şükela:  tümü | bugün soru sor
  • umuyorum ki böyle bir şey olmaz.
    yazdıklarımı okursanız eğer, kendisini destekleyeceğimi anlamışsınızdır. ve hatta beni biraz daha didiklerseniz, gayet makul bir adam olduğumu da görebilirsiniz. (büyük memeli kızlar, kıps)

öncelikle önümüzde, umarım ki kazanılacak bir- cumhuırbaşkanlığı seçimi bulunmakta. adaylar arasında aklımızın ve gönlümüzün istediği tek isim; muharrem ince.
    gerek seçim çalışmalarında olsun gerekse plan ve projelerinde bahsettikleri olsun; türkiye'nin aradığı birleştirici aday kendisidir. yıllardır davul gibi gerim gerim gerilen, kutuplaşan, adeta kardeşi kardeşe kırdıran bu zihniyetin önünü kesecek olan, kitleleri yine barıştıracak olan dili kullanan; muharrem ince'dir.
    sadece sol'un değil, merkez sağ'cı kişilerin de oyunu alabilecek yeterlilikte ve mertlikte bir adaydır.
    karşısında, yıllardır seçim kaybetmeyen ve bu konuda tüm medya ve basın yayın organlarını elinde bulunduran bir aday var. başlığı açma sebebim, muharrem bey'i karşılaştırmak değil. kaldı ki artıları çok ama çok fazla olan bir siyasetçidir.
    neyse efendim, muharrem ince, -bunu hiç düşünmek istemesem de aklıma geldiği oluyor- olası bir mağlubiyet sonrasında siyasetten silineceğini düşünmüyorum. malum, cumhurbaşkanı adayı olanlar milletvekili statüsünde kalamıyorlar. seçilemezlerse milletvekili de olamıyorlar.
    muharrem ince'nin arkasına aldığı rüzgar ve mitinglerde bahsettiği gibi ''kılıçdaroğlu'nun karşısına genel başkan adayı olarak bir daha çıkmam'' sözleri, onun yeni bir parti kurabileceğine işaret ediyor. olası bir rte başkanlığı sonrası hiç vakit kaybetmeden bu çalışmalara başlaması gerekir. ben, kılıçdaroğlu ya da her ne kadar muhalefet görüntüsü sergilemese de devlet bahçeli'den çok daha dik bir duruş sergileyeceğine eminim.

umarım böyle bir şeye gerek kalmaz. ama olur da parti kurmak isterse, belki buraya bakar ve ona fikir verme şansı yakalarız diye düşünüyorum.

(bkz: gelecek partisi)

edit: bazı terbiyesiz sözlük yazarları, anlayamayabiliyor ne yazdığımı. ama olsun. bu gerzeklerin gereksiz öfkesi, okuduklarını anlamaya bile zorlamıyor fındık kadar beyinlerini. adam bana aktroll damgasını kolaylıkla yapıştırabiliyor.
    ulan gir bak en azından profilime. değil mi? bu adam ne yazmış, nasıl şeyler söylemiş, bir araştır. ama yok, muharrem ince'ye parti ismi önerisinde bulundum ya; akpli'yim. ya da hdpli. ya da hüdapar artık adına ne dersen de.
    akıllı insan, ikinci ve hatta üçüncü adımını bile düşünebilen insandır. ben olası bir durumda izlenebilecek stratejiye ilişkin bir yazı yazdım. beğenmiyorsan, engeller geçersin. ama ana avrat küfür etmeye kalkmak, düpedüz insanlık dışıdır.
  • aap açılımını düşün bulamazsan editlerim.
  • güzel trolleme yalnız.
  • sol seçmenini muhafaza edip sağ seçmeni kazanması gereken partidir.
    içinde sol , özgürlük , devrim gibi terimlerin kullanılması kanımca sakıncaslı olur.

öneri :

aydınlık millet partisi - amp

türkiye millet partisi - tmp
  • bu konuda şöyle yazmıştım. yeni bir parti olmaz belki ama dsp çok daha uygun.

(bkz: #78486399)
  • gmp- (gel bakalım muharrem partisi)
  • uzun ince bir yol ve kalin damarli bir muhalefet partisi yani kisaca uiykdmp olabilir bence. ya da olmasin agiz dolusu oldu biraz.
  • milliyetçi adalet partisi - %52 oy garanti
  • kurulmuşu var.

(bkz: cumhuriyet halk partisi)
  • chp'nin kartlaşmış ve yozlaşmış yöneticilerinin bırakacağına inanan ağır saftır. çok net. yeni isim önerilerinde yaratıcı işler bekliyoruz.