şükela:  tümü | bugün
  • an itibariyle kendisi tarafından 23 mayıs 2018 muharrem ince erzincan mitingi sırasında yapılan açıklamadır.

(bkz: ay olabilir mi öyle bir şey lütfen olsun çünkü)
  • ihtimal dahilinde olan seydir. chp'nin 25 ini gozunu kapat ve oraya yaz. eski mhp'nin en az 3 te 1'ini oraya yaz. ak partinin icindeki secmenlerin en azindan 3 te 1'ininde bu adami begenip ulkenin icinde bulundugu durumu goz olunde bulundurun. 40 bile yapabilir. bu ulke'de bir kac bomba patlatildi ve insanlar korkutuldu diye iktidarin yuzde 10 oyu arttiysa, cebine girecek saldiri yuzde 20 bile kaybettirir. ekonomi ile gelen, ekonomi ile gider...
  • neden şaşırıldığını anlamadığım gerçeklik. geçti yavrum o chp %25 fix zamanları. chp'nin %25 fix oyu tatilcilerin, aman benim oyumdan ne olacakçıların, bu seçimde gidip hdp'ye vereyim de barajı geçsincilerin olmadığı zamandaki oyu. onlar oy kullandığında zaten %35'i görür ve bu seçimde görecektir.
  • 23 mayıs 2018 muharrem ince erzincan mitingi sonrası rahatlıkla %30 üzerinde olduğu iddiasında bulunulabilir. cumhurbaşkanım muharrem ince'nin gümbür gümbür gelişinin doğal bir sonucudur. meral akşener ve selahattin demirtaş da minimum %10 alırsa, sandıkları yıka yıka gelir ince başkan.

(bkz: muharrem ince bağış kampanyası)
  • tayyip bey türkiye'deki %65 merkez sağ, sağ oy; %35 sol, sosyalist oy dengesi sayesinde 15 yıldır iktidarda. bu dengeyi sn meral akşener bozuyor. ondan rahatsız. diğer hiç bir aday onu sarsamaz çünkü.

-aytun çıray
  • ilk turda o kadar oy alabilir mi bilemiyorum ama ikinci tura kalırsa chp + hdp %35' i görecektir. buna meral hanımın oy oranı da eklenirse ikinci turda %45 gibi bir oran çıkabilir. ikinci tur bıçak sırtında bir seçim olacak. her bir oy çok değerli ve sandıkların sıkı sıkıya takip edilmesi gerekmekte. muharrem ince acilen eğer başkan seçilirsem meral hanımı ve hdp'nin önde gelen bir ismini başkan yardımcısı yapacağını açıklamalı. hatta ve hatta muhafazakar camianın da dikkatini çekeceği birini de açıklamalı diye düşünüyorum. böylelikle toplumsal mutabakat sağlanması yönünde bir adım atılmış olur. toplumun her kesimi bir şekilde başkanlığımda temsil edilecek mesajını vermeli.
  • ilk turda imkansız olandır. kimse hayal görmesin. ikinci tura kalırsa da alacağı oy %45 olur en fazla o da maksimum.
  • %50.1'in altında herhangi bir sayının anlamı olmadığı göz önüne alınırsa, henüz hayra alamet değildir.
  • arkadaşlar taşşak mı geçiyorsunuz?

şu izole çevrenizden kurtarın artık kendinizi. sözlükte ya da senin çevrende yapılmıyor seçim. sokakta insanlarla muhabbet edin. bunu yapamıyorsanız videolu seçim anketi izleyin.

son olarak da bu kadar hayallerde yaşamayın. çünkü hayallerle yaşayanı gerçeklerle sikerler.
  • ilk tur sonunda %30 alırsa büyük başarı. ben 27 civarı bekliyorum. gün geçtikçe kk'nın toplayamadığı kalabalığı topladığını görüyorum. küsen chp seçmeni en azından cumhurbaşkanlığı seçimi için geri döndü. bir miktar da sağ partilerden toplayabileceğini tahmin ediyorum.