şükela:  tümü | bugün
  • youtube'da gazeteci fatih portakal'ın kanalına konuk olan muharrem ince, partiyi kuracaklarını açıklamış ve cumhurbaşkanlığına tekrar aday olmak istediğini söylemiş.

kaynak...

parti kurarsa %10 barajını çok rahat geçeceğini düşünüyorum.

edit: rte nefretinden gözü dönmüş muhalif seçmenlerin, yani atatürkçülerin oylarıyla iyice semiren y-chp trolleri damlamış bile.
  • sayın ince,

size bir şans verildi, “senelerdir bu an için hazırlanıyorum, ekibim hazır, planım programım tam” dediniz, işi elinize yüzünüze bulaştırdınız. ekrem imamoğlu, mansur yavaş, tunç soyer gibi nice belediye başkanı adayları “kazandı” ve sizin onların önünü açmanız gerekir.

başarısız olunca insan geri çekilmeyi bilmeli. geri çekilmezseniz size karşı olan sevgimizi ve saygımızı sıfırlamaktan başka bir iş yapmayacaksınız.

tanım: muharrem ince’nin chp’den ayrılması olayı.
  • adam kazandı birader, daha neyi uğraşıyorsun anlamıyorum ki. geçti senin devrin. sana şans verildi, kullanamadın. git köyünde tarım yap, torun sev.

1990'larda bugünkü sistemin kurulmasına katkıda bulunanların yanına adını yazdıracak. nasıl gerçekleştiği aşağıdaki şu tweet dizisinde anlatılmış. fikir sahibi olabilmek icin okunmasını öneririm.
    https://twitter.com/…tatus/1291698512195997698?s=19

utanmadan bir de fatih portakal'ın yayınında ilan etmişsin. insanda biraz yüz olur.

fatih'lerin programında attığın "adam kazandı" mesajı ve o gece yayına bile çıkmaya tenezzül etmeden biz secmenlerini, cok afedersiniz, çük gibi ortada bırakmandan dolayı küsen muhalif seçmenin bir kısmı 31 mart'ta sandığa gitmedi. ekrem imamoğlu'nun tekrar seçimde aldığı yüzde 10 fark var ya, hah işte o farkın yarısından çoğu ilk seçimde senden dolayı küsen, "nasıl olsa kazanamıyoruz" diye düşünüp sandığa gitmeyen secmendi. 31 mart'ta seçimin alınabileceğini görüp tekrar seçimde sandıklara dolustular.

sen muhalefete bir ayakbağısın.
  • malesef zamanın ruhu geçti muharrem ince.

bundan sonrası vasatlıktır. yazık ki buraya geldi mesele.
  • baydın artık ince. başarısız oldun. çekil bir kenara lütfen. alacağın %0.5 sana değil iktidara yarar.
  • gemi kaçtı sayın muharrem ince, halkın gözünde halâ güzel bir konumdayken bu işi bırakın.

ulan ülkede parti kurmayan bir avuç insan kaldık. beyler bayanlar ben de parti kuruyorum itlik, serserilik, goygoy, şamata falan yaparız ve bunu da youtube’dan yayınlarız. en azından meclis’te uyuyan at kafalılardan daha çok faydamız olur, parti ismini düşünmedim fikri olanlar usulca yeşilleyebilir.
  • mansur yavaş ve ali babacan varken oy alması çok zordur.

bu saydığım 2 aday dışında düzgün aday yok. sanıyorum 2023 seçimlerinin en gözde 2 ismi bu 2 aday olacaktır. mansur yavaş'ın cb olmak isteyeceğini sanmıyorum. çünkü ne yaptığını bilen bir insan. böyle bir sorumluluğun altına girmek istemez.

ekleme: niye ekrem imamoğlu yok diye toplanmışlar. ülke yönetiyorsun kardeşim. inşaat dikmiyorsun. istemiyorum yeni bir karadenizli müteahhit. üstüe ali babacan'a siyasal islamcı deyip ekrem imamoğlu'nu savunuyorlar. şunu da belirtmeliyim eğer ekrem imamoğlu aday olursa ona da oy verebilirim ama şu anlık yanaşmıyorum.

ekleme2: bir yazarın mansur yavaş veya ali babacan hakkında yazdığı mesajı aynen aktarıyorum. yorum sizin.

"siyaset yapamıyor. memur bu adam. türkiye'de işini çok iyi yapan ama kelime dağarcığı 50 tane olan ortalama insanlardan.

aralarında bu seçimde seçilebilecek tek adam laz mütehait. gerisi hayal kurmak. bir tek o siyaset yapabiliyor, hem anadolu insanına hem de batı insanına hem de kürtlere oynuyor. erdoğansız seçime girilse bu seçim, en iyisi dediğine %10 atar bu adam."
  • oy bölmekten başka işe yaramayacaktır.
  • eski sevgilisin sn ince. memleket aşkıyla yanıp tutuşuyorsan eğer

- mansur veya ekrem başkan hangisi aday olursa onun yanında yer al
    - allah nasip eder de bu ikisinden biri c.başkanı olursa milli eğitim bakanı ol.iyi bir nesil yetişmesine aracı ol

böleceksen de git uzakta böl.
  • hayırlı olsun. artık seçim geceleri ortadan rahatlıkla kaybolabilir.

milyonlarca insan açıklama bekledi o gece kendisinden, neredeyse söylentiler nedeniyle kaos çıkacaktı. ama umursamadı, verilen oylara sahip çıkmadı. şimdi gelmiş ben adayım diyor.

sana 2018’de oy vermiş biri olarak benim adayım değilsin.
458 entry daha