber linki

bu halde, kullanılmış hawker 400xp'nin ortalama piyasa değeri yaklaşık 4 milyon dolarmış. piyasada kiralama bedeliyle ilgili bir bilgiye rastlayamadım. eğer bir yazar yeşillendirir ise hemen düzenleyeceğim.

tahmini bir rakam vermek gerekirse aylık kiralama bedeli bir ürünün 200'de biridir. ev kiraları, araba kiraları genelde buna yakın şekilde düzenlenir. benim kişisel tahminim bu uçağın aylık kiralama bedelinin 150.000 lira olduğu yönünde.
    tamamen bakkal hesabı yapıyorum. bilgi gelir ise düzenleyeceğim.

kendime %200-300 yanılma payı bırakarak, bu uçağın seçimlere kadar olan maliyetini 500.000 tl olarak tahmin ediyorum.

muharrem bey zaten şimdiden 9 milyon tl'nin üzerinde bağış toplamışken, kiralık bir uçak üzerinden saldırmaya çalışmak ne kadar ahlaki?

bu adam, 9 milyon türk lirasını başka nasıl harcayacak?

şehrizar konakları'ndan 2-3 adet villa mı alsın?

kaldı ki bu kişi hergün 2-3 miting gerçekleştiriyor. edirne'den ,hakkari'ye bu adam nasıl gitsin?

bu millet; bu parayı, bu adama, bu mitingleri yapsın diye veriyor.

gelelim madalyonun diğer yüzüne. cumhurbaşkanlığı filosu

"itibardan tasarruf olmaz." diyen saygıdeğer cumhurbaşkanımızın emrindeki uçak filosunu görüyorsunuz. konu hakkında yorum bile yapmıyorum. sadece filoya katılan 14. uçağın bile değeri 77.8 milyon dolar. siz düşünün geri kalan 13'ünün değerini.

eskiden trollerin kafası biraz çalışırdı.
    ah ah...
    nerede o eski troller.

edit: muharrem ince'nin jet'i başlığı ,muharrem ince'nin kullandığı özel jet başlığına taşınmış. çoğu arkadaşın aktroll olarak nitelendirdiği kişi zannedersem muharrem ince'nin jet'i başlığını açan kişi.
  • uçaklarla medya arasındaki farkı ortaya koyan yalan haberdir: uçak kiralık, medya satılık...
  • (bkz: yavşak türk medyası)

görüyorsunuz, anlatmaya gerek yok.
  • kiralık jettir.

eşekle gitseydi "muharrem ince eşeklere işkence ediyor" diyeceklerdi.

bunlara laf anlatamazsınız, en güzeli boklarında boğulacakları günü beklemek.
  • küçük bir parti başkanı olan muhsin yazıcıoğlu bile mitinglere helikopterle gidiyordu.
    türkiye'nin en büyük ikinci partisinin ve ana muhalefetin cb adayı mitinglere bisikletle mi gitsin ?
  • temiz, kullanılmamış pırıl pırıl ak kafa mode on:

‘işte dış güçler, soros neyin fonluyor bunu yav’

ak kafa mode off.
  • edirne'den hakkari'ye bisikletle mi gitsin la adam?
  • en şerefli mesleklerden biri olan gazeteciliğin, nasıl şerefsizlere kaldığını gösteren en açık örneklerden birisidir.

uğur mumcu, abdi ipekçi, çetin emeç gibi bu mesleğe hayatlarını feda etmiş bir çok gazetecinin kemikleri sızlıyor.
  • ulan adam kendine gitti özel olarak a340'tan tut a319'a yüksek hızlı helikoptere kadar filo kurdu sesiniz çıkmadı buna mı laf ediyorsunuz? kiralık jete?
  • ulan oğlum adam kendisi mitingde çıktı dedi zaten; “ özel jet tuttuk helikopter tuttuk mitinglere yetişmek için, bunlar hep para, atın üç beş bir şeyler ateşleyin. biz cumhurbaşkanı değiliz ki milyonlarca lira para harcayalım.“diye