şükela:  tümü | bugün
  • üst edit:sözlük kafayı yemiş çomarlarla dolu. önünüze gelene biat etmeye devam edin siz böyle yobazlar.

yıl 2010 suları. muharrem ince'nin dershanesine -ki bir vekilin dershane çalıştırması yasak- teftişe gidiliyor. dershanesindeki bir öğretmenin bakanlığa faksla şikayette bulunması sonucu teftişe giden görevliye muharrem ince izin vermiyor ve bunun üzerine görevli polisi çağırıyor. neyse sonuç olarak muharrem ince "ben burayı sana teftiş ettirmem" demesine rağmen teftiş başlıyor ve 10 yıl boyunca dershanesinde emekli öğretmen çalıştırıp sigortalarını yaptırmadan vergi kaçırarak malı cukkaladığı ortaya çıkıyor. vergi kaçıran bir vekil hımmm. benim hiçbir partiye karşı bir yakınlığım yok ama muharrem ince hep aklımda, bir öğretmen ama vergi kaçakçısı. bir vekil ama cukkalama makinesi. meclisteki vekillerin işlerini büyütmek, para aklamak, gücünü kullanarak ihale kazanmak, kazandırmak gibi amaçlarla mecliste bulunduklarının en canlı kanlı örneği bende. tayyibin yaptıklarını zaten biliyoruz da muharrem'in tayyipten farkı yok.

kaynak

edit: muharrem ince sigortasız çalıştırdıysam şerefsizim gibi bir açıklama yapmış. devam etmiş "destekleme primi ödemediğim için ceza aldım" demiş. destekleme primi nedir bakalım.

"sosyal güvenlik kurumlarından aylık bağlandıktan sonra ssk kapsamında yeniden çalışmaya başlayanlar için ilk defa 1986 tarihinden itibaren uygulamaya konulan sosyal güvenlik destek pirimi, ssk kapsamında çalışmaya başlayanların yeni çalışmalarına ait kazançları üzerinden 2008 yılı ekim ayından önce %30 oranında kesilmiş, bu oranın % 7,5 u sigortalı % 22,5 işveren hissesi olarak tahsil edilir. "

yani 10 yıl boyunca söz konusu öğretmenlerin maaşından yüzde 22,5 kaçırmış. kendi ağzıyla söylediği bu ama ben sigortasız çalıştırmadığı iddiasına da inanmıyorum. dediğine göre yüzde 22,5 kaçırmış sadece. vay vay vay.

edit 2: ülkedeki siyasetçilerden nefret eden biriyim. önceki yazılarımdan bakabilirsiniz. politik tek yanım devletçi olmam, aktroll filan demeyin çarpılırsınız çomarlar. önce sen verdiğin oyun ne işe yaradığını düşün,işte bu işe yarıyor senin seçmediğin milletvekili seni böyle cukkalar işte. oy kullanarak yaptığın tek şey parti başkanının seçtiği milletvekillerinin sayısını belirlemek. oyun da bir namusu var lan!
  • ulan tüm milleti milyarlarca dolar soydular, amına bile koydular, bir sefer sesiniz çıkmadı be.

(bkz: bu milletin amına koyacağız)
  • sayın ince’den çok özür diliyorum; ancak bugün ismi resmi olarak açıklanmadan dahi o kadar çok başlık patladı ki hakkında, hazırlıklı olması gerekecek galiba şöyle başlıklara;

(bkz: muharrem ince'nin o****u çocuğu olması)

tekrar özür diliyorum kendisinden..

gg olarak yaftalanırsa da sileriz elbet.. asıl demek istediğim anlaşılıyordur zaten açıklamamdan..

teşekkürler, hayırlı seçişler..
  • ve bunun 8 sene sonra akla gelmesi.

tanım: yav he he dedirten iddia.
  • cool story bro.

bunca zamandır bu konu hakkında hiçbir şey yazmamışsın ve muharrem ince'nin cb adaylığı gündeme gelince bu olayı bizimle paylaşıyorsun.

gerçekten çok inandırıcı. teşekkür ederim.

var mı başka algıcı? dükkanı kapamak üzereyiz. geç oldu.

ekleme: ayrıca altta paylaşılmış ama ben yine de muharrem ince'nin bu iddialara verdiği cevabı yapıştırayım buraya:

"sigortasız öğretmen çalıştırdım diye 1 lira ceza varsa ben şerefsizim ama yoksa sen şerefsizsin. emekli öğretmenlerle ilgili destekleme primi ödemediğimiz için ceza kesildi."

olum adamın geçmişte bu konular hakkında verdiği cevaplar milleti kucakta hoplatıcı nitelikteyken bi de cb adayı falan olacak. oy diyorum.

ve işin güzeli de trt bu adama ipe ipe zaman verecek.
  • ince,"yalan" diyor.

muharrem ince yalan diyor. ispatta gelmemiş.

edit :linki yandaş medya'dan verdimki, goy goy goy yapmasınlar